Luźny klocek hamulcowy

Awatar użytkownika
laku81
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 55
Rejestracja: pt 27 lip 2012, 12:33
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna

Luźny klocek hamulcowy

Post autor: laku81 » sob 18 lip 2015, 23:10

Witam wszystkich wracam sobie dzisiaj z Czech, zaczynam myć motocykl i mimochodem przejechałem gąbką po prawym przednim zacisku hamulcowym. Wielkie moje zdziwienie bo klocek hamulcowy ten zewnętrzny jest luźny, a ta blaszka zabezpieczająca też. Co mogło się stać motor hamuje dalej normalnie. Póki co nie rozbierałem bo nie miałem kiedy.Miał ktoś podobną sytuację?

Awatar użytkownika
ADHD VFR
pisarz
pisarz
Posty: 409
Rejestracja: ndz 06 kwie 2014, 20:11
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin

Re: Luźny klocek hamulcowy

Post autor: ADHD VFR » ndz 19 lip 2015, 10:01

Nie wiem czy o tym samym mówimy ale u mnie prawe kopyto ma tak samo minimalne luzy z tego co się orientowałem to tak ma być :)
:moto :killer

bachu
pisarz
pisarz
Posty: 209
Rejestracja: śr 11 cze 2014, 21:57
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3city/W-wa

Re: Luźny klocek hamulcowy

Post autor: bachu » wt 21 lip 2015, 22:27

Spojrzę w wolnej chwili, ale klocki ogólnie powinny mieć lekki luz, bo po puszczeniu hamulca muszą minimalnie od tarczy odstawać. Blaszka jak wymieniałem klocki z tyłu chyba też jest lekko mobilna.

Tam w sumie konstrukcja jest dość prosta. Jedyne co mi przychodzi na myśl pod kątem nadmiernych luzów to zużycie trzpienia trzymającego klocki w pozycji. Teoretycznie ma prawo z czasem zmniejszyć swoją średnicę przez ocieranie od klocków, ale chyba jest to mało realne.

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Luźny klocek hamulcowy

Post autor: emil » wt 21 lip 2015, 23:21

Uszczelniacz tłoczka jest kwadratowy w przekroju, więc po puszczeniu klamki powinien tłoczek cofać do pozycji wyjściowej. Luz minimalny musi być, pytanie o jakim luzie tu mowa?

Awatar użytkownika
laku81
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 55
Rejestracja: pt 27 lip 2012, 12:33
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Luźny klocek hamulcowy

Post autor: laku81 » czw 23 lip 2015, 10:34

No to faktycznie może tak i jest bo luz jest faktycznie minimalny. Czyli przyjmuję, że to fabrycznie tak jest bo oglądnąłem wszystko ale nic nie znalazłem niepokojącego. Dzięki za pomoc.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości