Wymiana oleju, lagi RC36 92'

Awatar użytkownika
tymot
Posty: 11
Rejestracja: pn 26 paź 2009, 21:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Wymiana oleju, lagi RC36 92'

Post autor: tymot » pt 19 mar 2010, 17:16

Hej, musze wymienic/dolac olej w lagach - zaczely dobijac do konca :oops:
Sciagnolem manula z netu ale jakos nie moge sie doszukac jak to zrobic...
Ze wzgledu na brak miejsca/garazu chcialbym to zrobic bez zdejmowania lag, olej juz kupilem shell 10W - tylko jak do tego sie zabrac :sciana
Live To Ride, Ride To Live!

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Post autor: Vermilion » pt 19 mar 2010, 17:54

Szczerze mówiąc odradzam 10W. 15W byłoby zdecydowanie lepsze do tej masy motka, zwłaszcza, że rocznik stary (prawie tak stary jak mój) i sprężyna pewnie jest do dupy. Uszczelniacze ci nie ciekną? Sprężyny masz dobre, progresywne czy zwykłe? Jeżeli dobija to najprawdopodobniej sprężyny masz do wymiany, sam olej to niewiele da według mnie, chyba, że naładujesz go dużo, ale wtedy uszczelniacze szybko puszczą..
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

Awatar użytkownika
tymot
Posty: 11
Rejestracja: pn 26 paź 2009, 21:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Post autor: tymot » sob 20 mar 2010, 10:23

Hey moto jest wiekowe to fakt, mam je od 4 miesiecy i nie bardzo wiem co sie z nim dzialo wczesniej - jak bylo jezdzone... Ale jak na ten rocznik przebieg ma niewielki 30k mil. Pierw chcialbym wymienic olej zanim zaczne zabierac sie za sprezyny... mam taka cicha nadzieje, ze pomoze...
Moze mi ktos udzielic krotkiej instrukcji jak to najlepiej zrobic w warunkach polowych no i najwazniejsze ile oleju wlac i jak to mierzyc :?:

Z gory Dzieki!
Live To Ride, Ride To Live!

Awatar użytkownika
Vermilion
klepacz
klepacz
Posty: 814
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 19:33
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałcz/Piła

Post autor: Vermilion » sob 20 mar 2010, 21:46

Co do tego jak to zrobić to ci nie pomogę bo to akurat robił mi kumpel mechanik. Nie wiesz jaki płyn miałeś wcześniej? Jeżeli teraz zalejesz płyn, nie będzie poprawy i będziesz musiał zmieniać sprężyny to 2x zapłacisz za olej.

PS. Nie lepiej dać komuś kto to ogarnia, żeby sprawdził? Przy wymianie oleju sprawdzenie długości sprężyn i tego czy są progresywne powinno zająć parę minut więcej roboty.
Honda NSR 125 JC22A > Honda CB 500 > Honda VFR 750 RC36I > Yamaha TDM 850 4TX > Honda VFR 800Fi 99' SF > Honda VFR 800Fi 98' !!
SPEED UP - CENTRUM MOTOCYKLISTY
https://www.facebook.com/SpeedUP.Pila

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości