blokowanie koła przedniego

exel72
Posty: 12
Rejestracja: wt 24 mar 2009, 00:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

blokowanie koła przedniego

Post autor: exel72 » śr 27 maja 2009, 10:37

Witam Kolegów.
Wymieniałem klocki i płyn hamulcowy w mojej RC46-był problem z odpowietrzeniem ale jakoś poszło.jest teraz taki że koło przednie ciężko się obraca -tzn.o swobodnym okręcaniu można zapomnieć wrażenie takie jakbym jechał na bardzo słabym hamulcu przednim cały czas -tarcze gorące.Zaciski były czyszczone i smarowane.Wogóle to problem był i z tylnim hamulcami też ale trzebabyło rozebrać lewy przedni docisk i wyczyścić powrót w dohamowaniu bo był zapchany-i po wciśnięciu tylnego już tak zostawał zablokowany-koło stało-ale jakoś to poszło i tył już ok ale przód masakra-czy koło przednie powinno się przy tych 2 tarczach obracać swobodnie?-jak tak to co może być przyczyną że tak nie jest-układ odpowietrzony,klocki nowe ,płyn nowy,-pomysły się skończyły:)

P.S.jeżeli ktoś ma schemat systemu Dual CBS-też by było dobrze gdyby podrzucił.

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: orzyl » śr 27 maja 2009, 11:50

Serwisówka Rulez
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
binio
klepacz
klepacz
Posty: 777
Rejestracja: pn 18 maja 2009, 19:52
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Linz, Austria

Post autor: binio » śr 27 maja 2009, 13:06

Przednie kolo z tego co sie orientuje nie powinno sie swobodnie obracac (ale moge sie mylic). U mnie ani w Viadrze ani w Niuni kolo tez sie swobodnie nie obraca, ale w czasie jazdy tarcza sama z siebie sie nie nagrzewa. Najlepiej jakbys sie przejechal dluzszy odcinek bez uzywania hamulcow i sprawdzil czy tarcza nie jest goraca.
Tu jest schemat pogladowy Duala i ABSu w Viadrze. Moze Ci cos pomoze.
http://hondavaradero.pl/mambo2/index.ph ... Itemid=162

Awatar użytkownika
maciek 800
klepacz
klepacz
Posty: 579
Rejestracja: ndz 17 gru 2006, 12:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Raszyn

Post autor: maciek 800 » pt 29 maja 2009, 18:32

Po 1 jakie klocki?
A po 2 u Pepe w 929 też taki objaw wystąpił po mpodobnym zabiegu , i jest to zupełnie nieszkodliwe ale....... jak bardzo trzymają u ciebie hamulce ?

Awatar użytkownika
piter
bywalec
bywalec
Posty: 24
Rejestracja: wt 26 cze 2007, 19:21
Imię: Piotr
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: piter » wt 02 cze 2009, 14:50

Miałem ten sam objaw po wymianie klocków u mnie. Stare klocki były zdarte prawie do blachy, więc tłoczki wysunięte były dość znacznie, przez co na tłoczkach osadził się syf.
Aby założyć nowe klocki musiałem wcisnąć tłoczki do zacisku co automatycznie spowodowało że cały syf spowodował cięższe wysuwanie się tłoczków. Jak poskręcałem te zaciski i zamontowałem koło, to obracało się dość ciężko.

Aby to naprawić odkręciłem zacisk, wyciągnąłem klocki i przeczyściłem tłoczki - delikatnie je wysunąłem wciskając dźwignię hamulca, ale uważając żeby nie wyjechały za bardzo bo wtedy pozostanie nam wymiana płynu hamulcowego.

Po oczyszczeniu tłoczków i przesmarowaniu ich smarem silikonowym koło obraca się lekko.:)
Pozdrawiam
PiTER

exel72
Posty: 12
Rejestracja: wt 24 mar 2009, 00:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

Post autor: exel72 » śr 03 cze 2009, 09:32

Dzięki koledzy za pomoc-już jest ok.Rozebrałem w drobny mak zaciski i wyczyściłem może i to było przyczyną ale już jest ok.Chciałem wymienić gómki w cylinderkach w zaciskach ale nigdzie nie moge tego znaleźć-może ktoś wie gdzie to kupić:).

Awatar użytkownika
piter
bywalec
bywalec
Posty: 24
Rejestracja: wt 26 cze 2007, 19:21
Imię: Piotr
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: piter » śr 03 cze 2009, 10:28

Na pewno kupisz te gumki w salonie Hondy :-)
Ja sam ostatnio szukałem panewek do zawieszenia przedniego i były tylko oryginalne w Hondzie.
Pozdrawiam
PiTER

Awatar użytkownika
DARAYAVAHUS
pisarz
pisarz
Posty: 212
Rejestracja: ndz 07 gru 2008, 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gorzkowice

Post autor: DARAYAVAHUS » śr 03 cze 2009, 10:30

exel72 pisze:może ktoś wie gdzie to kupić
www.dwa-kola.pl

Awatar użytkownika
Speedhorse
Posty: 13
Rejestracja: ndz 19 lip 2009, 17:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Speedhorse » sob 26 gru 2009, 16:14

Cześć mogę podpowiedzieć troszkę. zdemontuj i wyczyść dokładnie trójnik, znajdujący się na prawej przedniej ladze oraz przewody stalowe, prowadzące od lewego do prawego zacisku....Tłoczki wyczyść i zmontuj na paście montażowej.
Speedhorse

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości