Vtec wyciek

BartekVFR
Posty: 12
Rejestracja: pn 23 sie 2021, 09:25
Model VFR: 800 vtec
Imię: Bartek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Vtec wyciek

Post autor: BartekVFR » czw 25 sie 2022, 01:19

Siema, poci mi sie w miejscu zaznaczonym, po przejechaniu ok 40km blotnik juz umazany, przewód do wymiany czy jest tam jakaś podkładka? Nie rozbierałem tego jeszcze
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
:D :D :D :D

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Vtec wyciek

Post autor: mictom » czw 25 sie 2022, 02:25

Przewód hamulcowy się poci, czy może z jakiegoś elementu powyżej na niego kapie? (Uszczelniacze lag, ew. Jakiś inny przewód)

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Vtec wyciek

Post autor: emil » czw 25 sie 2022, 07:12

Ja też stawiam na uszczelniacz lagi. Z węża to już by Ci klamka wpadła i po hamulcach.

BartekVFR
Posty: 12
Rejestracja: pn 23 sie 2021, 09:25
Model VFR: 800 vtec
Imię: Bartek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Vtec wyciek

Post autor: BartekVFR » czw 25 sie 2022, 17:52

No mi 3 osoby mówiły ze to nie laga, spróbowałem na palcu i wyciek jest bezwonny czyli nie moze to byc płyn hamulcowy 😂 stad tez pytam, lage prawa mam lekko mokra, ale tłumaczyłem sobie i inni mi tłumaczyli, ze to moze byc od prędkości i poprostu brudzi dookoła
:D :D :D :D

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Vtec wyciek

Post autor: mictom » czw 25 sie 2022, 20:49

Jakby były upside-down to by bardziej było widać wyciek, natomiast w klasycznych dopiero podczas jazdy

Awatar użytkownika
Żółw 666
bywalec
bywalec
Posty: 49
Rejestracja: ndz 18 lip 2021, 23:37
Model VFR: DCT Cross Tourer
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk-Brzeźno

Re: Vtec wyciek

Post autor: Żółw 666 » pt 26 sie 2022, 09:11

emil pisze:
czw 25 sie 2022, 07:12
Ja też stawiam na uszczelniacz lagi. Z węża to już by Ci klamka wpadła i po hamulcach.
Raczej w ciemno obstawiam, iż puściła Tobie uszczelka (USZCZELNIACZ OLEJOWY przedniego zawieszenia) prawej lagi!
Tak jak Emil napisał, klamka i hamulce dawno by ci padły!
Musisz mieć uszkodzony lub przetarty uszczelniacz prawego teleskopu....
Demontaż obydwu lag (koniecznie!!!) wymiana oleju (np: olej VALVOLINE Fork Oil 1L, gęstość oleju polecam 10W) i uszczelniaczy, ponowny montaż 3-4 godziny max, kwota 100-150 PLN! Jeśli sam to zrobisz 8) :D ....
w dobrym warsztacie w Trójmieście cena min: 650.00 PLN! :mrgreen: :twisted:
Białe są chmury, zielone liście! Jestem Żółwik z Gdańska i jest mi zajebiście :D

Wojciechos
bywalec
bywalec
Posty: 20
Rejestracja: sob 23 kwie 2022, 09:11
Imię: Wojciech
Płeć: Mężczyzna

Re: Vtec wyciek

Post autor: Wojciechos » ndz 11 wrz 2022, 05:57

Najlepiej gdybyś rozebrał. Ale też podzielam zdanie kolegów, że leje laga.
Jutub w ruch i dasz radę sam zrobić. Do nabicia uszczelniaczy nie potrzebujesz specjalnych narzędzi, ja użyłem rury kanalizacyjnej fi 50 kawałek kawałek drewna, żeby było w co puknąć młotkiem,

Awatar użytkownika
Żółw 666
bywalec
bywalec
Posty: 49
Rejestracja: ndz 18 lip 2021, 23:37
Model VFR: DCT Cross Tourer
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk-Brzeźno

Re: Vtec wyciek

Post autor: Żółw 666 » ndz 11 wrz 2022, 11:06

Bartek!
Powinieneś sobie sam poradzić z demontażem/montażem obu przednich teleskopów!
To co napisał powyżej Wojtek, wszystko si, po za jednym drobnym wyjątkiem, żądnych młotków żadnych puków stuków!!!
Kupujesz w sklepie rurkę np PCW białą/szarą Fi 50 mm, max 0.5 mb, ucinasz na 15 centymetrów, dalej rozcinasz wzdłuż (tutaj możesz ju z korygować średnicę lagi rozszerzając lub zwężając rurkę)!
Dalej już jak będziesz miał zdjęte lagi, wymieniony olej i ponownie będziesz chciał założyć nowe uszczelniacze to: zakładasz rurkę PCV, zaciskasz ją metalową obejmą, ale tak abyś mógł na ladze wykonywać ruch posuwisto-zwrotny BARDZO WAŻNE!!!!! I konkretnym uderzeniem, gdy już będziesz miał wszystko gotowe do wbicia uszczelniacza, wbijasz go właśnie ty "pseudo urządzeniem"!
Ważne abyś wykonywał wszystkie czynności po kolei, i nie zapomniał o montażu panewek, zapini i na końcu dopiero uszczelniacz...
na pewno warto obejrzeć tak ze dwa filmiki z You Tube dla podpowiedzi jakie czynności i kolejność!!!
Dasz rade!
Białe są chmury, zielone liście! Jestem Żółwik z Gdańska i jest mi zajebiście :D

Wojciechos
bywalec
bywalec
Posty: 20
Rejestracja: sob 23 kwie 2022, 09:11
Imię: Wojciech
Płeć: Mężczyzna

Re: Vtec wyciek

Post autor: Wojciechos » ndz 25 wrz 2022, 08:42

Dodam jeszcze, że ja sobie rozłożyłem części po kolei jak je demontowalem, jedna z drugą tak że mi wyszedł sznur elementów dzięki temu wiedziałem co najpierw wkładać. I oczywiście jutub w tle. Robiłem pierwszy raz , przejechałem ponad 1000km od wymiany i nic nie leje. Kupiłem uszczelniacze allballs. Ale każdy zakłada to co chce.
Pamiętaj żeby wszystko dobrze umyć zmywaczem hamulcowym, zaopatrz się w 2 puszki bo mi brakło.

BartekVFR
Posty: 12
Rejestracja: pn 23 sie 2021, 09:25
Model VFR: 800 vtec
Imię: Bartek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Vtec wyciek

Post autor: BartekVFR » ndz 11 gru 2022, 01:18

Dziękuję bardzo za odpowiedzi i szczegółowe wytłumaczenie :D
:D :D :D :D

BartekVFR
Posty: 12
Rejestracja: pn 23 sie 2021, 09:25
Model VFR: 800 vtec
Imię: Bartek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Vtec wyciek

Post autor: BartekVFR » ndz 11 gru 2022, 01:46

Na ostatniej przejażdżce podczas hamowania tyłem zauważyłem że grzeje tarcze lewy przód i tył ja prawa zimna, po naciśnięciu przedniego hebla wszystkie tarcze ciepłe tak to ma wyglądać w dualu? Moto postoi parę dni i hamulce trzymają przez kawałek jazdy
:D :D :D :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości