[RC24] Luz na zacisku po "paciaku" :(

slusar91
Posty: 10
Rejestracja: sob 12 lis 2011, 09:26
Imię: Tomasz
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żagań

[RC24] Luz na zacisku po "paciaku" :(

Post autor: slusar91 » wt 03 lip 2012, 22:00

Witam, ostatnio miałem małą przygodę... załatwiałem jakąś sprawę i zostawiłem moto na chodniku, z założoną blokadą. Nagle się rozpadało więc pospieszyłem wstawić babcię do garażu. Odpaliłem, rozejrzałem się i ruszyłem z WERWĄ, a tu bach, moto na boku. Od razu przypomniałem sobie o blokadzie :) Po lekkim szarpaniu z blokadą udało mi się ją ściągnąć, postawiłem sprzęt na koła i oceniłem straty (porysowany bok, pęknięta klamka, ułamana końcówka od prędkościomierza), zobaczyłem czy koło się kręci i pojechałem do garażu. Tam zauważyłem też duży luz na zacisku w który uderzyła blokada, tarabanił mi już w czasie jazdy. Nie mam pojęcia co się stało, rusza się cały zacisk, drugi też lecz mniej... Założyłem nową klamkę i hamuje normalnie, lecz po odpuszczeniu stuka. Od czego zacząć przeszpiegi?? Proszę o jakieś porady bo czeka mnie mały wyjazd a nie chce żeby był on ostatni :) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kamil grudziadz
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: sob 11 paź 2008, 15:32
Imię: Kamil
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GRUDZIADZ
Kontakt:

Re: [RC24] Luz na zacisku po "paciaku" :(

Post autor: kamil grudziadz » wt 03 lip 2012, 22:36

slusar91 pisze:Od czego zacząć przeszpiegi??
od duzego browara :mrgreen: a tak powaznie to najlepiej jakbys calosc zdemontowal i obadal czy nie jest cos krzywe itd.moze uderzenie zapieta blokada wykrzywilo sruby mocujace zacisk?ciezko cos doradzic jak sie nie widzi,moze zrob jakies foto i wstaw.
Obrazek

1: Suzuki VX 800
2: Honda VFR 750 RC 36/II
3: Honda VFR 800 FI

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: [RC24] Luz na zacisku po "paciaku" :(

Post autor: figaro » śr 04 lip 2012, 21:36

Zrób jakieś dobre foto luźnego elementu i pokaż gdzie występuje luz.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

slusar91
Posty: 10
Rejestracja: sob 12 lis 2011, 09:26
Imię: Tomasz
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żagań

Re: [RC24] Luz na zacisku po "paciaku" :(

Post autor: slusar91 » czw 05 lip 2012, 01:20

Luz jest nawet na tym uchwycie aluminiowym, będę muiał rozebrać. Hamuje dobrze ale denerwuje łomotanie... Nagram filmik następnym razem i wrzuce na yt ale nie wiem kiedy to nastąpi :]

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości