lagi nie pracują równomiernie

Awatar użytkownika
jordan23
pisarz
pisarz
Posty: 289
Rejestracja: wt 07 lip 2009, 01:05
Imię: Krzysztof
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Reda City POMORSKIE
Kontakt:

lagi nie pracują równomiernie

Post autor: jordan23 » pt 12 mar 2010, 17:55

Witojcie Oll !! mam małego zagadka odnośnie lag w rc2 , a mianowicie jak dociskam jedną lagę (zapomniałem dodać iż obie są wyjęte z półki) to powiedzmy "odskakuje" normalnie natomiast podczas docisknia drugiej cofa się ona troszkę wolniej aniżeli jej poprzedniczka , olej wymieniłem na 15 i zalałem wedle Koranu. czyżby uszczelniacze tudzież zgrubne ?? pozdraviać i liczyć na burzę mózguff :mrgreen: :mrgreen: :bye
Vfr Rulezz!!
..DUM SPIRO SPERO !!

Awatar użytkownika
wasyl
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3148
Rejestracja: pn 12 lut 2007, 21:19
Imię: Daniel
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: wasyl » pt 12 mar 2010, 18:39

jordan23,
mogą być uszczelniacze, może sprężyny nierównomiernie rozciągnięte, ale i też te tuleje w środku mogą być nierównomiernie wytarte.
Jestem skromnym człowiekiem-a o swojej skromności mogę godzinami napierd.....

Nigdy nie jeździj szybciej, niż potrafi latać Twój anioł stróż !!!

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » pt 12 mar 2010, 19:05

jordan23 pisze:olej wymieniłem na 15 i zalałem wedle Koranu.
wlewałeś odmierzoną ilość czy robiłeś pomiar wysokości lustra oleju?

Awatar użytkownika
olo
klepacz
klepacz
Posty: 1519
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 21:33
Imię: Olek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: olo » pt 12 mar 2010, 22:04

moim zdaniem ta druga pracuje normalnie a pierwsza niedomaga tłumieniowo :smile: , wnętrzności w porządku? może brakuje jakiegoś drobiazgu i dlatego nie tłumi? po wlaniu piętnastki to raczej powinna wracac poooooowoooooooliiiiiiiiiiiiii...........................................
VFR-OC Poland, South Park section, MTZ sub-section :-)

Awatar użytkownika
jordan23
pisarz
pisarz
Posty: 289
Rejestracja: wt 07 lip 2009, 01:05
Imię: Krzysztof
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Reda City POMORSKIE
Kontakt:

Post autor: jordan23 » sob 13 mar 2010, 07:25

spędżynki są oł rajt!! wszystkie pozostałe elementy tyż, nic nie brakuje, wszystko jest wporządalu, dlatego tyż nie wiem co nie jest halo..
Vfr Rulezz!!
..DUM SPIRO SPERO !!

Awatar użytkownika
jordan23
pisarz
pisarz
Posty: 289
Rejestracja: wt 07 lip 2009, 01:05
Imię: Krzysztof
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Reda City POMORSKIE
Kontakt:

Post autor: jordan23 » sob 13 mar 2010, 07:26

aaa właśnie wlewałem tak jak trzeba trzysta coś tam zaokrągliłem do czterystu więc povinno byc guuud
Vfr Rulezz!!
..DUM SPIRO SPERO !!

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » sob 13 mar 2010, 08:41

olo pisze:moim zdaniem ta druga pracuje normalnie a pierwsza niedomaga tłumieniowo :smile: , wnętrzności w porządku? może brakuje jakiegoś drobiazgu i dlatego nie tłumi? po wlaniu piętnastki to raczej powinna wracac poooooowoooooooliiiiiiiiiiiiii...........................................
Tysz tak sądzę. Amor winien wpadać letko, a wypadać trudno. Taka zasada. A jak je inaczej to je kwas.
jordan23 pisze:spędżynki są oł rajt!! wszystkie pozostałe elementy tyż, nic nie brakuje, wszystko jest wporządalu, dlatego tyż nie wiem co nie jest halo..
Cóś jednak nie bangla, bo gdyby było wsjo oł rajt to by chodziło desejm. A jednak jest jak sejm. Nasuwa mi się pytanko: Czy w środku jest czysto? Może jaki kisiel, albo brud. A czy by docisnąć sprężyny w tym samym zakresie musisz użyć takiej samej siły, czy może znacznie różnej? I jeszcze pytanie, które chyba należałoby zadać na początku. Czy zanim się dotknąłeś było ołrajt, było bet czy nie wiesz (nie sprawdzałeś)?

dj cat
teksciarz
teksciarz
Posty: 138
Rejestracja: pn 18 maja 2009, 11:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dj cat » sob 13 mar 2010, 08:42

No to faktycznie ciekawostka przyrodnicza. Pogadam z moim mechaniorem, może coś podpowie. Jakby co to zapodam. :mrgreen:
Każda Honda dobrze wygląda. Nic innego nie powiem, bo bym ryzykował zdrowiem:)

Ludzie żyją po to, by latać na moto i czasami dla śmiechu postrzelać z wydechu : )

Awatar użytkownika
Ketchup
klepacz
klepacz
Posty: 571
Rejestracja: śr 25 paź 2006, 20:05
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chocicz

Post autor: Ketchup » sob 13 mar 2010, 09:20

ta co odskakuje normalnie - jest ok - amortyzator działa na szybkie i mocne ruchy - a tego ręką nie zrobisz

ta laga co wraca za wolno - jest albo źle złożona - albo jej nie wyczyściłeś odpowiednio i razem z nowym olejem zassała muł

a oleju na "czyste" lagi leje się po 412cm3 na lagę

pozdro
Jak do baku to tylko nitroglicerynometanol

Redford44
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 98
Rejestracja: czw 05 cze 2008, 23:45
Imię: Piotr
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Redford44 » sob 13 mar 2010, 11:56

w zasadzie zawsze jest niewielka różnica w tłumieniu obu lag, ale jeżeli jest już duża to uległy odkształceniu takie blaszki w zaworach (oczywiście gdy pozostałe elementy są ok.)Kiedyś rozbierałem całość. :mrgreen:

Awatar użytkownika
elco
klepacz
klepacz
Posty: 911
Rejestracja: sob 07 mar 2009, 21:49
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Post autor: elco » sob 13 mar 2010, 14:09

Mysle, ze przyczyna moga byc nieco nierownomiernie zuzyte sprezyny. To ciezko okreslic "na oko" dociskajac sobie recznie caly amortyzator. Mialem podobny przypadek w rowerze. Moze nie jest to najlepsze porownanie, ale tam takze mozna bylo zaobserwowac nierowne uginanie sie jednej strony. czasami tez amortyzator sie blokowal. Sprezyny po wyciagnieciu wygladaly okej. Po wymianie okazalo sie, ze jednak to one byly sprawca zamieszania.
"Wystarczy by dobry człowiek nie robił nic a zło zatriumfuje" E.Burke.

Awatar użytkownika
jordan23
pisarz
pisarz
Posty: 289
Rejestracja: wt 07 lip 2009, 01:05
Imię: Krzysztof
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Reda City POMORSKIE
Kontakt:

Post autor: jordan23 » pn 15 mar 2010, 08:04

hmm ..nielicha historia..
SOWA pisze:I jeszcze pytanie, które chyba należałoby zadać na początku. Czy zanim się dotknąłeś było ołrajt, było bet czy nie wiesz (nie sprawdzałeś)?
no włacha nie i teraz nie wiem czy to było grejt czy bet, jeżely natomiast chodzi o czyszczenie lag
Ketchup pisze:albo jej nie wyczyściłeś odpowiednio i razem z nowym olejem zassała muł
to z pewnością były czyste bo oczyszczałem je bardzo długo i mozolnie :grin: nic zarzucę je w półę jak co będzie nie halo na czarnym to się będzie wtedy myślało. dziękovać za zainteresienie postem :pwned i za szereg ciekawych wypowiedzi motoride: :moto
Vfr Rulezz!!
..DUM SPIRO SPERO !!

Awatar użytkownika
możej
pisarz
pisarz
Posty: 250
Rejestracja: ndz 04 sty 2009, 15:32
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: możej » pn 15 mar 2010, 10:50

To ja się przyznam, że też zacząłem panikować przed paroma dniami, że jedna laga działa dobrze, a druga wraca do pierwotnej pozycji dużo dłużej od swojej koleżanki :mrgreen: Kombinowałem, kombinowałem, a okazało się, że stawiając pod ścianą cały "wkład" lagi spadła z góry blaszka blokująca sprężynę przed dojściem do samej śruby :roll: Kto wie, a nóż u Ciebie...? ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości