trzeszczace przednie hamulce

Awatar użytkownika
arkadius9
teksciarz
teksciarz
Posty: 142
Rejestracja: ndz 15 sty 2012, 12:03
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

trzeszczace przednie hamulce

Post autor: arkadius9 » pn 18 lut 2013, 20:12

Podczas przygotowan moto do sezonu i sciaganiu kol do wym. Opon i ponownym zalozeniu zauwazylem ze po powolnym toczeniu moto do przodu slysze wyrazny szum ocierajacych klockow o tarcze.oporow nie stwierdzono .natomiast toczac moto do tylu to juz prawdziwa orkiestra gra z przednich zaciskow..trzeszczy, jeczy,zgrzyta....hmmm tez tak macie?????

Hondzio
bywalec
bywalec
Posty: 40
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 22:59
Płeć: Mężczyzna

Re: trzeszczace przednie hamulce

Post autor: Hondzio » pn 18 lut 2013, 21:21

Nie posiadam VFRki, ale jakieś tam skromne doświadczenie z innymi moto. Może się zacisk "zapiekł" od stania i nieużywania przez dłuższy czas. Złapało wilgoci trochę i nie pracuje jak powinno. Albo się ułoży po kilku delikatnych hamowaniach albo dla pewności można rozłożyć, przeczyścić, przesmarować i złożyć. Jak przestanie jęczeć to zwykłe "zastanie" jak jęczy dalej to się trzeb bardziej przyjrzeć co konkretnie.

Jak nie ma oporu przy toczeniu i jak podniesiesz koło zakręcisz to kręci się swobodnie to myślę, że to "zastanie", ale podstawowa kontrola klocków, blaszek montażowych jeśli takie są w VFR i zacisku nie zaszkodzi :)

Takie moje zdanie.

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: trzeszczace przednie hamulce

Post autor: PETER » pn 18 lut 2013, 21:42

jak kolega napisał wyżej coś sknociliście przy montażu koła i właśnie coś nie tak z blaszkami trzymającymi klocki w odpowiednim położeniu :lol: sprawdź przede wszystkim klocek od strony stałej zacisku hamulcowego
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Fakir
klepacz
klepacz
Posty: 1105
Rejestracja: śr 02 lut 2011, 18:51
Imię: Krzysztof
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: trzeszczace przednie hamulce

Post autor: Fakir » pn 18 lut 2013, 22:07

kilka mocniejszych hamowań i jak nie przestanie to przejrzeć co tam sknociliście :wink:
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré

Hondzio
bywalec
bywalec
Posty: 40
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 22:59
Płeć: Mężczyzna

Re: trzeszczace przednie hamulce

Post autor: Hondzio » pn 18 lut 2013, 22:12

ja bym sugerował raczej delikatniejsze hamowania na początek...

Awatar użytkownika
zalew
pisarz
pisarz
Posty: 253
Rejestracja: pn 22 sie 2011, 22:21
Imię: Andrzej
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Złocieniec

Re: trzeszczace przednie hamulce

Post autor: zalew » pn 18 lut 2013, 22:30

Klocków nie ruszali,więc myślę że to może być efekt zastania się elementów na linii klocek-tarcza.Utlenianie,syf itp.
Podpinam się pod opinię Fakira,jednak delikatnie i spokojnie :wink:Nawet i bez jazdy tylko na sucho,napędzając się samoczynnie 8) Szum klocków ocierających o tarcze jest normalny.Trudno mi osądzić czyjeś wrażenia.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości