Tarcze hamulcowe a przebieg.

jm31
pisarz
pisarz
Posty: 398
Rejestracja: wt 26 sie 2008, 14:47
Model VFR: rc 46 2001
Imię: Jacek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jeruzal

Tarcze hamulcowe a przebieg.

Post autor: jm31 » ndz 22 sie 2010, 12:25

Witam szanowne grono vfrek. Pytanie moje do ostro lub dużo jeżdżących. Czy można określić średni przebieg tarcz hamulcowych do uzyskania minimalnej grubości 3,5mm ? Oglądałem kilka motocykli z mocno zużytymi tarczami z przodu, z tyłu mniej, a przebiegi na liczniku raczej małe 40-50tys. km (kręcone liczniki, jazda częsta po torze, lub bez klocków ?). Sam osobiście sprzedałem rc 36 I raczej z oryginalnym przebiegiem 58tys. km i tarcze z przodu zero rantu. Ktoś wymieniał już może, a ma motocykl od nowości ?

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Model VFR: RC24//RC46
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Post autor: WiktorVFR » ndz 22 sie 2010, 12:34

normalna czesc eksploatacyjna, akcesoryjne tarcze chodza w granicach 400zł komplet wiec nie bardzo rozumiem nad czym tu sie rozwodzic:)

Awatar użytkownika
Twardy161
klepacz
klepacz
Posty: 739
Rejestracja: wt 28 lip 2009, 21:09
Model VFR: rc24
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Twardy161 » ndz 22 sie 2010, 13:22

zuzycie pewnie mozna srednio okreslic ale raczej w duzych widelkach bo poszczegolne egzemplarze moga od tego mocno odbiegac od siebie, duzo zalezy od stylu jazdy, hamowania biegami czy uzywanych klockow

Marcin32
teksciarz
teksciarz
Posty: 111
Rejestracja: czw 26 lut 2009, 15:07
Model VFR: 800Fi
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marcin32 » ndz 22 sie 2010, 13:27

Chlopakowi chodzi raczej o to czy wiekszosc motocykli ma krecone liczniki czy po prostu tarcze sie nadspodziewanie szyba zuzywaja.
moim zdaniem wszystkie te vfrki maja krecone szafy. vfrka to nie jest motocykl to jazdy po torze. czasami sporadycznie ale nie zeby to mialo wplyw na zywotnosc tarcz. taka samo wszystkie teorie z szybka jazda itp. jezeli juz to wlozenie tanich gownianych klockow moze przyspieszyc zuzycie tarcz. ja mam u siebie 47 tys. przebieg 100% autentyk i tarcze jeszcze dluuugo pozyja. w zasadzie to wygladaja "prawie":P jak nowe. a nie jezdze turystycznie:P.( oczywiscie nie wiem czy nie byly wymieniane gdzies po drodze ale nie sadze. jezeli originalny naped wytrzymal 46 tysi.)

Awatar użytkownika
Kajzer
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: wt 08 cze 2010, 21:08
Model VFR: rc36/1
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kajzer » ndz 22 sie 2010, 17:13

W moim sprzęcie cyferki na liczniku ustawiły się na 59 tys[licznik na 95% nie kręcony]i teraz przymierzam się do wymiany klocków [do tej pory oryginalne],a tarcze są bez zarzutu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: PETER » ndz 22 sie 2010, 18:14

Kajzer pisze:59 tys[licznik na 95% nie kręcony]i teraz przymierzam się do wymiany klocków [do tej pory oryginalne]
to chyba pchany ten motek skoro klocki przy takim przebiegu jeszcze orginalne, chyba że coś przeinaczone to sory :grin: :grin:
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
marmot
pisarz
pisarz
Posty: 346
Rejestracja: pt 04 lip 2008, 13:21
Model VFR: RC 46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: marmot » ndz 22 sie 2010, 18:56

Dużo zależy od tego gdzie i jak się jeździ i ocena porównania zużycia tarcz do przebiegu może być bardzo mylna . Takie moje zdanie :bye

Awatar użytkownika
Jacko
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2208
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 12:20
Model VFR: Fireblade
Imię: Jacek
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Komarówka Podlaska
Kontakt:

Post autor: Jacko » ndz 22 sie 2010, 19:01

Uważam że tarcze po przebiegu 40-50 tyś w VFR nie zużyją się aż tak żeby trzeba było je wymieniać więc dla mnie coś nie tak. Chyba że ktoś jeździł na blachach bo sie klocki skończyły to może wtedy ale i tak chyba nie bo tak się przecież jeździć nie da. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kajzer
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: wt 08 cze 2010, 21:08
Model VFR: rc36/1
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kajzer » ndz 22 sie 2010, 19:53

Klocki oglądał mechanik i stwierdził że są oryginalne HONDY[niebieskie blachy od spodu],a sprzętem jeżdził jeden właściciel w słonecznej Itaiii.Mam jeszcze jego dane osobowe i dokumenty dotyczące moto. :smile:

Awatar użytkownika
Hubu
klepacz
klepacz
Posty: 847
Rejestracja: pt 06 mar 2009, 10:29
Model VFR: RC46 '00
Imię: Hubert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Hubu » ndz 22 sie 2010, 20:26

Kajzer pisze:Klocki oglądał mechanik i stwierdził że są oryginalne HONDY[niebieskie blachy od spodu],a sprzętem jeżdził jeden właściciel w słonecznej Itaiii.Mam jeszcze jego dane osobowe i dokumenty dotyczące moto. :smile:
to, że oryginalne Hondy nie oznacza, że od nowości.

Awatar użytkownika
Damo 88
klepacz
klepacz
Posty: 1101
Rejestracja: sob 11 kwie 2009, 01:05
Model VFR: VFR VTec
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Damo 88 » ndz 22 sie 2010, 20:40

w swojej wymieniłem powód pokrzywione,przegrzane . ( na orginały )
Jeżeli Rozwiązałeś problem nie Zapomnij Odpisać .

Awatar użytkownika
Rychu
pisarz
pisarz
Posty: 464
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 07:28
Model VFR: VFR 800 FI - 98
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gryfino ( okolice Szczecina)

Post autor: Rychu » ndz 22 sie 2010, 22:15

no ja mam 97 tys na blacie i tez mam pokrzywione . Oryginaly drogie , zdecyduje sie na akcesoryjne bo i tak nie katuje ostro .

jm31
pisarz
pisarz
Posty: 398
Rejestracja: wt 26 sie 2008, 14:47
Model VFR: rc 46 2001
Imię: Jacek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jeruzal

Post autor: jm31 » pn 23 sie 2010, 07:18

Wnioskując z waszych wypowiedzi w większości przypadkach zużyte tarcze świadczą o przebiegu większym niż na liczniku rzędu 70-100 tys. km. Dobrze, że vfrki mają tak dobre silniki, gdzie taki przebieg nie robi na nich wrażenia. Dziekuję za odzew. Szerokości życzę.

ElvisVfrFf
Posty: 3
Rejestracja: wt 05 maja 2015, 14:39
Model VFR: Fi
Imię: Marcin
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Tarcze hamulcowe a przebieg.

Post autor: ElvisVfrFf » pn 04 sty 2016, 18:54

siema powole sobie odswiezyc temat bo mam teraz taki sam dylemat.. moto ma przbieg ok 60tys (40tys mil) tarcze raczej oryginalne nie wymieniane czuc pod palcem ze jest starty srodek, ale hamuje elegancko, ciut zaczyna piszczec przy hamowaniu ale to przez to ze kolcki sie koncza, moje pytanie czy powinienm poczuc cos konkretnego jakas roznice przy hamowaniu po ktorej moglbym wyczaic ze to juz na pewno czas na ich zmiane bo 1600 zl + klocki + serwis zaciskow zaraz po swietach nie bardzo mnie uszczesliwia ;) przy jakich przebiegach wy wymienialiscie swoje tarcze tak sredenio, ewentualnie czy serwisowka cos wspomina o tym bo w manualu nic nie znalazlem.. ave

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Tarcze hamulcowe a przebieg.

Post autor: figaro » pn 04 sty 2016, 19:16

Jednym z głównych czynników wpływających na żywotność tarcz są: warunki pracy, rodzaj używanych klocków oraz styl jazdy.
U mnie w motocyklu przy przebiegu w okolicach 110 000 km tarcze dochodzą do min grubości 3,5 mm.
Zbyt cienka tarcza traci swoja sztywność i może się odkształcić w trakcie hamowania.
Tarcze wymienia się, kiedy osiągną ww parametr /grubość/.
Tarcze ori kosztują średnio ok 1200 zł/szt, natomiast zamienniki ok 500 - 600 zł/szt.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości