Tarcze Hamulcowe jakie kupić?

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Tarcze Hamulcowe jakie kupić?

Post autor: figaro » sob 26 lis 2011, 19:39

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Jarecki2102
pisarz
pisarz
Posty: 287
Rejestracja: czw 07 paź 2010, 09:22
Model VFR: rc46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tarcze Hamulcowe jakie kupić?

Post autor: Jarecki2102 » sob 26 lis 2011, 22:21

figaro pisze:tarcza VFR800FI :mrgreen:
Mogę dokładnie te tarcze po 550zł mieć + wysyłka + paragon, fakturka co kto woli.
A co do tych tarcz z owiewki24.pl to znam ludzi co mają to w hayabysach i podobno dają radę. Posiadają wszystkie atesty dopuszczające, ale wiadomo jak coś bardziej markowe (co wcale nie znaczy, że nie chińskie) to i człowiek spokojniejszy.

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Tarcze Hamulcowe jakie kupić?

Post autor: emil » sob 26 lis 2011, 23:07

ale to wygląda jak tarcza do mojej a nie do 800fi, powinna mieć mniej ramion.

Awatar użytkownika
kamil grudziadz
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: sob 11 paź 2008, 15:32
Model VFR: VFR 800 FI
Imię: Kamil
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GRUDZIADZ
Kontakt:

Re: Tarcze Hamulcowe jakie kupić?

Post autor: kamil grudziadz » ndz 27 lis 2011, 09:37

emil pisze:
kamil grudziadz pisze:chyba bym sie nie odwazyl zalozyc chinszczyzny do motocykla ktory potrafi wykrecic niezle predkosci..tak samo postapilem ze skrzywiona felga,daloby sie spokojnie wyprostowac,ale jak mialbym pozniej myslec o tym czy cos pusci lub peknie to wolalem kupic druga uzywana w idealnym stanie.tak wiec lepiej doloz pare zlotych i kup markowe.
a filtr oleju jaki zakładasz? oryginał czy hiflo za 15zł? :P

tak,zakladam hiflo.ale skoro:

>uzyskali certyfikat TÜV>podobny certyfikat uzyskała jeszcze jedynie firma K&N ze Stanów Zjednoczonych
>dostarczaja filtry dla BMW, Peugeot, Ford, Toyota, Mazda, Suzuki i Nissan.
>Do produkcji filtrów używane są wyłącznie najlepsze materiały; i tak blacha od Toyota Tsusho z Japonii, kleje od niemieckiej firmy Henkel, a papier od wiodących producentów z Finlandii, Stanów Zjednoczonych i Japonii
>no i to nie sa chinole tylko firma założona w 1955 roku w Tajlandii

jesli dalej uwazasz ze to smieciowy filtr to ja juz wiecej pytan nie mam.
Obrazek

1: Suzuki VX 800
2: Honda VFR 750 RC 36/II
3: Honda VFR 800 FI

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Tarcze Hamulcowe jakie kupić?

Post autor: figaro » ndz 27 lis 2011, 13:36

emil pisze:ale to wygląda jak tarcza do mojej a nie do 800fi, powinna mieć mniej ramion.
Toż to tylko rysunek poglądowy, nie fota. :P
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Tarcze Hamulcowe jakie kupić?

Post autor: emil » ndz 27 lis 2011, 15:08

kamil grudziadz, ja zakładam hiflo, ktoś inny założy oryginał, i ma się to tak samo jak zmienianie tarcz czy nawet kupowanie tanich klamek to hamulców - każdy to robi dla siebie, a zważywszy na to, że większość otaczających nas rzeczy pochodzi z chin, nie można od razu zakładać że robią tanie gówno. Owszem jest tanie, ale tam jest tania siła robocza, nie to co u nas. Co do jakości, jak ktoś sprawdził to może oceniać.

figaro, nawet jeśli to ma być rysunek poglądowy to żadnego poglądu nie daje tylko wprowadza w błąd osobę klienta :mrgreen: więc dla mnie on poglądowy nie jest ;)

Awatar użytkownika
olo
klepacz
klepacz
Posty: 1519
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 21:33
Model VFR: Firestorm
Imię: Olek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Tarcze Hamulcowe jakie kupić?

Post autor: olo » ndz 27 lis 2011, 18:55

Sylwio wymieniał tarcze w swoim fistaszku, nie wiem czy dobrze pamietam i czy to możliwe ale chyba krajowe. Wyglądały dokładnie jak oryginał i wykonanie nie budziło najmniejszych zastrzeżeń... Nie wiem jak ze skutecznością i trwałością.
VFR-OC Poland, South Park section, MTZ sub-section :-)

Awatar użytkownika
Fankas
pisarz
pisarz
Posty: 329
Rejestracja: sob 31 lip 2010, 21:26
Model VFR: RC 46 800 FI
Imię: Fankas
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Tarcze Hamulcowe jakie kupić?

Post autor: Fankas » ndz 27 lis 2011, 20:16

cos wam powiem jako ze cos wiem na temat chinszczyzny... nie wiem jak to dokladnie jest z moto ale jezeli chodzi o ciezarowke i chamulce WSZYSTKO powtarzam WSZYSTKO robione jest w chinach... i nie wazne czy na opakowaniu masz CEI czy masz JURID czy masz JURATEK czy BREMBO.. poprostu sie nie oplaca i wszyscy kupuja w chinach i pakuja w sdwoje pudelka... fakt chińśki a Chinski to roznica no ale... i nie sa to moje fanaberie tylko niestety prawda...
swoja droga trw taka niby super firma... wystarczy mi ze maja logo lucas... tego dziadostwa kijem bym nie dotknal chocby mi za to placili...
wystarczy na glupie klocki zobaczyc.... Wydawalo mi sie ze koncza mi sie klocki... ze pilnie potrzebne byly a nissinow nie bylo i nie wiadomo bylo czy wogole beda to wzialem te lucasy... i szkoda mojej roboty bylo i pieniedzy... bo na tych trw czy lacas jest tyle okladziny co na moich nissinsach na ktorych podobno jezdzenie bylo juz igraniem z smiercia....
pozdrawiam...
Like a true nature's child
We were born, born to be wild
We can climb so high
I never wanna die

Born to be wild

Awatar użytkownika
Rychu
pisarz
pisarz
Posty: 464
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 07:28
Model VFR: VFR 800 FI - 98
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gryfino ( okolice Szczecina)

Re: Tarcze Hamulcowe jakie kupić?

Post autor: Rychu » ndz 29 sty 2012, 17:47

a mam pytanko podejda do vfr 800 fi tarcze z V-teca bez Abs -u ? na oko identyczne ....

oki juz wiem ze podejda :mrgreen:

MARUDA
Posty: 3
Rejestracja: pn 30 sty 2012, 00:35
Płeć: Kobieta

Re: Tarcze Hamulcowe jakie kupić?

Post autor: MARUDA » sob 04 lut 2012, 19:40

Witam jestem nowy na forum , ale przy motorach dłubia ze 20lat .Osobiście zakładałem CHIŃSKIE TARCZE DO CBR 929 I INNYCH I DAJĄ RADĘ a wymieniałem bo stare były krzywe z przegrzania . Jeżeli ktoś wypuszcza taki produkt na rynek to musi mieć certyfikat :phear

Awatar użytkownika
kamil grudziadz
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: sob 11 paź 2008, 15:32
Model VFR: VFR 800 FI
Imię: Kamil
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GRUDZIADZ
Kontakt:

Re: Tarcze Hamulcowe jakie kupić?

Post autor: kamil grudziadz » sob 04 lut 2012, 21:21

MARUDA pisze: Jeżeli ktoś wypuszcza taki produkt na rynek to musi mieć certyfikat
chinskie podroby mercedesa,bmw i innych marek pewnie tez maja jakis tam certyfikat.z Chinka to ja bym sie chetnie zabawil,ale tarcze to wolalbym sprawdzone :D
Obrazek

1: Suzuki VX 800
2: Honda VFR 750 RC 36/II
3: Honda VFR 800 FI

Awatar użytkownika
Rychu
pisarz
pisarz
Posty: 464
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 07:28
Model VFR: VFR 800 FI - 98
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gryfino ( okolice Szczecina)

Re: Tarcze Hamulcowe jakie kupić?

Post autor: Rychu » sob 04 lut 2012, 21:44

zgadza sie , moge zalac chinski olej do moto , uzyc chinskich klocow hamulcowych , najwyzej zniszcze silnik lub tarcze , ale jak tarcza hamulcowa rozleci sie przy awaryjnym hamowaniu z 250 bo pan w kapeluszu nas nie widzial ...

Awatar użytkownika
enoel
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 75
Rejestracja: sob 07 lip 2007, 12:04
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Tarcze Hamulcowe jakie kupić?

Post autor: enoel » sob 04 lut 2012, 22:31

MARUDA pisze:Witam jestem nowy na forum , ale przy motorach dłubia ze 20lat .Osobiście zakładałem CHIŃSKIE TARCZE DO CBR 929 I INNYCH I DAJĄ RADĘ a wymieniałem bo stare były krzywe z przegrzania . Jeżeli ktoś wypuszcza taki produkt na rynek to musi mieć certyfikat :phear
a o jakim certyfikacie piszesz ? - bo z tego co się orientuję to nie ma czegoś takiego jak certyfikat na produkt.
...ehh czarna fajerka odjechała :( i żółty dzik odjechał
pozostał duży DL i biała dama

Awatar użytkownika
Diego
klepacz
klepacz
Posty: 1544
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 20:52
Imię: Mirek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock city

Re: Tarcze Hamulcowe jakie kupić?

Post autor: Diego » sob 04 lut 2012, 22:40

Rychu pisze:ale jak tarcza hamulcowa rozleci sie przy awaryjnym hamowaniu z 250 bo pan w kapeluszu nas nie widzial ...
No jasne,są rzeczy na których możemy przyoszczędzić i użyć tańszych zamienników ale w moto możne ja policzyć na palcach ręki (filtr powietrza,olej do łańcucha,szprej do szyb,dezodorant do kombi,itd)Wiem,że często nie ma kasiory i wtedy zaczyna się kombinacja ale to takie oszczędzanie na własnym zdrowiu lub nawet na życiu.
Czasem na Allegro trafią się niezłe używki,na naszym forum jest paru chłopaków,którzy mają do nich dostęp,np Rafael.Jak nie to trudno ,kredyt i kupujemy nowe,nie koniecznie oryginały ale renomowanych firm.Będą pasować,żywotność powinna być zbliżona do Hondoskich :mrgreen: i będą bezpieczne.

Co do certyfikatu i "dopuszczeniu"chińskich do obrotu.......ja dziękuję,może do odkurzacza 50ccm ale nie do 100 konnego moto.Nie chciałbym być tym zdziwionym.
Może za kilka lat przestaniemy śmiać się z chińskich produktów ale jeszcze nie dziś.
enoel pisze:a o jakim certyfikacie piszesz ? - bo z tego co się orientuję to nie ma czegoś takiego jak certyfikat na produkt.
Jest.Chociażby na każdym produkcie dopuszczonym do handlu w unii musi być znaczek CE.
Bynajmniej ja w medycynie nie mogę handlowiec między innymi produktami bez tego oznaczenia.Do tego dochodzą jeszcze inne pozwolenia i tu się pomału wydaje dlaczego chińskie są tańsze...
Ostatnio zmieniony sob 04 lut 2012, 22:48 przez Diego, łącznie zmieniany 1 raz.
Jazda na motocyklu to najlepsze coś,co można robić w ubraniu

Awatar użytkownika
goman
pisarz
pisarz
Posty: 385
Rejestracja: pn 20 lip 2009, 21:41
Model VFR: 48 :)
Imię: Tomek
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Re: Tarcze Hamulcowe jakie kupić?

Post autor: goman » sob 04 lut 2012, 22:47

chińczyk zrobi nawet lepsze niż hondowskie......zapłać mu tylko odpowiednio
to nie jest tak że jak chinskie to gówno automatycznie, oni po prostu robią takiej jakości za jaką ktoś zapłacił

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości