Brak siły hamującej na tylnym kole

maro345
Posty: 7
Rejestracja: śr 17 paź 2012, 10:27
Imię: Marek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gostyń

Brak siły hamującej na tylnym kole

Post autor: maro345 » ndz 27 kwie 2014, 19:05

Cześć :wink:

Mam problem z tylnym zaciskiem. Podczas jazdy wciskając pedał hamulca moto hamuje ledwo ledwo, można powiedzieć, że wcale. Hamulce z przodu brzytwa.

W zeszłym sezonie czyściłem dokładnie zaciski, założyłem nowe Nissiny, odpowietrzyłem układ i było ok. W tym roku moto było rozebrane dość poważnie i leżało w kartonach przez parę miesięcy. W zeszłym tygodniu poskładałem wszystko do kupy, zalałem świeże płyny i to jest ostatni problem do rozwiązania :confused

Wygląda to następująco.

Układ odpowietrzony na tip top, pedał hamulca beton. Swobodnie kręcące się koło daje się zatrzymać, ale mając naciśnięty na maksa pedał, można je obrócić w rękach. Po ściągnięciu zacisku z tarczy i naciskając hamulec widać, jak tłoczki się wysuwają.

Dziś wymontowałem zawór proporcjonalny PCV. Dmuchając do dziurki wejściowej płynu wypływ powietrza kanałem do przedniego zacisku nie jest ograniczony, natomiast kanał na tył jest przytkany i powietrze wylatuje na pół gwizdka. Czy to jest normalne działanie?

Co jeszcze może być nie tak, że tył nie chce hamować? Brakuje mi pomysłów co jeszcze zrobić, więc z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

Awatar użytkownika
Koobsky
pisarz
pisarz
Posty: 399
Rejestracja: pt 09 lis 2012, 22:03
Imię: Kuba
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bristol, UK
Kontakt:

Re: Brak siły hamującej na tylnym kole

Post autor: Koobsky » wt 06 maja 2014, 03:22

Sprawdź czy tą blaszkę włożyłeś poprawnie. (element nr. 13)
Powinna być tak jak na tej ilustracji. Wydaje się banalne ale raz jak składałem zacisk w pośpiechu bo było zimno to ją włożyłem odwrotnie. Hamulec był ale bardzo słaby.
Po jej odwróceniu problem zniknął. :)
zacisk.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
http://www.goriders.net
Zapraszam do polajkowania mojego fanpage'a na facebook'u. :)
https://www.facebook.com/www.goriders.net

Moja VFR'a...
VFR 800 V-Tec

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 36 gości