Tylny amor - humorzasty?

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Tylny amor - humorzasty?

Post autor: Vermilion » śr 05 maja 2010, 23:04

Mój tylny amor w VFR ogólnie jest dobry, ręcznie nie idzie go wcisnąć za głęboko, nie jest więc za miękki. Podczas jazdy samemu powiedziałbym nawet, że jest twardy, nie nurkuje, nie buja się, wręcz jest sztywny i dobrze, nic nie cieknie, nie słychać sprężanego powietrza gdy się nim manipuluje, więc jest sprawny. Problem jest podczas jazdy we 2. Amor siada nisko i na każdej większej dziurze czuć jak dobija. O ile w przypadku narzeczonej 50kg jest jeszcze w miarę ok, to jak usiadł dziś kumpel 90kg to myślałem, że jadę szorując oponą o zadupek.

Da się coś z tym zrobić? Może zwiększyć napięcie wstępne sprężyny? Od jakiego supersporta może pasować tylny amor? To tak swoją drogą bo chciałbym zawieche tylną trochę usztywnić, a na nowy amorek >1000zł mi szkoda.
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
eater
pisarz
pisarz
Posty: 326
Rejestracja: wt 09 lut 2010, 14:13
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk, Głogów
Kontakt:

Post autor: eater » śr 05 maja 2010, 23:11

Zacznij od napięcia wstępnego (klucz hakowy), jak nie pomoże, to wtedy zacznij się martwić o amortyzator.
Generalnie nie wydaje się być dobrym pomysłem wymiana na amorek z innego moto... w końcu Honda nie zatrudnia inżynierów debili i wyliczyli jakoś ten sprzęt.

Jak nie pomoże zwiększenie napięcia - pomyślimy dalej.
Terror Mechanicznej Pomarańczy!

Potrzebujesz części do moto w dobrej cenie? Pytaj! :)

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: PETER » śr 05 maja 2010, 23:25

to czy sprzęt pod obciążeniem siada głęboko czy płytko zależy od sprężyny nie od amortyzatora wiec szukaj raczej problemów związanych z samą sprężyna ,jeśli padnie amortyzator będzie albo mocno i długo bujało motocyklem albo nawet na wybojach będzie podskakiwał :lol:
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
eater
pisarz
pisarz
Posty: 326
Rejestracja: wt 09 lut 2010, 14:13
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk, Głogów
Kontakt:

Post autor: eater » śr 05 maja 2010, 23:47

PETER pisze:to czy sprzęt pod obciążeniem siada głęboko czy płytko zależy od sprężyny nie od amortyzatora wiec szukaj raczej problemów związanych z samą sprężyna ,jeśli padnie amortyzator będzie albo mocno i długo bujało motocyklem albo nawet na wybojach będzie podskakiwał :lol:
Amen. :aniolek

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Post autor: Vermilion » czw 06 maja 2010, 11:10

Ok klucz hakowy mam, powinien chyba pasować ten od amorów z CB 500. Dam znać jak się pobawię.
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości