Cieknące tłoczysko CBS w VFR 2002 (vtec)

marcind79
Posty: 18
Rejestracja: wt 15 lut 2011, 13:08
Imię: Marcin
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Debno

Cieknące tłoczysko CBS w VFR 2002 (vtec)

Post autor: marcind79 » sob 07 maja 2011, 17:45

Witam

Mam taki problemik, dziś chciałem wymienić klocki w swojej VFR, i jakoś przycisnąłem ręką gumkę osłonową tłoczyska CBS (na szczycie ruchomego ramienia lewego zacisku przedniego koła), wtedy siknął na mnie płyn hamulcowy z odpowietrznika (? taka mała dziurka pod tymże tłoczyskiem)
Dalsze eksperymenty, polegające na przyciskaniu ruchomego ramienia do lagi, celem wymuszenia ruchów tłoka, ujawniły regularne wycieki płynu w momencie imitowanego hamowania (ramie przyciśnięte do lagi).

I teraz pytanie, czy da się to jakoś naprawić czy czeka mnie wymiana całego lewego zacisku ?
Czy może lepiej wręcz szukać na allegro całego zacisku a nie bawić się w wymianę tłoka i kupno części w serwisie ?

No chyba że ma tak być i tamtędy ma wyciekać jakiś płyn (ale aż nie chce mi się wierzyć)

pozdrowionka
marcind

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Cieknące tłoczysko CBS w VFR 2002 (vtec)

Post autor: PETER » sob 07 maja 2011, 20:42

nie może być żadnych wycieków, jak możesz to zapodaj fotkę z zaznaczeniem gdzie przecieka,bo nie bardzo zrozumiałem gdzie to cieknie
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

marcind79
Posty: 18
Rejestracja: wt 15 lut 2011, 13:08
Imię: Marcin
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Debno

Re: Cieknące tłoczysko CBS w VFR 2002 (vtec)

Post autor: marcind79 » sob 07 maja 2011, 21:07

Tak też mi się właśnie wydawało, byłby to pierwszy tego typu układ hamulcowy jaki widziałem.... No i jakoś tak z logiką się kłóci

Ale do rzeczy, jeszcze ciepłe foty w załącznikach

help....

pozdrowionka
marcind
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Cieknące tłoczysko CBS w VFR 2002 (vtec)

Post autor: PETER » sob 07 maja 2011, 21:14

w tym miejscu nic nie powinno wyciekać wiec albo zestaw naprawczy albo nowa-używana pompka ,jeśli w środku nie ma zarysowań to wybrałbym zestaw naprawczy
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

marcind79
Posty: 18
Rejestracja: wt 15 lut 2011, 13:08
Imię: Marcin
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Debno

Re: Cieknące tłoczysko CBS w VFR 2002 (vtec)

Post autor: marcind79 » sob 07 maja 2011, 21:21

Gdzie dostanę taki zestaw naprawczy ?

Rozumiem, że przy zaglądaniu do tłoczka muszę spuścić (docelowo wymienić) płyn, pytanie czy układ może stać pusty (na czas kiedy dojdą części) ?
Moto jest z ABS, czy mam szukać czegoś na temat niespodzianek na forum, czy procedura spuszczania płynu jest podobna dla moto z/bez abs i mogę się trzymać (w miarę posiadanych narzędzi) serwisówki ?

Dzięki z góry i pozdrowionka
marcind

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Cieknące tłoczysko CBS w VFR 2002 (vtec)

Post autor: PETER » sob 07 maja 2011, 21:33

części najlepiej w serwisie hondy lub allegro -sklepy jak nie jeździsz to płyn nie ucieka więc zamów części i jak już będziesz
miał wszystko to bierz się za robotę - są narzędzia do zaciskania przewodów elastycznych ciś w rodzaju kombinerek ale z blokadą i obłymi szczękami posiadając takie można to zrobić beż spuszczanie płynu a co za tym idzie to i odpowietrzyć wystarczy tylko ten element , jeżeli jesteś trochę manualny i umiesz korzystać z serwisówki to spokojnie powinieneś dać sobie rade beż względu czy masz abs czy nie. A płynu wcześniej nie spuszczaj z układu lepiej jak nie będzie stał na sucho
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

marcind79
Posty: 18
Rejestracja: wt 15 lut 2011, 13:08
Imię: Marcin
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Debno

Re: Cieknące tłoczysko CBS w VFR 2002 (vtec)

Post autor: marcind79 » sob 07 maja 2011, 22:17

Myślałem o serwisie hondy, ale sklep.motorista.pl coś się skaszanił i nie ładuje obrazków, stąd nie wiem czy takie rzeczy są w ofercie.
Jeżdżenie i uciekanie płynu - właśnie - nie jeżdżę :/ qrcze i to mnie boli :]
Zdolności manualnych u siebie nie przeceniam, ale myślę, że dam radę, dzięki za hint z narzędziami, na pewno poszukam, tym bardziej, że muszę zakupić klucz dynamometryczny (swoją drogą może coś godnego polecenia?)

A tak ogólnie to DZIĘ-KU-JE-MY :]

pozdrowionka
marcind

marcind79
Posty: 18
Rejestracja: wt 15 lut 2011, 13:08
Imię: Marcin
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Debno

Re: Cieknące tłoczysko CBS w VFR 2002 (vtec)

Post autor: marcind79 » sob 07 maja 2011, 23:49

Ok, znalazłem identyfikator części na innym forum (http://www.bikersoracle.com/vfr/forum/s ... hp?t=83936), znalazłem cene reperaturki w hondzie (no tanio nie jest, ale dramatu nie ma...), ALE jak sprawdzić (nie spuszczając płynu z układu) czy cylinder jest cały ? Muszę zakupić wypasione szczypce do zaciskania przewodów hamulcowych w ilości sztuk 2 ? Qrcze może się bardziej kalkulować kupić jakiś badziewny płyn (Dot 4) i zalać na czas oczekiwania na części.

ps. dla potomnych:
id reperaturki tego mechanizmu (Secondary Master Cylinder) w hondzie to: 45620-MBG-006

pozdrowionka
marcind

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Cieknące tłoczysko CBS w VFR 2002 (vtec)

Post autor: PETER » ndz 08 maja 2011, 00:27

szczypce np takie :http://motoallegro.pl/zaciski-szczypce- ... 62358.html
a co do klucza dynamometrycznego mam coś takiego http://motoallegro.pl/klucz-dynamometry ... 45158.html mogę odsprzedać za 150 +koszty wysyłki
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Damo 88
klepacz
klepacz
Posty: 1101
Rejestracja: sob 11 kwie 2009, 01:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocek

Re: Cieknące tłoczysko CBS w VFR 2002 (vtec)

Post autor: Damo 88 » ndz 08 maja 2011, 00:52

Najważniejsze gdy będziesz zakładał zestaw naprawczy tłoczek itp. przed założeniem i skręceniem zalej płynem dot 4 bo nie odpowietrzysz tej części tak łatwo .
Jeżeli Rozwiązałeś problem nie Zapomnij Odpisać .

Awatar użytkownika
poscig
klepacz
klepacz
Posty: 1361
Rejestracja: czw 17 sty 2008, 19:43
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3-CITY
Kontakt:

Re: Cieknące tłoczysko CBS w VFR 2002 (vtec)

Post autor: poscig » pn 09 maja 2011, 11:34

Może mi się tylko wydaje ,ale na zdjęciach punkt oznaczony jako ,,A,, ten z którego też ponoć leci płyn, na jednym jest cały i zaślepiony a drugie zdjęcie ukazuje jakby był nawiercony.

Awatar użytkownika
Wojtek86
klepacz
klepacz
Posty: 724
Rejestracja: czw 21 maja 2009, 00:13
Imię: Wojtek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ziemia Oświęcimska
Kontakt:

Re: Cieknące tłoczysko CBS w VFR 2002 (vtec)

Post autor: Wojtek86 » pn 09 maja 2011, 11:53

poscig pisze:Może mi się tylko wydaje ,ale na zdjęciach punkt oznaczony jako ,,A,, ten z którego też ponoć leci płyn, na jednym jest cały i zaślepiony a drugie zdjęcie ukazuje jakby był nawiercony.
W złe miejsce patrzysz :) Też tak myślałem na początku.

http://www.hondaoriginalparts.com/honda ... ck_03=5889

Obrazek

marcind79
Posty: 18
Rejestracja: wt 15 lut 2011, 13:08
Imię: Marcin
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Debno

Re: Cieknące tłoczysko CBS w VFR 2002 (vtec)

Post autor: marcind79 » śr 11 maja 2011, 11:21

Qrcze no nie bardzo możliwe, żeby był nawiercony, weryfikowałem na drugiej VFR i jest dokładnie taki sam w tym samym miejscu, z tą różnicą, że suchy....

Jeżeli mówisz o moich zdjęciach, na których widać, że jest zaślepiony - kolor płynu jest mocno niepokojący :\ ale VFR mam od marca i narazie poznaje niespodzianki które dla mnie ma w zanadrzu....

marcind79
Posty: 18
Rejestracja: wt 15 lut 2011, 13:08
Imię: Marcin
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Debno

Re: Cieknące tłoczysko CBS w VFR 2002 (vtec)

Post autor: marcind79 » czw 12 maja 2011, 00:22

Ok, rozebrałem. Nie wiem jak powinien wyglądać cylinder, ale ten wykazuje ślady używania, nie wiem czy to już jest zużycie (wzdłużnych rys nie dostrzegłem). Ciekawy (lub nie) jest fakt, że uszczelki wyglądają na całe.

Tłoczek to jajko o średnicy 12.2 - 12.4, według serwisówki limit serwisowy to 12.65. Na tą chwilę pewnie będę zamawiał zestaw naprawczy, ale jutro jeszcze przed zamówieniem skonsultuje to z mechanikiem.

@Peter - klucz fajny, ale rozumiem, że łożyska główki ramy tym nie dokręcę (11 Nm) ?

Awatar użytkownika
juhass
pisarz
pisarz
Posty: 332
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 08:39
Imię: Tomasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Re: Cieknące tłoczysko CBS w VFR 2002 (vtec)

Post autor: juhass » czw 12 maja 2011, 08:43

Do główki ramy będziesz potrzebował klucza pazurkowego, czy tam hakowego i do tego ewentualnie nakładkę dynamometryczną. Tym tego nie dokręcisz (pomijając inny zakres sił).

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości