Klocki hamulcowe

Awatar użytkownika
Art
klepacz
klepacz
Posty: 768
Rejestracja: sob 19 lip 2008, 10:06
Model VFR: RC 46
Imię: Artur
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Art » pn 19 maja 2014, 23:57

Hejka
a czy ktos z Was smigał na CL brakes xbk 5?
Ciekawi mnie Wasza opinia. Ponoć są bardzo skuteczne
pozdro
Art
Beyond the Grabówek sky

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Vermilion » sob 21 cze 2014, 14:05

Miśki kupiłem na tył Lucasy/TRW złote, w zestawie z nimi nie było żadnych blaszek/podkładek metalowych do chłodzenia, ale jak wyciągnąłem stare KBC (czy pal licho co tam było wsadzone) to przełożyłem od nich blaszki chłodzące do tych Lucasów.

Tylko teraz tak, tłoczki wszystkie 3 wcisnąłem w zasadzie palcami, więc nic nie jest zapieczone, cofnąłem je praktycznie do samego końca. Po założeniu wszystkiego na tarczę popompowałem najpierw klamką przednią i po kilku ruchach klamka zrobiła się twarda, a koło zaczęło się blokować, ale po odpuszczeniu hamulca można było lekko kołem zakręcić. Potem ta sama operacja pedałem hamulca tylnego i teraz po odpuszczeniu hamulca czuć, że hamulec trzyma tarczę i trze. Olać to aż się dotrze/ułoży czy może to wina tych blach, które założyłem od tych starych klocków, a Lucasy ich mieć nie powinny?
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Model VFR: 800FI rc46 '02
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: KolczyK » pn 23 cze 2014, 10:53

no pewnie. zakładaj te blaszki jeśli są w zestawie, a nie mimo woli. Lucasy nie mają ebc i nissiny mają.
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
olo
klepacz
klepacz
Posty: 1519
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 21:33
Model VFR: Firestorm
Imię: Olek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: olo » pn 23 cze 2014, 12:27

Adam, miałem tego typu objawy juz ze dwa razy i do dzisiaj nie znam odpowiedzi co jest za to trzymanie tyłu odpowiedzialne... Koniecznie napisz jak obczaisz temat ;)
VFR-OC Poland, South Park section, MTZ sub-section :-)

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Model VFR: Triumph Tiger 1050
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Samson1983 » śr 01 paź 2014, 22:04

A ja na tylny hebel założyłem NHC złote. Pomimo tego że jedni mi je polecali a inni odradzali. Głosy były 50 na 50 :P co do samego hamowania, nie narzekam. Przy montażu założyłem metalowe blaszki/podkładki do chłodzenia. Z upchaniem wszystkiego nie było żadnego problemu.
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

Awatar użytkownika
fideliox7
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: pn 07 lip 2014, 22:08
Model VFR: GSXR1000k8
Imię: Jacek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: fideliox7 » sob 13 gru 2014, 18:38

Moje pytanko spowodowane jest śmieszną ceną tych klocków w ASO: 221 zł plus przesyłka...to jakaś kpina, a panowie z serwisu nawet nie mieli pojęcia jaka firma produkuje dla nich te oryginały.
Do rzeczy, przeczytałem te 24 strony informacji w tym temacie i nikt nie dał konkretnej odpowiedzi jeżeli chodzi o klocki do tyłu do vfrki 800 fi.
Nie mówię o informacji typu NISSIN Sp250 R2...wyciągnąć podkładki i będą pasowały. Po co mam płacić za podkładki które wywalę do kosza?
Klocki z tyłu mają dwie podkładki jedna plastikowa która ma tłumić ewentualne piski i metalowa która ma poprawić odprowadzanie ciepła. Producent przewidział, że obie podkładki mają tam być.
W związku z tym, że jest problem z założeniem nieoryginalnych klocków, czytaj nie za ASO, zadaję proste pytanie jaką grubość mają klocki oryginalne.
Temat jest ewidentnie niedopowiedziany przez handlujących częściami i nie wiem czym to jest spowodowane.Jak takie duperele urosły do rangi gigantycznego problemu? Czy nie ma tu jednego człowieka który zakupił oryginały i może wypowiedzieć się w temacie?
Wymiary są trzy. Długość x szerokość x grubość i temat będzie prosty. O ile długość (115mm) i szerokość (41mm) są raczej wiadome problem pojawia się jedynie z grubością. Podpytałem w kilku sklepach i każdy polecał inna markę, natomiast każda marka miała inną grubość klocka. Od 6,6 mm do 9,3 mm.
Może ktoś się wypowiedzieć w tym temacie?

Awatar użytkownika
Gregory
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2088
Rejestracja: pn 07 lip 2008, 11:58
Model VFR: BMW K1200S
Imię: Grzesiek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Gregory » wt 13 sty 2015, 19:09

fideliox7 pisze:Moje pytanko spowodowane jest śmieszną ceną tych klocków w ASO: 221 zł plus przesyłka...to jakaś kpina, a panowie z serwisu nawet nie mieli pojęcia jaka firma produkuje dla nich te oryginały.
Do rzeczy, przeczytałem te 24 strony informacji w tym temacie i nikt nie dał konkretnej odpowiedzi jeżeli chodzi o klocki do tyłu do vfrki 800 fi.
Nie mówię o informacji typu NISSIN Sp250 R2...wyciągnąć podkładki i będą pasowały. Po co mam płacić za podkładki które wywalę do kosza?
Klocki z tyłu mają dwie podkładki jedna plastikowa która ma tłumić ewentualne piski i metalowa która ma poprawić odprowadzanie ciepła. Producent przewidział, że obie podkładki mają tam być.
W związku z tym, że jest problem z założeniem nieoryginalnych klocków, czytaj nie za ASO, zadaję proste pytanie jaką grubość mają klocki oryginalne.
Temat jest ewidentnie niedopowiedziany przez handlujących częściami i nie wiem czym to jest spowodowane.Jak takie duperele urosły do rangi gigantycznego problemu? Czy nie ma tu jednego człowieka który zakupił oryginały i może wypowiedzieć się w temacie?
Wymiary są trzy. Długość x szerokość x grubość i temat będzie prosty. O ile długość (115mm) i szerokość (41mm) są raczej wiadome problem pojawia się jedynie z grubością. Podpytałem w kilku sklepach i każdy polecał inna markę, natomiast każda marka miała inną grubość klocka. Od 6,6 mm do 9,3 mm.
Może ktoś się wypowiedzieć w tym temacie?
Witaj.
Nissinami handluje niż bardzo dawno i ten problem zgłaszałem do jedynego importera na całą europę - we francji. Niestety jak narazie jest sytuacja w toku, gdyż według katalogu te nissiny 2P250STR2 pasują m.in:
Honda:
FES125 Pantheon
FES150 Pantheon
FES 250 Foresight
NSS 250 Reflex
FJS 400 Silverwing
FJS 600 Silverwing
NT700
VFR 800
XL1000
CB1100
CBR1100
ST1100
ST1300
GL1800
VTX1800
ITD....
Co do grubości w ASO to klocek z okładzinami ma ok 8,8mm, więc jest o ok. 2,5-3,0mm cieńszy niż str2( na komplecie).
Chyba łatwiej jest zrobić 3000 kompletów które pasują do więcej modeli (po wyciągnięciu okładzin i blaszek) niż robić pod każdy model po 100szt przez co koszty są o ileś % większe.
Co do okładzin i blaszek to występują tylko w klockach na tył i tylko złotych nissinach. Ani ferrodo, lucasy, EBC, SBS czy nawet niebieskie nissiny tego nie posiadają więc sprawa tutaj może być prosta. Jeżeli komuś nie pasuje kupowanie tych nissinów, to zapraszam do ASO i przepłacać o 70zł za komplet, po to by mieć cieńsze klocki.
Dla Aso te klocki robi Nissin, ale pod modelem toyo i to nie ważne juz do jakiego moto ( zawsze pisze Toyo) - to jest tak samo jak z innymi produktami znanych producentów.
Motocykl jest jak media markt -nie dla idiotów

Grewel-Moto - części i akcesoria do moto - 505-078-145 - potrzebujesz coś, dzwoń lub pisz.

CB500, VFR800 Vtec i VFR800 Fi, CBR600RR, K1200S,

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Model VFR: Triumph Tiger 1050
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Samson1983 » pn 23 mar 2015, 09:10

No w końcu założyłem na przód złote Nissiny od Gregora - dozowalność hebla powala :twisted:
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

Awatar użytkownika
Zając
klepacz
klepacz
Posty: 1018
Rejestracja: sob 06 sie 2011, 15:10
Model VFR: 800 FI
Imię: Dariusz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hanna

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Zając » śr 25 mar 2015, 10:12

Pytanko. Stoję przed dylematem niebieskie nissiny czy złote? Pytanie kieruję do tych którzy latają 800fi na złotych czy nie zdzieraja zbyt tarczy?
LWL 74HN

Awatar użytkownika
Jacko
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2208
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 12:20
Model VFR: Fireblade
Imię: Jacek
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Komarówka Podlaska
Kontakt:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Jacko » śr 25 mar 2015, 10:17

Ja u siebie na złotych nissinach nie zauważyłem jakiegoś nadmiernego zużycia tarcz a hamują na prawdę fajnie. Co prawda nie jest to Fi ale... :biggrin

Awatar użytkownika
Zając
klepacz
klepacz
Posty: 1018
Rejestracja: sob 06 sie 2011, 15:10
Model VFR: 800 FI
Imię: Dariusz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hanna

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Zając » śr 25 mar 2015, 10:44

Hamują na pewno dobrze i są super jednak chodzi mi tylko o jeden efekt uboczny jakim są zużycie tacz.
LWL 74HN

Awatar użytkownika
fideliox7
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: pn 07 lip 2014, 22:08
Model VFR: GSXR1000k8
Imię: Jacek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: fideliox7 » czw 02 kwie 2015, 08:33

Klocki z tyłu wymieniłem na oryginalne. Bez cudowania. Wszystkie podkładki weszły jak po maśle. Kółeczko kręci się bez oporów. Hebel z tyłu zaczął działać.

Awatar użytkownika
reddccrew
teksciarz
teksciarz
Posty: 141
Rejestracja: ndz 02 lut 2014, 12:35
Model VFR: 800f 2016
Imię: Remek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: reddccrew » pn 22 sie 2016, 09:51

Witam,

muszę wymienić pierwsze klocki w moto - są jeszcze oryginalne. Teraz pytanie jakie polecicie ? VFR 2009 z abs oczywiście mowa o przodzie z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
reddccrew
teksciarz
teksciarz
Posty: 141
Rejestracja: ndz 02 lut 2014, 12:35
Model VFR: 800f 2016
Imię: Remek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: reddccrew » śr 24 sie 2016, 17:02

Ktoś podpowie? Czas mnie goni ;-)

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: figaro » śr 24 sie 2016, 19:05

Załóż złote nisssiny lub niebieskie. Sam zauważysz różnice w stosunku do poprzednich.
Najbardziej polecam kontakt z GREGORY.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości