Klocki hamulcowe

Awatar użytkownika
Gregory
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2088
Rejestracja: pn 07 lip 2008, 11:58
Model VFR: BMW K1200S
Imię: Grzesiek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Gregory » śr 19 lip 2017, 08:10

Nowy płyn hamulcowy.Weź maszynę i ją trochę przegoń - tylko ostrożnie na początku.
Hamulec powinien wrócić. Potem sprawdź, czy nie masz powietrza w układzie.
Jak hamulec nie wróci, to raczej będą przewody.
Motocykl jest jak media markt -nie dla idiotów

Grewel-Moto - części i akcesoria do moto - 505-078-145 - potrzebujesz coś, dzwoń lub pisz.

CB500, VFR800 Vtec i VFR800 Fi, CBR600RR, K1200S,

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Klocki haowe

Post autor: mictom » czw 20 lip 2017, 13:37

Witaj,
Na postoju klamka tak robi i będzie robić. Ja zmieniłem przewody, zregenerowałem pompę, zaciski, płyn, klocki, nawet sportowe klamki wrzuciłem. Przypuszczam ze podczas jazdy hamulec zachowuje Ci się normalnie, czyli ok. 1cm luzu klamki i hamuje na potęgę. Zostaw na noc moto na kosie i kiera w lewo, opukaj przewody, tak jak Grzesiek mówi, pohamuj trochę żeby płyn zagrzało i ew. pęcherzyki poszły w górę.

Może jestem w błędzie jak coś to mnie poprawcie. Sprawdzałem u kogo się dało i klamka na postoju
szła do pewnego momentu a potem przy użyciu większej siły jeszcze dalej i się tak huśtała.

Przed zmianą na stalowy oplot byłem przekonany że klama będzie jak kamień :) ale to też od pompy zależy.

Awatar użytkownika
reddccrew
teksciarz
teksciarz
Posty: 141
Rejestracja: ndz 02 lut 2014, 12:35
Model VFR: 800f 2016
Imię: Remek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: reddccrew » śr 20 cze 2018, 20:55

Mam pytanie kupiłem od kolegi Gregora klocki na tył vtec abs 2010 rok- złote nissiny. I są za grube :-( Mają takie białe przekładki i potem blaszki. Jak wyciągnę te białe przekładki pasują. Pytanie czy można tak jeździć ? wcześniej tez miałem nissiny złote i były tam te białe przekładki :confused Mam jeszcze pytanie jak powinno się kręcić tylne koło na centralce? niecały obrót jest okej czy coś za ciasno ? Oraz nie znalazłem momentu dokręcenia śruby tutaj jest link http://s6.ifotos.pl/mini/Przechwyt_qerexpn.jpg

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: mictom » śr 20 cze 2018, 21:27

Możesz wyciągnąć te blaszki z przekładkami, tez je wyciągnąłem ale z innej przyczyny. Niecały obrót to za mało sprawdź czy nie trzymają klocki, lub zbyt mocno naciągnięty łańcuch. Śruba ~25Nm na niebieskim kleju.

Awatar użytkownika
emils
pisarz
pisarz
Posty: 400
Rejestracja: śr 01 cze 2011, 12:20
Model VFR: Fi 00' Red ]:->
Imię: Emil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: emils » śr 20 cze 2018, 21:47

Tka jak kolega wyżej.
Ja też w FI musiałem wyciągać przekładki (nie pamiętam czy blaszki też). Wszystko zalezy od wielu czynników, ale generalnie taka mała "usterka" :)
"Bóg stworzył Hondę, bo wie co dobre. A inne motocykle? Bo ma poczucie humoru!"

Idiotów na świecie jest mało. Ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
reddccrew
teksciarz
teksciarz
Posty: 141
Rejestracja: ndz 02 lut 2014, 12:35
Model VFR: 800f 2016
Imię: Remek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: reddccrew » czw 21 cze 2018, 08:03

Właśnie łańcuch ma poprawny luz. Klocki mają około 1 mm to każdej stronie luzu pomiędzy tarcza. A kolo wykonuje około 1 obrotu, ciekawa bardzo sytuacja tarcza jedt oryginalna motocykl ma 30tys km przebiegu. Ile średnio żyją takie klocki z przodu i z tyłu?

Awatar użytkownika
emils
pisarz
pisarz
Posty: 400
Rejestracja: śr 01 cze 2011, 12:20
Model VFR: Fi 00' Red ]:->
Imię: Emil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: emils » czw 21 cze 2018, 16:18

To już bardzo dużo zalezy od stylu jazdy. Moje mają teraz właśnie koło 30tys. Ten rok przelatam, ale na następny sezon musze je wymienić, więc myślę, że koło 20-30tys.
"Bóg stworzył Hondę, bo wie co dobre. A inne motocykle? Bo ma poczucie humoru!"

Idiotów na świecie jest mało. Ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości