Zapowietrzył się po zdjęciu koła?

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: PETER » śr 10 cze 2009, 23:17

jak klocki nowe to na początku robi sie taka trochę gumowata
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Mike
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 61
Rejestracja: czw 30 kwie 2009, 09:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Mike » czw 11 cze 2009, 09:32

Ja miałem kiedyś podobny problem w CB500.
Połaszczyłem się na tanie zamienniki i hamulce nigdy nie były takie jak na oryginałach :sad:

Oczywiście na początku muszą się dotrzeć, ale potem powinno wrócić do normy. Jak nie to prawdopodobnie kiepskie klocki, lub źle dobrane.
Mogły się też zapowietrzyć, jeżeli wcisnąłeś klamkę po wyjęciu klocków.
VFR 800I

Awatar użytkownika
grzegrzol
pisarz
pisarz
Posty: 405
Rejestracja: czw 28 maja 2009, 13:30
Imię: grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: londyn

Post autor: grzegrzol » czw 11 cze 2009, 16:06

Mike pisze: Mogły się też zapowietrzyć, jeżeli wcisnąłeś klamkę po wyjęciu klocków.
Jeżeli układ jest szczelny i jeżeli pompa na kierowniku nie zaciągnęła powietrza to nawet po naciśnięciu klamki przy zdjętych klockach nie powinno dojść do zapowietrzenia(wysunie się tłoczek). U mnie często się zdarza, że po wymianie klocków dźwignia pracuje inaczej niż poprzednio(reguluję wtedy pokrętłem na klamce), ale z reguły po kilku dniach wszystko wraca do normy. Często powodem tego jest rant na tarczy bądź nierównomierne jej zużycie wtedy klocki potrzebują trochę więcej czasu by dopasować się do kształtu tarczy.
RZEŹNIK ZE SHROPSHIRE

Awatar użytkownika
Mike
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 61
Rejestracja: czw 30 kwie 2009, 09:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Mike » pt 19 cze 2009, 20:12

No to żeby postawić kropkę na i: dzisiaj odebrałem koło po prostowaniu tarczy hamulcowej.
Przy okazji okazało się, że pokrzywiona była felga (poprzedni właściciel musiał nieźle przypierdzielić w krawężnik, hehe pewnie dlatego musiał zmienić oponę i pewnie dlatego leżał na boku).

W każdym razie kwestia hamulców rozwiązana, teraz już jest wszystko ok.

Jeszcze raz dzięki za podpowiedź.
VFR 800I

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości