Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Ples
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: ndz 21 kwie 2019, 11:51
Model VFR: Fi
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: Ples » śr 04 maja 2022, 21:38

Arnold pisze:
śr 04 maja 2022, 19:30
Ale Ty nie masz wciskać pompki na ladze. Skąd ten pomysł?? Masz odkręcić te jarzmo (z pompą) i ustawić w taki sposób żeby pompa była pod katem od 0 stopni do 15. I wszystko idzie tak jak w instrukcji.
No wlasnie skad? :) Pol forum pisze ze dociska lewy zacisk :) A w manulu jest zeby odkrecic i obrocic w lewo. Choc ten rysunek w manualu i opis to taki sobie jest. Nie ma opisu ze chodzi o poziom samej pompki. Teraz juz mi sie rozjasnilo.
Tylko teraz nie moge odkrecic tego lewego zacisku na gornej srubie, tak trzyma, boje sie ze zeger wyskoczy na pompce, bo sie przekrzywia. Dokrecilem kluczem dynamometrycznym i teraz cos nie chce puscic. Ale cos wymysle. Kolejny literek plynu zamowiony i bede robil kolejne podejscie :/

Awatar użytkownika
MarcinD
pisarz
pisarz
Posty: 421
Rejestracja: pt 28 sie 2015, 18:39
Model VFR: 1200F
Imię: Marcin
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PTU

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: MarcinD » czw 05 maja 2022, 10:29

Nie doczytałem czy to fi czy vtec, i czy są różnice w układach ale ... Robiąc to z vtecu też mi kulawo szło robiąc to wg wpisów na forum. W serwisowe jakoś ten opis jaśniejszy był i poszlo wręcz gładko. Masz serwisówke? Porównywałes ją z instrukcją z forum
hornet 600 PC36 > vfr800 vtec > vfr1200f :twisted:

Ples
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: ndz 21 kwie 2019, 11:51
Model VFR: Fi
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: Ples » czw 05 maja 2022, 18:59

Mam serwisowke. Faktycznie nie napisalem ze to vfr 800 fi. Moze teraz jakos pojdzie z obroceniem lewego zacisku jak uda mi sie go zdjac. Moze gdzies cos przepuszcza bo caly uklad byl rozebrany. Dam znac.

Ples
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: ndz 21 kwie 2019, 11:51
Model VFR: Fi
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: Ples » sob 07 maja 2022, 15:11

Nie dalem rady, niby z kazdego odpowietrznika leci plyn bez bombelkow ale hamulca noznego nadal nie ma... Robilem wedlug serwisowki.

Jedynie teraz nowy plyn hamulcowy jakby byl zwazony i mial sporo pecherzykow. Ale to raczej nie ma znaczenia...

Na stopce centralnej kolo zatrzymuje, w trakcie jazdy lipa.

Poddaje sie, moze pompka ta nozna jakos przepuszcza powietrze? Albo ta od duala? Raczej pojawilby sie plyn, wyciek prawda? Akurat w tych pompkach nie zalozylem zestawu naprawczego, byly one wyczyszczone. No i nie zajrzalem do zaworu pcv. Moze trzeba odpowietrzyc to konkretna maszyna w zakladzie samochodowym? Ogolnie ogarnalem caly motocykl, pelen serwis, oprocz wyjecia silnika i zdjecia wahacza. Wiec cos tam potrafie ale tutaj jest cos nie tak. Juz nigdzie nie lecialy purchelki, przelalem plynu 2 litry. Mialem nadzieje ze ten hamulec cos tam lapie i po jezdzie sie ulozy ale niestety.

Ktos w okolicach minska mazowieckiego by to ogarnal? Czy lepiej jechac na konkretna maszyne?

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: emil » pn 09 maja 2022, 14:29

Peter. A klocki w jakim stanie masz?

Awatar użytkownika
Mikele
Posty: 12
Rejestracja: czw 04 lis 2021, 11:11
Model VFR: 800FI '98
Imię: Michał
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów/Stobierna

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: Mikele » pn 09 maja 2022, 21:37

Ja jak spuszczałem cały układ bo też mi blokowało tylne koło to okazało się że pompka na zacisku od duala już dostała mocnej korozji i się blokowała. Żeby nie bawić się dużo z odpowietrzaniem od zera kupiłem kilka metrów wężyka. Pozakładalem na odpowietrzniki z dużym zapasem. Przedni zacisk podniosłem jak w serwisowe ( nawet go ściągałem i podnosiłem wyżej dla pewności), tylny zacisk obróciłem na tarczy i podparlem żeby nie zjeżdżał na tarczy.

Do tego mały lejek kuchenny który zakładałem na tą część układu która odpowietrzałem żeby mieć większy bufor do przepompowania. Zbiorniczki płynu uzupełnione. Lejek trzymałem jakieś 20cm nad wysokością kierownicy aby płyn wg zasady naczyń połączonych zaczął przelewać się w stronę zbiorniczka i wypychał tym samym powietrze.

Może trochę na wyrost to zrobiłem ale udało mi się jeden go wieczoru odpowietrzyć. Dla pewności zostawiłem wszystko na noc tak przygotowane i następnego dnia jeszcze każdy zaworek raz przepompowalem.
Ps: jeśli lecą już małe pęcherzyki to znaczy że pompki już robią ciśnienie w układzie i rozbijają resztki powietrza na mniejsze bąbelki. Może wystarczy poczekać aż się skumulują pod zaworkami i raz jeszcze szybko odpowietrzyć każdy zacisk zgodnie z serwisowka

Ples
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: ndz 21 kwie 2019, 11:51
Model VFR: Fi
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: Ples » śr 11 maja 2022, 20:23

Hamulce juz dzialaja bardzo dobrze. Sorki za zamieszanie. Po prostu pojezdzilem i sie dotarlo. Przyczyna pewnie byl troche pokancerowany tylny klocek bo ja na poczatku robilem wedlug zlej forumowej metody docisniej pompke na lewym zacisku przod i jak chcialem obrocic tylny hamulec to mi srodkowy tloczek napieral...Podsumowanie zeby ktos sie nie przestraszyl. Robilem to sam i nie jest tak strasznie. Tylko trzeba robic z kolejnoscia jak w serwisowce i najwazniejsze pompki przy lewyn zacisku nie trzeba dociskac, nie ma nic takiego w manualu. Nalezy ja zdjac wsadzic cos pomiedzy klocki, mi sie sprawdzil kawalek panela podlogowego, i obrocic ja w lewo ze pompka od duala byla od 0 do 15 stopni wzgledem ziemi.... Wazne jest zeby przed odpowietrzaniem wszystkie przewody podokrecac i miec pewnosc ze segery na pompkach dobrze leza. Wazne dobrze sie przygotowac zeby wszystkiego nie upraprac w plynie, tj miec wezyki i strzykawki. Ja mialem taki podcisnieniowy odsysacz pod komoresor, ale slabo sie to sprawdzalo, moze dobre zeby zaczac ale potem pewnie na koniec najlepiej tradycyjnie. Wiec hamulce mam bardzo dobre... Razen przelalem 3 litry plynu a na koniec to juz pompowalem do czystej buteleczki i to co zleciali wsrzykiwalem do zbiorniczka :) vfrka stala ze 3 lata, zrobilem pelen serwis, fajnie sie jezdzi :), Chilodzi jak odrzutowiec bo mam wydech leovince, chyba najlepszy do vfr, i zastanawiam sie czy nie zamienic na oryginalny w idealnym stanie. Przy tym nastolatkom majtki spadaja tylko ze nie na kazdych swiatlach sa nastolatki i troche to meczy. Bo vfr sama z siebie ma piekny dzwiek. Dzieki za zainteresowanie pzdr

Ples
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: ndz 21 kwie 2019, 11:51
Model VFR: Fi
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: Ples » śr 11 maja 2022, 21:02

Jeszcze szukam lusterko prawe w gumie, jednak ta vfr fi wyglada super z tymi lusterkami, terazmam jedno w gumie a drugie bez ja w vyrc wiec moge porownac. Moze ktos ma na sprzedaz? Prawe w gumie albo komplet?

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: emil » śr 11 maja 2022, 21:24

Pytałem w jakim stanie masz klocki. Jak tarcza jest zjedzona i ma rant, to zdarza się, że klocek właśnie ciśnie tylko rant i się musi dotrzeć (on albo tarcza, jak ktoś założy złote racingowe). Druga sprawa, klocki wystarczy, że napiły się oleju, bo chlapnęło, spadło, cokolwiek - nie nadają się do hamowania. Ważne, że ogarnąłeś przyczynę i masz doświadczenie w temacie :)

Ples
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: ndz 21 kwie 2019, 11:51
Model VFR: Fi
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: Ples » śr 11 maja 2022, 21:42

Jeszcze bardzo wazne jest zeby przy ostatnim odpowietrzniku czyli tyl skrajny,pilnowac plynu w zbiorniczku, bo juz czlowiek sie cieszy ze koniec a na tym ostatnim uklad chyba juz co raz lepiej dziala i bardzo szybko znika plyn w zbiornikczku. Ogolnie u mnie wlasnie na tym ostatnim odpowietrzniku trzeba bylo bardzo duzo pompowac.

Ples
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: ndz 21 kwie 2019, 11:51
Model VFR: Fi
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: Ples » śr 11 maja 2022, 23:21

Tak dobrze Emil pisales o klockach, ja akurat nie zmienialem klockow ani tarcz, tylko klocek mi sie pokancerowal przy obracaniu jazma. Wiadomo ze powod ten sam. Jak wszystko bylo rozebrane i robilem hamulce hydrauliczne pierwszy raz w ogole, to przychodzily rozne pomysly co moze byc nie tak.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości