Stary płyn hamulcowy?

Awatar użytkownika
filipr3
Posty: 12
Rejestracja: ndz 05 maja 2013, 00:26
Imię: Filip
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Stary płyn hamulcowy?

Post autor: filipr3 » ndz 05 maja 2013, 00:51

Witam wszystkich. Wczoraj kupiłem VFRkę więc nie zbyt jeszcze wszystko ogarniam w tym motorku ale początkujący nie jestem :) Problem pojawił się dzisiaj. Zrobiłem od wczoraj 50 mil bez żadnego problemu, dzisiaj jadąc do pracy spotkał mnie dziwna sytuacja. Przejechałem ok 4 kilometrów bez kłopotu, po czym stanąłem u kolegi na papierosa i pochwalić się sprzętem. Wsiedliśmy na motor, przejechać się kawałek i coś zaczęło blokować motocykl, po przejechaniu 1km tylni hamulec zrobił się twardy jak skur****n(nie hamowałem nim) motor zaczeło strasznie blokować, nie dało się nim przyśpieszać praktycznie.Klamka przedniego hamulca zrobiła się twardsza ale nie aż tak jak pedał tylniego który nie dał się nawet ugiąć. Odstawiłem motor na chwilę ale było coraz gorzej, nic się nie dało zrobić hamulce zblokowane jak skurczybyk. Wrzuciliśmy więc motorka na kipę do busa i przywiezlismy go do domu. Po około godzinie chciałem ruszyć motor więc wziąłem ojca co by mi pomógł i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu hamulce odpuściły jak gdyby nigdy nic. Motor normalnie odpaliłem i zrobiłem pare kółek po podwórku. Nie jeździłem nigdzie dalej dzisiejszego wieczora nigdzie więc nie mogę powiedzieć czy się to powtórzyło jednak postawiłem szybką diagnozę - Płyn hamulcowy do wymiany lub puchnące przewody. Pierwsza diagnoza wydaje mi się najbardziej trafna ale chciałem się zapytać Was szanowni forumowicze, co sądzicie na ten temat gdyż nie dzierżę takiej wiedzy jak Wy :) Jeżeli ktoś zna procedurę, albo jakieś wskazówki na co uważać przy wymianie płynu hamulcowego w układzie DualCBS to może się oczywiście nimi podzielić:) POZDRAWIAM!

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Stary płyn hamulcowy?

Post autor: kubatron2 » ndz 05 maja 2013, 01:05

powitalnia czeka.

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Stary płyn hamulcowy?

Post autor: Arnold » ndz 05 maja 2013, 02:16

Wygląda mi to na zapchane tłoczki. Po nagrzaniu zwiększają średnicę i się klinują w zacisku. Płyn hamulcowy, w dużej większości, powinien być biały. Jak jest bursztynowy to znaczy że stary.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
filipr3
Posty: 12
Rejestracja: ndz 05 maja 2013, 00:26
Imię: Filip
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: Stary płyn hamulcowy?

Post autor: filipr3 » ndz 05 maja 2013, 02:35

@kubatron2 - Właśnie się przywitałem z wszystkimi :)

@Arnold - płyn bursztynowy czyli kwalifikuje się do wymiany. Jutro będę wymieniał. Co do tych zapchanych tłoczków o których wspominałeś co na to poradzić? Rozkładać zaciski czy wystarczy je porządnie rozruszać?

EDIT: Może dodam że vfrka stała dosyć długo bo od września tamtego roku więc może coś się zastało?
EDIT2: @Arnold - Wydaje mi się że jak by było z tymi tłoczkami tak jak mówisz to pedał i klamka hamulca nie stały by się tak twarde że nie dało by się ich wcisnąć nawet na milimetr.

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Stary płyn hamulcowy?

Post autor: kiki » ndz 05 maja 2013, 07:50

rozbierz zaciski- przeczyść je dokładnie i poskładaj. Potem dobierz się do przedniej i tylnej pompy hamulcowej i zrób tak samo jak z zaciskami. To są hamulce - tu nie ma półśrodków.

Awatar użytkownika
filipr3
Posty: 12
Rejestracja: ndz 05 maja 2013, 00:26
Imię: Filip
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: Stary płyn hamulcowy?

Post autor: filipr3 » pn 06 maja 2013, 00:33

@kiki - dziękuję za porady.

Rozebrałem dzisiaj i wyczyściłem tylny zacisk, wymieniłem płyn po czym cały układ odpowietrzyłem. Nie wiem czy przyczyną mojego problemu nie jest pompa cbs-u znajdująca się w przednim lewym zacisku.

Pojawił się również kolejny problem, mianowicie po poskładaniu wszystkiego hamulce jak brzytwy lecz zauważyłem mały wyciek z wyżej wymienionej pompy, wydaje mi się że kwalifikuje się donaprawy/wymiany. Stąd też pytanie, czy istnieją zestawy naprawcze do tej pompy, czy trzeba zakupić całą nową?

Awatar użytkownika
filipr3
Posty: 12
Rejestracja: ndz 05 maja 2013, 00:26
Imię: Filip
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: Stary płyn hamulcowy?

Post autor: filipr3 » pn 06 maja 2013, 19:03

Witajcie. Przejechalem wczoraj 60km i dzisiaj podczas podróży problem sie powtórzył. Dodam ze po spuszczeniu ciśnienia ze środkowego odpowietrznika z zacisku tylnego koła hamulce odpusciły. Dzwonilem do poprzedniego właściciela(szwagier) i powiedział mi ze tez tak mu sie działo, wtedy czekał chwile i przez kilka minut naciskał( pompowal) pedał tylnego hamulca i odpuszczalo. Już nie wiem co z moja niunią jest nie tak:( taka ładna pogoda a ja sie boje wyjechać:(

Awatar użytkownika
Tomek Grudziądz
klepacz
klepacz
Posty: 1150
Rejestracja: sob 17 kwie 2010, 22:35
Imię: Tomek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Stary płyn hamulcowy?

Post autor: Tomek Grudziądz » pn 06 maja 2013, 19:08

filipr3 pisze:dzisiaj podczas podróży problem sie powtórzył. Dodam ze po spuszczeniu ciśnienia ze środkowego odpowietrznika z zacisku tylnego koła hamulce odpusciły.
U mnie były identyczne problemy-okazało się że rozdzielacz poszedł.
"niepuszczone bąki unoszą się do góry,stąd się biorą posrane pomysły"

Awatar użytkownika
filipr3
Posty: 12
Rejestracja: ndz 05 maja 2013, 00:26
Imię: Filip
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: Stary płyn hamulcowy?

Post autor: filipr3 » pn 06 maja 2013, 19:27

@tomek1565 - dzięki za zainteresowanie tematem. Rozdzielacz czyli ten dżinks pod bakiem? Mój znajomy ma całą cbr1100xx blackbird na części, nie orientujesz sie czy podpasuje ten rozdzielacz z blackbirda do vfrki? Niestety nie ma mnie w domu i nie mam jak zerknąć.

Awatar użytkownika
Tomek Grudziądz
klepacz
klepacz
Posty: 1150
Rejestracja: sob 17 kwie 2010, 22:35
Imię: Tomek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Stary płyn hamulcowy?

Post autor: Tomek Grudziądz » pn 06 maja 2013, 19:33

filipr3 pisze: orientujesz sie czy podpasuje ten rozdzielacz z blackbirda do vfrki?
Na 99% tak.Zrób to jak najszybciej.U mnie po takiej akcji tarcza,klocki i cała piasta do wymiany.
"niepuszczone bąki unoszą się do góry,stąd się biorą posrane pomysły"

Awatar użytkownika
Bury
klepacz
klepacz
Posty: 925
Rejestracja: czw 28 mar 2013, 21:53
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tczew

Re: Stary płyn hamulcowy?

Post autor: Bury » pn 06 maja 2013, 20:17

Arnold pisze: Płyn hamulcowy, w dużej większości, powinien być biały. Jak jest bursztynowy to znaczy że stary.
czy każdy płyn niezależnie od marki?
VFR800 RC46 98r była
CBR1100XX Super Blackbird
Darkness Black Metallic

Awatar użytkownika
Bury
klepacz
klepacz
Posty: 925
Rejestracja: czw 28 mar 2013, 21:53
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tczew

Re: Stary płyn hamulcowy?

Post autor: Bury » pn 06 maja 2013, 20:19

znaczy jakiej popularnej marki jest bursztynowy a jakiej biały?
VFR800 RC46 98r była
CBR1100XX Super Blackbird
Darkness Black Metallic

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Stary płyn hamulcowy?

Post autor: kubatron2 » pn 06 maja 2013, 20:23

bursztynowy ....to marki,, złombol,, tomek 1565 jak to sie stało ze uszkodziłes tyle rzeczy w tym piaste z powodu rozdzielacza

Awatar użytkownika
Tomek Grudziądz
klepacz
klepacz
Posty: 1150
Rejestracja: sob 17 kwie 2010, 22:35
Imię: Tomek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Stary płyn hamulcowy?

Post autor: Tomek Grudziądz » pn 06 maja 2013, 20:24

bury75tcz pisze:bursztynowy
Jak jest stary i trza wymienić.
bury75tcz pisze:biały
Będzie po wymianie tzn.nowy.
"niepuszczone bąki unoszą się do góry,stąd się biorą posrane pomysły"

Awatar użytkownika
Tomek Grudziądz
klepacz
klepacz
Posty: 1150
Rejestracja: sob 17 kwie 2010, 22:35
Imię: Tomek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Stary płyn hamulcowy?

Post autor: Tomek Grudziądz » pn 06 maja 2013, 20:32

kubatron2 pisze:jak to sie stało ze uszkodziłes tyle rzeczy w tym piaste z powodu rozdzielacza
Tak w skrócie napiszę .Tarcza i klocki to wiadomo jak cały czas zaciśnięty hamulec to szlag trafił.Przy rozbiórce tak wszystko było pozapiekane że inaczej nie dało rady jak wybijać piastę tym samym gwint na niej również szlag trafił.
"niepuszczone bąki unoszą się do góry,stąd się biorą posrane pomysły"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości