stukanie z przodu

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: stukanie z przodu

Post autor: kiki » ndz 20 paź 2013, 19:31

anonim pisze:Tak jak by przepuszczały klocki,
rozwiniesz dokładnie o co biega? Jakie objawy ?

anonim
Posty: 5
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 13:03
Płeć: Mężczyzna

Re: stukanie z przodu

Post autor: anonim » ndz 20 paź 2013, 20:14

tak jak byś napierda**ł młotkiem metal o metal z częstotliowścią dość sporą, oczywiście ta częstotliwość zmienią się wraz z prędkścią. Jak lekko nacisnę manetkę jest ok. Dopiero przy mocniejszym do hamowaniu staje się to uporczywe i wkurzające.

edit. byłem sprawdzać luzy raz jeszcze. Luzu w gł. ramy nie ma. w kole jeśli jest to namacalne i da się sprawdzić metodą organoleptyczną też brak luzów. Możliwe jest to że to za sprawą zużytych klocków ?

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Re: stukanie z przodu

Post autor: Vermilion » wt 12 maja 2015, 20:42

Dołączę się do tematu. Z tym, że ja wiem co u mnie jest nie tak. Na lewej przedniej tarczy hamulcowej mam luz na nitach. Łapiąc tarczę i kręcąc nią przód i tył czuć lekki luz. Na boki szarpiąc luzu nie ma. Chodzi o tarczę lewą, tą przy której jest pompka Duala. Podczas hamowania jest to minimalnie wyczuwalne przy pierwszym kontakcie klocków z tarczą. Na tarczy prawej luzu brak. Jakieś rady czy można to póki co olać i z tym żyć?
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: stukanie z przodu

Post autor: figaro » wt 12 maja 2015, 22:14

Nie przejmowałbym się tym, jeździłbym dalej i starał się płynniej używać klamki hamulca. :P
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 38 gości