Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: Arnold » pt 22 lip 2011, 18:06

Pendziorro pisze: mianowicie bardzo cieżko działa i hamulec w nodze jest poprostu słaby.
Standard we wszystkich VFR które "macałem". Trzeba gnieść.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
brylek22
klepacz
klepacz
Posty: 551
Rejestracja: pt 31 gru 2010, 20:28
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WBR/TSA/było kiedyś LU

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: brylek22 » pt 05 sie 2011, 11:12

sebavfr pisze:Siemka wymiana jest banalna według instrukcji Pawła.:
1 Najpierw strzykawką wyciągasz stary płyn z tylnego zbiorniczka, i dolewasz świeżego,
Następnie odpowietrzamy zawór PCV pompując tylnym hamulcem tak długo aż w przewodzie założonym na odpowietrznik pokaże się czysty płyn,
Potem odpowietrzamy prawy zacisk przedniego hamulca ( dolny odpowietrznik), cały czas kontrolujesz poziom płynu w tylnym zbiorniczku,
Następnie to samo robimy z zaciskiem na lewej tarczy.( Cały czas pompujesz tylnym hamulcem),
Tylny zacisk odpowietrzamy tak samo najpierw dolny odpowietrznik potem przedni na koniec uzupełniamy płyn w tylnym zbiorniczku i zakręcamy.
2 Przednią klamką odpowietrzamy tylko przód i tylko górne odpowietrzniki:
Odciągamy strzykawką stary płyn z zbiorniczka przedniego hamulca, dolewamy świeży i zaczynasz od lewego zacisku górny odpowietrznik, następnie lewy zacisk górny odpowietrznik na koniec uzupełniasz płyn i po robocie.
Życzę miłej pracy. :hooray :hooray

mam jedno pytanie co do tej instrukcji, mianowicie jak tym sposobem wymienia się płyn w przewodzie od zaworu PCV do tylnego zacisku?
analizując instrukcje wymiany w manualu nie ma takiej opcji, jedynie naciskając ten zaworek w przednim lewym zacisku
może go jakoś docisnąć do lagi, ściągnąć pasem czy coś?

Awatar użytkownika
brutoos
pisarz
pisarz
Posty: 294
Rejestracja: pn 23 lut 2009, 13:40
Imię: Jacek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: brutoos » pn 05 mar 2012, 11:17

Panowie,

wszystko cacy, tylko mam kontrowersyjne pytanie o rozmiar węża :lol:
Kiedyś podpinałem do odpowietrznika wężyk od kroplówki, taki do kupienia w aptece, ale trzeba było go długo pieścić, żeby wszedł na odpowietrznik :/ Gdzie można kupić taki, który spokojnie wejdzie, nie kupując przy tym całego zestawu do odpowietrzania? Albo z innej beczki, jakiej średnicy ten wężyk powinien być?

sajmon
pisarz
pisarz
Posty: 206
Rejestracja: wt 05 lip 2011, 23:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: sajmon » pn 05 mar 2012, 11:27

6mm w Praktikerze, pasuje idealnie - koszt ok 1,5 zł/metr

Awatar użytkownika
brutoos
pisarz
pisarz
Posty: 294
Rejestracja: pn 23 lut 2009, 13:40
Imię: Jacek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: brutoos » pn 05 mar 2012, 11:36

Dzięki :)

Potwierdzam, pasuje w sam raz.

Awatar użytkownika
Rychu
pisarz
pisarz
Posty: 464
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 07:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gryfino ( okolice Szczecina)

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: Rychu » wt 06 mar 2012, 21:23

w kazdym motoryzacyjnym maja :)

Ali
bywalec
bywalec
Posty: 28
Rejestracja: ndz 20 mar 2011, 19:43
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hrubieszow/Sheffield

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: Ali » śr 07 mar 2012, 22:59

wymieniłem ostatnio wszystkie przewody i dzisiaj wziołem sie za odpowietrzanie i wszystko Prawie tak jak ma być odpowietrzone
ale nie moge odpowietrzyć pompki duala tej w lewym zacisku. Ani przepompowywanie ani zasysanie od spodu ani popmpowanie samym zaciskiem nie pomaga. Może zna ktoś jakiś patent na odpowietrzenie tej pompki PLEASE!!

jm31
pisarz
pisarz
Posty: 398
Rejestracja: wt 26 sie 2008, 14:47
Imię: Jacek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jeruzal

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: jm31 » czw 08 mar 2012, 08:12

Ali pisze:wymieniłem ostatnio wszystkie przewody i dzisiaj wziołem sie za odpowietrzanie i wszystko Prawie tak jak ma być odpowietrzone
ale nie moge odpowietrzyć pompki duala tej w lewym zacisku. Ani przepompowywanie ani zasysanie od spodu ani popmpowanie samym zaciskiem nie pomaga. Może zna ktoś jakiś patent na odpowietrzenie tej pompki PLEASE!!
Miałem ten sam problem. Lewy zacisk obróć o 180st. (pompka duala ma być wciśnięta, można przywiązać do goleni, jeśli się robi samemu). Załóż przewód paliwowy 6mm na odpowietrznik od centrali pod zbiornikiem paliwa, drugi koniec do słoiczka. Odkręć odpowietrznik i pompuj hamulcem nożnym, jednocześnie dolewając płynu do tylnego zbiorniczka pod ogonem z prawej strony. Przelej nawet 1l. Musi pomóc. U siebie przy odpowietrzaniu w dwie osoby metodą pompuj, trzymaj, odkręć, zakręć nie dało się odpowietrzyć duala w dwie godziny (cały płyn był wcześniej spuszczony). Kolega poszedł do domu. Ja nie dając za wygraną w/w sposobem odpowietrzyłem sam w 0,5 godziny.

Ali
bywalec
bywalec
Posty: 28
Rejestracja: ndz 20 mar 2011, 19:43
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hrubieszow/Sheffield

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: Ali » śr 14 mar 2012, 21:21

jm31 pisze:
Ali pisze:wymieniłem ostatnio wszystkie przewody i dzisiaj wziołem sie za odpowietrzanie i wszystko Prawie tak jak ma być odpowietrzone
ale nie moge odpowietrzyć pompki duala tej w lewym zacisku. Ani przepompowywanie ani zasysanie od spodu ani popmpowanie samym zaciskiem nie pomaga. Może zna ktoś jakiś patent na odpowietrzenie tej pompki PLEASE!!
Miałem ten sam problem. Lewy zacisk obróć o 180st. (pompka duala ma być wciśnięta, można przywiązać do goleni, jeśli się robi samemu). Załóż przewód paliwowy 6mm na odpowietrznik od centrali pod zbiornikiem paliwa, drugi koniec do słoiczka. Odkręć odpowietrznik i pompuj hamulcem nożnym, jednocześnie dolewając płynu do tylnego zbiorniczka pod ogonem z prawej strony. Przelej nawet 1l. Musi pomóc. U siebie przy odpowietrzaniu w dwie osoby metodą pompuj, trzymaj, odkręć, zakręć nie dało się odpowietrzyć duala w dwie godziny (cały płyn był wcześniej spuszczony). Kolega poszedł do domu. Ja nie dając za wygraną w/w sposobem odpowietrzyłem sam w 0,5 godziny.
Wilkie dzieki za pomoc, wydaje mi sie że odpowietrzylem tylko zajeło mi to troche dluzej niż Tobie no ale ...
Zeby sie upewnic: po pierwszym wcisnięciu pedał idzie 1/3 w dół, drugie wciśnięcie już twardy ja beton.
Czy tak powinno być??

Kolega_PL
pisarz
pisarz
Posty: 466
Rejestracja: ndz 22 lis 2009, 09:45
Imię: Adam
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: Kolega_PL » śr 14 mar 2012, 22:25

Ali pisze:wymieniłem ostatnio wszystkie przewody i dzisiaj wziołem sie za odpowietrzanie i wszystko Prawie tak jak ma być odpowietrzone
ale nie moge odpowietrzyć pompki duala tej w lewym zacisku. Ani przepompowywanie ani zasysanie od spodu ani popmpowanie samym zaciskiem nie pomaga. Może zna ktoś jakiś patent na odpowietrzenie tej pompki PLEASE!!
A skąd wiesz, że tej pompy nie odpowietrzyłeś?
Adam

Kolega_PL
pisarz
pisarz
Posty: 466
Rejestracja: ndz 22 lis 2009, 09:45
Imię: Adam
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: Kolega_PL » śr 14 mar 2012, 22:26

Ali pisze: ...
Zeby sie upewnic: po pierwszym wcisnięciu pedał idzie 1/3 w dół, drugie wciśnięcie już twardy ja beton.
Czy tak powinno być??
Nie, beton :D ma być od pierwszego użycia.
Adam

Ali
bywalec
bywalec
Posty: 28
Rejestracja: ndz 20 mar 2011, 19:43
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hrubieszow/Sheffield

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: Ali » śr 14 mar 2012, 23:47

Kolega_PL pisze:
Ali pisze:wymieniłem ostatnio wszystkie przewody i dzisiaj wziołem sie za odpowietrzanie i wszystko Prawie tak jak ma być odpowietrzone
ale nie moge odpowietrzyć pompki duala tej w lewym zacisku. Ani przepompowywanie ani zasysanie od spodu ani popmpowanie samym zaciskiem nie pomaga. Może zna ktoś jakiś patent na odpowietrzenie tej pompki PLEASE!!
A skąd wiesz, że tej pompy nie odpowietrzyłeś?
wiem to z tąd bo jak wcisne tłoczek tej pompy i przytrzymam wciśnięty to pedał od pierwszego wciśnięcia jest jak twardy jak B

Ali
bywalec
bywalec
Posty: 28
Rejestracja: ndz 20 mar 2011, 19:43
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hrubieszow/Sheffield

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: Ali » śr 14 mar 2012, 23:48

Kolega_PL pisze:
Ali pisze: ...
Zeby sie upewnic: po pierwszym wcisnięciu pedał idzie 1/3 w dół, drugie wciśnięcie już twardy ja beton.
Czy tak powinno być??
Nie, beton :D ma być od pierwszego użycia.
No to pompujemy dalej, heh

jm31
pisarz
pisarz
Posty: 398
Rejestracja: wt 26 sie 2008, 14:47
Imię: Jacek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jeruzal

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: jm31 » czw 15 mar 2012, 07:47

To spróbuj bez wciśniętej pompy duala jeszcze poodpowietrzać.

Awatar użytkownika
Tomek Grudziądz
klepacz
klepacz
Posty: 1150
Rejestracja: sob 17 kwie 2010, 22:35
Imię: Tomek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Wymiana płynu hamulcowego w Dualu help.

Post autor: Tomek Grudziądz » wt 24 kwie 2012, 19:31

Mam problem po wymianie płynu hamulcowego a mianowicie nie odbija mi środkowy tłoczek na tylnym zacisku.Czy macie jakieś pomysły?Wymieniałem klocki hamulcowe i cały zacisk był czyszczony a przy składaniu wszystkie tłoczki chodziły bardzo lekko.
"niepuszczone bąki unoszą się do góry,stąd się biorą posrane pomysły"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości