Odpowietrzanie układu hamulcowego RC 36

Awatar użytkownika
czarny
teksciarz
teksciarz
Posty: 144
Rejestracja: czw 10 sie 2006, 17:37
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Odpowietrzanie układu hamulcowego RC 36

Post autor: czarny » wt 03 cze 2008, 19:18

Jest już temat o dualu ale chyba lepiej jak się to rozdzieli, bo pozniej jak ktoś będzie czytał to się nie połapie :)
Mam problem z odpowietrzeniem hebelków w RC 36 :/
Płyn był spuszczony, bo wyciągałem zaciski dlatego układ jest pusty.
Robię tak:
- odkręcam odpowietrzniki (zaciski przykręcone na swoich miejscach),
- pompa ma zdjęty dekielek i wyciągnięty ten plastik i gume,
- zalewam płyn do pompy,
- czekam kilka, może kilkanaście minut aż płyn pojawi się w otworach po odpowietrznikach (spływa sobie grawitacyjnie),
- jak już sie pojawi zakręcam odpowietrzniki,
- zaczynam odpowietrzanie od lewego zacisku (dalej od pompy),
- odpowietrzam tak: zakładam rurkę na odpowietrznik, której koniec zanurzam w słoiku z niewielką ilością płynu, tak aby koniec nie wystawał ponad poziom, pompuje klamką kilka razy i kiedy jest wciśnięta popuszczam odpowietrznik. Wtedy wylatuje płyn z bąbelkami powietrza.

Teraz z tego co wiem powinno sie powtarzać ostatnią czynność aż będzie leciał sam płyn. U mnie jednak cały czas leci płyn z powietrzem. Robiłem to dwa razy od początku i za drugim chyba mi się nawet udało odpowietrzyć jeden zacisk (klamka ani trochę nie twardnieje - może minimalnie).

Co w takim razie robię nie tak? Ile mniej więcej powinno się pompować do całkowitego odpowietrzenia? Bo ja przepompowałem chyba ze trzy zbiorniczki płynu i nic się nie zmienia. Oczywiście zwracam uwagę na to aby płyn w zbiorniczku był cały czas zalany i nie zassało się powietrze.

Dzięki za pomoc :)

Awatar użytkownika
olo
klepacz
klepacz
Posty: 1519
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 21:33
Imię: Olek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: olo » śr 04 cze 2008, 14:26

czarny, żeby dobrze odpowietrzyć układ musisz odkręcić lewy zacisk żeby go ustawić w odpowiednim położeniu a poza tym często powietrze trzyma sie przy pompie i tam trzeba pokombinować żeby sie go pozbyc...
VFR-OC Poland, South Park section, MTZ sub-section :-)

Awatar użytkownika
czarny
teksciarz
teksciarz
Posty: 144
Rejestracja: czw 10 sie 2006, 17:37
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: czarny » czw 05 cze 2008, 10:35

ok, bo myślałem, że nie trzeba odkręcać zacisku... sprawdzę to dzisiaj.

Awatar użytkownika
Mundek
pisarz
pisarz
Posty: 351
Rejestracja: pn 25 wrz 2006, 13:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia (Olecko)
Kontakt:

Post autor: Mundek » sob 14 cze 2008, 07:49

olo pisze:czarny, żeby dobrze odpowietrzyć układ musisz odkręcić lewy zacisk żeby go ustawić w odpowiednim położeniu
Lewy zacisk trzeba odkrecic tylko w dualu, a u Ciebie w RC 36 nie ma takiej potrzeby. W RC 36 mialem zdjety zacisk, wiec uklad byl pusty i odpowietrzylem go bez problemu. Trzeba dosc energicznie pompowac klamka, zeby cale powietrze przepchnac na dol. Albo wez strzykawke i wtlocz plyn przez odpowietrznik do zbiornika na gorze.
Poznasz na pewno kiedy uklad jest prawidlowo odpowietrzony, klamka musi byc twarda i nie moze dochodzic do manetki gazu. Powodzenia!
Pzdr Mundek!
VTEC 2009
GSX-R 750 K8
Uwielbiam VFR, ale Gikser to źródło czystej adrenaliny:))

Awatar użytkownika
czarny
teksciarz
teksciarz
Posty: 144
Rejestracja: czw 10 sie 2006, 17:37
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: czarny » śr 02 lip 2008, 14:11

Mundek, Masz racje, ze nie trzeba zdejmować zacisku. Udało mi się odpowietrzyć (tzn znajomy mi pomogł) :) Okazało się, że raczej wszystko robiłem dobrze, tylko poprostu trzeba do tego wiecej cierpliwości :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości