tarcza hamulcowa

kriss
Posty: 8
Rejestracja: pt 28 lut 2014, 18:31
Płeć: Mężczyzna

tarcza hamulcowa

Post autor: kriss » czw 29 maja 2014, 14:24

Witam. mam pytanie odnośnie tarcz hamulcowych. otóż rok temu wymieniłem jedną tarczę hamulcową na nową( była pogięta od wywrotki), zostawiłem starą z lewej strony. pare dni temu po załozeniu na wyważarkę zauważyłem że jest ona pogięta, wyraźnie krzywa. dlaczego tak się stało? zaznaczam że po ostrym hamowaniu nie wjechałem w żadną kałużę czy coś takiego. czyżby po załozeniu jednej tarczy nowej a zostawieniu starej działały na nią inne siły i to doprowadziło do jej wygięcia? i czy teraz po zakupie i wstawieniu8 nowej nie stanie się to samo z tą drugą ? (nową tarczą)

Awatar użytkownika
firemanek1972
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 66
Rejestracja: pn 15 sie 2011, 17:56
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna

Re: tarcza hamulcowa

Post autor: firemanek1972 » czw 29 maja 2014, 15:10

Wymieniłeś w zeszłym sezonie jedną tarcze, gdyba ta nie wymieniona była krzywa, na starcie czułbyś wyraźne bicie na klamce a może nawet na kierownicy, skoro tego nie odczułeś była ok. Może w trakcie zdejmowania starej opony tarcza została skrzywiona? co było widać później na wyważarce...
"To są pańskie prywatne koncepcje!"

kriss
Posty: 8
Rejestracja: pt 28 lut 2014, 18:31
Płeć: Mężczyzna

Re: tarcza hamulcowa

Post autor: kriss » czw 29 maja 2014, 15:16

2 miesiące temu wymieniałem oponę i miałem już założoną jedną nową i jedna starą tarcze. wszystko było ok do pewnego momentu, mianowicie jakies 3 tygodnie temu przy hamowaniu wyczuć można było bicie na klamce... nie mam pojęcia dlaczego tak się stało...

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: tarcza hamulcowa

Post autor: figaro » czw 29 maja 2014, 21:19

kriss pisze:czyżby po załozeniu jednej tarczy nowej a zostawieniu starej działały na nią inne siły i to doprowadziło do jej wygięcia?
I tutaj własnie może być pies pogrzebany. :?
Z tego co pamiętam tarcze hamulcowe zaleca się wymianiać parami. :roll:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości