Demontaż pompy CBS

Awatar użytkownika
Paweł_RSL
teksciarz
teksciarz
Posty: 107
Rejestracja: ndz 15 sty 2012, 14:59
Model VFR: VFR 800FI
Imię: Paweł
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska

Demontaż pompy CBS

Post autor: Paweł_RSL » pt 05 lip 2019, 19:33

Witam.
Mam problem, po rozebraniu zacisku i proby demontazu pompy cbs stanąłem w miejscu. Oczywiście wszedzie jest wszędobylska rdza.
Jak wyciągnąć tłoczek? Oczywiscie seger wyciągnięty. Czy zestaw reperacyjny do pompy tej przy klamce rowniez pasuje do pompy cbs ?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MarcinD
pisarz
pisarz
Posty: 421
Rejestracja: pt 28 sie 2015, 18:39
Model VFR: 1200F
Imię: Marcin
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PTU

Re: Demontaż pompy CBS

Post autor: MarcinD » pt 05 lip 2019, 20:10

Miałem ten sam problem zimą,... Rozwiązanie?, wkrętarka i wiertło ok 3mm, wiercenie ostrożnie w pozostałości na ok 5 mm i w wywiercony otwór wkręt. Jak wkrecisz to szczypcami spokojnie wyjmujesz to co zostało ciągnąc za ww. wkręta.
hornet 600 PC36 > vfr800 vtec > vfr1200f :twisted:

Awatar użytkownika
Paweł_RSL
teksciarz
teksciarz
Posty: 107
Rejestracja: ndz 15 sty 2012, 14:59
Model VFR: VFR 800FI
Imię: Paweł
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Demontaż pompy CBS

Post autor: Paweł_RSL » pt 05 lip 2019, 21:32

O super, jutro spróbuję właśnie tak zrobić. Problem tylko z dostępnością zestawu naprawczego. Mam nadzieję że uda mi się zakupić gdzieś od ręki u mnie na Śląsku taki zestaw, chyba że będę musiał posiłkować się zwstawem do pompy hamulcowej, tylko czy to podpasuje?

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Demontaż pompy CBS

Post autor: emil » pt 05 lip 2019, 23:25

Poszukaj na str. hondy do innych modeli z tych lat z dualem, xx, varadero, raczej pompy były takie same, xx mial inna kombinację tloczkow z tyłu np, ale przód z tego co pamiętam ten sam. Napisz do Arnolda, może ma jaką używkę np.
A honda byla w Tychach na połączeniu DK86 i DK1, jakieś 6 lat temu, powinni tam wciąż być , napinacze rozrządu mieli na miejscu, ale to raczej nie jest część czestorotująca.

Awatar użytkownika
MarcinD
pisarz
pisarz
Posty: 421
Rejestracja: pt 28 sie 2015, 18:39
Model VFR: 1200F
Imię: Marcin
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PTU

Re: Demontaż pompy CBS

Post autor: MarcinD » sob 06 lip 2019, 08:52

Jakbyś na miejscu nie znalazł, to ja z tej aukcji brałem
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6957379054
hornet 600 PC36 > vfr800 vtec > vfr1200f :twisted:

Awatar użytkownika
Paweł_RSL
teksciarz
teksciarz
Posty: 107
Rejestracja: ndz 15 sty 2012, 14:59
Model VFR: VFR 800FI
Imię: Paweł
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Demontaż pompy CBS

Post autor: Paweł_RSL » sob 06 lip 2019, 09:57

emil pisze:
pt 05 lip 2019, 23:25
A honda byla w Tychach na połączeniu DK86 i DK1, jakieś 6 lat temu, powinni tam wciąż być , napinacze rozrządu mieli na miejscu, ale to raczej nie jest część czestorotująca.
Dos Toros zaśpiewali mi kwotę ponad 1200zł za zestaw reperacyjny pompy CBS/Dual :lol: :lol: :lol: Obdzwoniłem cały Śląsk i nigdzie nie do dostania na dziś. Dodam że tylko 1 sklep ma możliwość ściągnięcia tego z hurtowni :roll: Pozostaje Allegro i znów czekać...

Awatar użytkownika
Mbwene
pisarz
pisarz
Posty: 225
Rejestracja: śr 08 lip 2015, 14:01
Model VFR: 800 FI '98
Imię: Przemek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piła

Re: Demontaż pompy CBS

Post autor: Mbwene » sob 06 lip 2019, 11:29

Ogarnąłem ostatnio wszystkie zestawy naprawcze, zarówno do zacisków jak i do pompy duala, przedniej i tylnej. Po zdjeciu segera powinno wyjść,nic więcej tego tloczka tam nie trzyma. Zestaw naprawczy zamówił mi kolega, który prowadzi sklep motocyklowy w Pile. Koszt ok 120-150 zł, nie pamiętam dokładnie. Znajdziesz go na Facebooku - Speed up Piła
MZ ETZ 250 -> Yamaha XJ 600 Diversion -> Buell XB9r Firebolt -> VFR 800FI...

Mam w dupie czy ktoś mnie lubi czy nie lubi... swoje myślę, swoje mówię...

Awatar użytkownika
Paweł_RSL
teksciarz
teksciarz
Posty: 107
Rejestracja: ndz 15 sty 2012, 14:59
Model VFR: VFR 800FI
Imię: Paweł
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Demontaż pompy CBS

Post autor: Paweł_RSL » sob 06 lip 2019, 21:35

Ok, tłoczek wyciągnięty. Wystarczyło przy użyciu kompresora i pistoletu zapodać trochę ciśnienia i sam wyskoczył po chwili.
Ogólnie na miejscu taki zestaw reperacyjny na Śląsku miał tylko Olek Motocykle w ilości 6szt.zestawów jednak nie uśmiechało mi się jechać 60km w jedną stronę. Zamówiłem z Allegro, poczekam do wtorku.

Jak widać na zdjęciu uszkodzeniu uległa jedna z uszczelek, oczywiście wcześniej również i główna uszczelka/o-ring przez co przez długi czas dostawała się tam woda. Osobiście jak długo posiadam VFRkę (a to już będzie z 7 lat :) ) jeszcze ani razu nie zaglądałem do pompy CBS/Dual. Cylinderek pompy myślę wyczyścić, wypolerować dremelkiem z filcem i pastą polerską, wżerów na całe szczęście nie ma więc obejdzie się z kupowaniem używanego zacisku, jedynie trochę nalotu rdzawego.

Czytałem gdzieś powyżej że przed złożeniem tego wszystkiego "do kupy" najlepiej zalać płynem tą pompę gdyż później będę miał problemy z odpowietrzeniem tego....serio aż takie problemy z tym są później ?

Obrazek

Awatar użytkownika
Mbwene
pisarz
pisarz
Posty: 225
Rejestracja: śr 08 lip 2015, 14:01
Model VFR: 800 FI '98
Imię: Przemek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piła

Re: Demontaż pompy CBS

Post autor: Mbwene » ndz 07 lip 2019, 10:26

Z tym odpowietrzaniem to nie przesadzajmy. Normalnie składasz wszystko do kupy, a potem odpowietrzasz. Poszukaj na forum jest instrukcja krok po kroku.
MZ ETZ 250 -> Yamaha XJ 600 Diversion -> Buell XB9r Firebolt -> VFR 800FI...

Mam w dupie czy ktoś mnie lubi czy nie lubi... swoje myślę, swoje mówię...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości