Wymiana płynu hamulcowego w VTECu z ABSem

wjtk
bywalec
bywalec
Posty: 38
Rejestracja: śr 13 maja 2015, 16:39
Model VFR: VTEC
Imię: Wojtek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Wymiana płynu hamulcowego w VTECu z ABSem

Post autor: wjtk » pn 18 lip 2016, 20:24

Czy wymiana płynu hamulcowego w VFRce 800 z ABSem różni się od wymiany w modelach bez ABSu? Obejrzałem świetny filmik kolegi kargulo ( https://www.youtube.com/watch?v=8u8f6WpAYIM ), proces wydaje się bajecznie prosty ale dotyczy on wersji FI bez ABSu. Zastanawiam się czy mogą mnie spotkać jakieś dodatkowe trudności czy niespodzianki? Wolę się przygotować ;-).

Pytanie numer dwa, poza konkursem ;-). Czy jeśli przez dwa lata moto przejechało poniżej tysiąca km, płyn jest przejrzysty, to i tak należy go wymienić? Czy jego higroskopijność i konieczność wymiany objawia się przy użytkowaniu?

Maczeta
Posty: 4
Rejestracja: sob 02 lip 2016, 09:19
Model VFR: 800vtec
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Londyn,UK

Re: Wymiana płynu hamulcowego w VTECu z ABSem

Post autor: Maczeta » pn 18 lip 2016, 20:42

Do pytania nr 2 to nie mam pojecia nigdy nie udało mi się nie przejechać tysiąca w 2 lata chyba że nie miałem motoru.
Pyt. 1 Jeżdżę vfr z abs mogę ci tylko poradzić byś nie tracił cierpliwości. Ja przy pierwszej wymianie myslalem że to już, dodatkowo wyczytałem że nie cza obracać 2 master cylindra na przednim hamulcu i wynikiem tego był stres i a co gorsza abs zaczął świrować, zaczął mi łapać tył i jak wiadomo mogło by być kilka przyczyn ale wróciłem do najprostszej czyli wymiany płynu tylko tym razem tak jak się należy. Nie pomijaj żadnego z etapów

wjtk
bywalec
bywalec
Posty: 38
Rejestracja: śr 13 maja 2015, 16:39
Model VFR: VTEC
Imię: Wojtek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana płynu hamulcowego w VTECu z ABSem

Post autor: wjtk » śr 20 lip 2016, 23:16

No właśnie. Tylko jakie są te etapy ;-)?

Awatar użytkownika
TomTox
teksciarz
teksciarz
Posty: 164
Rejestracja: pn 01 lut 2016, 23:42
Model VFR: 800 FI '99
Imię: Tomek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wymiana płynu hamulcowego w VTECu z ABSem

Post autor: TomTox » pt 22 lip 2016, 11:34

Użyj magicznej opcji SZUKAJ. Wpisz odpowietrzanie, wymiana płynu, itd. Lub po prostu przewiń stronę niżej i znajdź odpowiedni temat. Było to opisywane pierdyliard razy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości