Grzejąca się tylna tarcza, nic nie pomaga

Awatar użytkownika
TomTox
teksciarz
teksciarz
Posty: 164
Rejestracja: pn 01 lut 2016, 23:42
Model VFR: 800 FI '99
Imię: Tomek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Grzejąca się tylna tarcza, nic nie pomaga

Post autor: TomTox » pn 05 wrz 2016, 10:38

Przedni hebel podczas hamowania dociska pompę CBSu do lagi, z której ciśnienie idzie na tylny zacisk. Idąc dalej tym tropem, na zaciśniętej pompie CBSu z przodu możemy przepchać płyn na tylny zacisk, lecz faktycznie robimy to tylnym hamulcem. Przód ma osobny "obieg" płynu. Znowu zagubiłem się w meandrach systemu CBS :P . Rozkręcenie/dociśnięcie pompki do lagi to w sumie ta sama operacja, głównie chodzi o to żeby odblokować przepływ płynu przez układ CBSu.

Awatar użytkownika
Krycha
bywalec
bywalec
Posty: 30
Rejestracja: pt 24 lip 2015, 22:58
Model VFR: Firestorm
Imię: Krystian
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Grzejąca się tylna tarcza, nic nie pomaga

Post autor: Krycha » wt 06 wrz 2016, 22:14

Jak nie pomogło dociskanie do lagi, to wykręcałem zacisk, kładłem go na pieńku w taki sposób, aby odpowietrzniki były wyżej niż pompa.
Wtedy odpowietrzałem już wszystko pedałem. Z klamki odpowietrzałem tylko przód.
Wyczyściłem przewody, zaworek pod w okolicy zbiornika i rozdzielacz z drugiej strony obok zbiorniczka tylnego hebla. Wsio czyste.
Rozebrałem zacisk raz jeszcze, okazało się że spuchły uszczelki tłoczków. Nie były myte, tylko wytarte i posmarowane pasta do tłoczków. Po prostu nie dadzą się nawet już włożyć w zacisk. :shock: a jak sie uda to idą bardzo ciężko.
Zamówiłem zestaw naprawczy, dam znać co i jak.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości