tarcze hamulcowe awaria

Awatar użytkownika
mkojak77
Posty: 11
Rejestracja: pn 20 sty 2014, 20:33
Imię: MARIUSZ
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

tarcze hamulcowe awaria

Post autor: mkojak77 » śr 27 maja 2015, 12:20

Drodzy moi zwracam się dziś do Was o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Otóż kupiłem ostatnio komplet tarcz NG (nr ref 752 o wymiarach 296x62x5,0) i klocków do mojej VFR 800 FI RC46 z 2001 r. Zabrałem się za wymianę i wszystko szło gładko do momentu montażu szczęk. Okazało się, że dysk tarczy nie trafia w środek szczeliny szczęki przez co nie można zamontować obu klocków - zdjęcie poniżej - brakuje 1 mm. Oczywiście zareklamowałem tarcze. Ale z tego co się orientuje, to wszystkie oferowane u nas do mojego sprzętu tarcze mają ten sam wymiar i obawiam się, że nawet wymiana na nowe nie wiele pomoże. Dlatego chciałbym zapytać czy ktoś miał takowy problem jeżeli tak to jak sobie z nim poradził??? Dodam tylko, że dzwoniłem już do ASO i powiedzieli, że raz mieli taki przypadek, nie znaleźli odpowiednich tarcz ale, jak to szef serwisu stwierdził "poradzili sobie" rzecz jasna nie chciał przez telefon podzielić się tą wiedzą tajemną. Wpadłem również na pomysł żeby podłożyć dystans w lewej szczęce a w prawej w związku że jest sworzeń do duala (albo na odwrót :P ) podpiłować trochę szczękę ale nie wiem czy to dobry kierunek. Dlatego poradźcie coś proszę!!! :cry
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe awaria

Post autor: kubatron2 » śr 27 maja 2015, 12:26

a napewno dobrze to zmontowałeś??

daro1980
pisarz
pisarz
Posty: 203
Rejestracja: wt 09 mar 2010, 10:33
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrow Wlkp
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe awaria

Post autor: daro1980 » śr 27 maja 2015, 12:44

pokaz jak to wyglada z drugiej strony kola (druga tarcza)
DragStar 650-> CBR600RR-> VFR800FI->XL1000V-> TE 510 SM -> WR250F ->R1150R

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: tarcze hamulcowe awaria

Post autor: PETER » śr 27 maja 2015, 13:11

pewno zamieniłeś miejscami tuleje dystansowe :)
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
mkojak77
Posty: 11
Rejestracja: pn 20 sty 2014, 20:33
Imię: MARIUSZ
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: tarcze hamulcowe awaria

Post autor: mkojak77 » śr 27 maja 2015, 14:01

Wszystko zamontowałem jak w serwisówce i sprawdziłem trzy razy. Wydzwaniam właśnie po znajomych mechanikach i jeden powiedział mi, że to nie jest odosobniony przypadek. Skierował mnie do tokarza, który dorabia na takie przypadłości dystans pod tarcze. Kolega, który mnie tam skierował robi customy i serwisuje motocykle i powiedział mi, że zdarzają mu się takie przypadki. mam nadzieję, że to rozwiąże moje problemy

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: tarcze hamulcowe awaria

Post autor: Samson1983 » śr 27 maja 2015, 14:44

czytając to myśle sobie to jest chyba jakaś kpina k....... człowiek kupuje towar z półki, mało tego nie kosztuje to 10zł :evil: i takie jaja, bo skoro złożyłeś wszystko na cito. I jak Peter mówi nie zamieniłeś tulejek dystansowych miejscami. To woła to o pomstę do nieba. Ciekawe czy EBC też takie cyrki wyczynia :disagree
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: tarcze hamulcowe awaria

Post autor: emil » śr 27 maja 2015, 16:05

a tarcza lewa z prawą są identyko? pokaż zdjęcie drugiej strony

Awatar użytkownika
mkojak77
Posty: 11
Rejestracja: pn 20 sty 2014, 20:33
Imię: MARIUSZ
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: tarcze hamulcowe awaria

Post autor: mkojak77 » śr 24 cze 2015, 10:06

Chciałbym się pochwalić koleżankom i kolegom, że wybrnąłem z problemu. Wziąłem koło pod pachę, pojechałem do tokarza i oprosiłem o zrobienie tulejek dystansowych o grubości 1 mm. Po zamontowaniu tarcz z dystansami na koła i koła do motocykla wszystko pasuje. Przy okazji dowiedziałem się, że klocki mają trzy rozmiary (grubości okładzin) i niestety musiałem zakupić dodatkowo te z cienką okładziną bo zakupione przeze mnie wcześniej były z tych najgrubszych (przydadzą się przy następnej wymianie). Po tych wszystkich zabiegach, w tym wymianie oleju i uszczelniaczy w lagach, moto śmiga i co najważniejsze hamuje bez zarzutu. 8)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości