Tarcze hamulcowe NG do RC36II

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Tarcze hamulcowe NG do RC36II

Post autor: figaro » czw 03 sie 2017, 19:14

Witam.
Z racji, że stałem się właśnie posiadaczem nowych tarcz akcesoryjnych marki NG nr 216 /spain/, pozwalam sobie na kilka słów recenzji.
Jak już wcześniej wspomniałem w temacie „pozytywnie” tarcze robią dobrą robotę wizualną.
Wykonanie, wykończenie, detale nie sprawiają wrażenia taniości lub tandety. Wszystko elegancko zapakowane i opisane.
Jako bonusik otrzymujemy naklejki firmowe po dwie na każde opakowanie tarczy. Na fotkach umieściłem NG w porównaniu z oryginalnym produktem japońskim /używanym oczywiście :wink: /.
Na pierwszy rzut oka tarcze wyglądają niemalże bliźniaczo, Dopiero po chwili zauważamy drobne różnice, np.: inaczej rozplanowane otwory w koszu, inny kształt kosza, inne nity, nieco inny kształt samej tarczy, inaczej rozplanowane otwory wentylacyjne i kilka innych drobnych pierdół.
Ciekawostką jest, że tarcza ori jest oznaczona jako kierunkowa, natomiast zamiennik już nie i można zamieniać stronami /jeden maleńki kłopot z głowy :twisted: /.
Tarcza ori jest nitowana na stałe, natomiast zamiennik ma sworznie zabezpieczone podkładkami zatrzaskowymi, tzw. E-klipsami. Które rozwiązanie jest lepsze, nie wiem, choć to akcesoryjne niesie za sobą pewien drobny, lecz dość ważny szczegół.
Ów drobiazg to masa. :faint Tarcza fabryczna waży 1288 g, natomiast NG 1583 g.
Niby tylko 300 gram na tarczę, ale tym samym wzrasta masa nie resorowana i pewne niedogodności z nią związane.
Ciekawostka: w cenie jednej nowej tarczy ori mam komplet NG + klocki i zostało jeszcze na czteropak żubra. :lol
Tak, czy owak nowe tarcze mam, zadowolony jestem /bo jak kupiłem, to muszę :lol: /, wymianę opiszę w osobnym temacie z cyklu „zrób to sam”.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Klarkson
pisarz
pisarz
Posty: 366
Rejestracja: pn 06 lis 2006, 17:00
Model VFR: 781 ccm Ixil Edition
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czestochowa
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe NG do RC36II

Post autor: Klarkson » czw 03 sie 2017, 21:18

Limit serwisowy 3,5 mm ?
PS. stare nie wyglądają na umarłe ... krzywe ?
Klarkson

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Tarcze hamulcowe NG do RC36II

Post autor: figaro » czw 03 sie 2017, 21:30

Jedna z tarcz na motocyklu już go osiągnęła, drugiej brakuje 0,05 mm.
Do porównania użyłem tarczy kupionej jako zapas, która okazała się krzywa i na granicy używalności.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Tomek Grudziądz
klepacz
klepacz
Posty: 1150
Rejestracja: sob 17 kwie 2010, 22:35
Model VFR: TRIUMPH SPRINT 1050
Imię: Tomek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Tarcze hamulcowe NG do RC36II

Post autor: Tomek Grudziądz » czw 03 sie 2017, 21:50

figaro pisze:
czw 03 sie 2017, 21:30
drugiej brakuje 0,05 mm.
Zmierzyłeś to suwmiarką?
"niepuszczone bąki unoszą się do góry,stąd się biorą posrane pomysły"

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Tarcze hamulcowe NG do RC36II

Post autor: figaro » pt 04 sie 2017, 08:04

Nie, kolega ma przyrząd do pomiaru z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. :roll:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Tarcze hamulcowe NG do RC36II

Post autor: mictom » pt 04 sie 2017, 09:36

Prezentują się fajnie, też miałem je brać, ale okazało się że moje są jednak prościutkie. Pozdrawiam i gratuluje zakupu :)

Awatar użytkownika
Buła
klepacz
klepacz
Posty: 1747
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 08:49
Model VFR: VFR 800 FI
Imię: Marcin
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe NG do RC36II

Post autor: Buła » ndz 06 sie 2017, 05:35

Figaro,piszesz że VFR ma nalatane 115 tys i wymiana tarcz.Wczoraj oglądałem VFR 800 z Włoch,niby 58 tys na liczniku a tarcz z przodu juz nie było ot takie małe zboczenie z tematu.
Tak z ciekawości,ile kosztuje oryginał.
Wszędzie dobrze ale na VFR najlepiej :)


1Była VFR 750-90r
2.Była VFR 750-96r
3Była VFR 800FI-99r
4.Był CBR 1100 XX-1997r
5.Była VFR 800 Fi-1999 r.
6.Jest CBR 900 RR Fireblade 98 i 99r+Varadero 1000 2006

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Tarcze hamulcowe NG do RC36II

Post autor: figaro » pn 07 sie 2017, 22:15

Ostatnie dane, to: 1200 zł/ szt :cry:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
seven9
bywalec
bywalec
Posty: 34
Rejestracja: ndz 11 mar 2018, 10:46
Model VFR: 750F RC36 '92
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Cambridge, UK

Re: Tarcze hamulcowe NG do RC36II

Post autor: seven9 » śr 11 kwie 2018, 22:29

Witam,

Mam pytanie o model NG110 do RC36 z 92 roku. Czy warto? Kończą mi się już oryginalne tarcze i muszę je zmienić. Nie zamierzam rozpędzać mojej babci do "niewiadomo jakich" prędkości, nie wiem też jak długo ten motor polata, ma już swoje lata i przebieg. Chciałbym tylko wiedzieć, czy nie pokrzywią mi się po pierwszym hamowaniu.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Tarcze hamulcowe NG do RC36II

Post autor: figaro » śr 11 kwie 2018, 22:45

seven9 pisze:
śr 11 kwie 2018, 22:29
...Mam pytanie o model NG110 do RC36 z 92 roku. Czy warto? Kończą mi się już oryginalne tarcze i muszę je zmienić. Nie zamierzam rozpędzać mojej babci do "nie wiadomo jakich" prędkości, nie wiem też jak długo ten motor polata, ma już swoje lata i przebieg. Chciałbym tylko wiedzieć, czy nie pokrzywią mi się po pierwszym hamowaniu...
Żartujesz :mrgreen: Tarcze mają 5 mm grubości. Prędzej pogniesz je waląc motocyklem w drzewo niźli hamując.
Stare tarcze na granicy grubości można dość łatwo pogiąć podczas intensywnego hamowania.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
seven9
bywalec
bywalec
Posty: 34
Rejestracja: ndz 11 mar 2018, 10:46
Model VFR: 750F RC36 '92
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Cambridge, UK

Re: Tarcze hamulcowe NG do RC36II

Post autor: seven9 » czw 12 kwie 2018, 07:25

Racja, mam poprostu złe doświadczenia z tarczami samochodowymi, dlatego wolałem zapytać :).

Awatar użytkownika
grimpk
Posty: 14
Rejestracja: czw 28 lip 2016, 21:04
Model VFR: V-Tec 2002
Imię: Piotrek
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Tarcze hamulcowe NG do RC36II

Post autor: grimpk » śr 16 sty 2019, 19:09

Figaro, jak oceniasz tarcze NG na dzień dzisiejszy?

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Tarcze hamulcowe NG do RC36II

Post autor: figaro » czw 17 sty 2019, 19:01

Bardzo dobrze :ok Po kilku kilometrach zapominasz, że jedziesz na zamiennikach.
W sprawie zakupu proponuję kontakt z GREGORY lub PETER, może być taniej niż w oficjalnej sieci sprzedaży.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości