Tylne zawieszenie w RC36II

Awatar użytkownika
jabu
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 76
Rejestracja: śr 06 paź 2010, 22:39
Imię: Marian
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jabu » sob 06 lis 2010, 12:02

Ja u siebie wkręciłem tą śrubkę co jest z boku ramy o kilka obrotów,i poprawa jest zdecydowanie wyczuwalna :mrgreen:
Nie wiem tylko czy to podniosło moto :???: Jak nie to będę musiał zlokalizować ta śrubkę z rys.1),kolegi Ketchup, Bo coś jej wyziorać nie mogłem.
V2=od stacji do stacji:)

Awatar użytkownika
maliq85
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 95
Rejestracja: śr 17 lis 2010, 14:18
Imię: Paweł
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: CZN,CMG,CB,PGN
Kontakt:

Re: Tylne zawieszenie w RC36II

Post autor: maliq85 » śr 31 sie 2011, 22:37

Próbowałem wkręcić śrubkę na klucz 8mm aby utwardzić zawieszenie i 7 kliknięć i koniec, a zawiecha wiele się nie utwardziła. Chciałbym mieć twardszy tył gdyż w dwie osoby trochę za miękko jest...czy max wkręcenie tej śruby i miękki amor oznacza koniec jego żywota? czy też jest jakaś druga śruba itp co reguluje twardość?
"Per aspera ad astra"
pozdro MALIK :)

Awatar użytkownika
dzi-es
pisarz
pisarz
Posty: 353
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 16:26
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Tylne zawieszenie w RC36I

Post autor: dzi-es » czw 24 lip 2014, 18:10

Moge odgrzać kotleta? skoro taki temat juz jest to napisze w nim mimo,że odkopie. Moze komuś się przyda. Potrzebuje info o regulacji w RC36I. tą pierwszą śrube znalazłem w dziurze w ramie, ale tej drugiej nie ma za cholere... czyzby w moim 91 nie było tego? download/file.php?id=8509&mode=view Ta z górnego obrazka.

szulek
bywalec
bywalec
Posty: 41
Rejestracja: pn 24 gru 2012, 13:36
Imię: Michał
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Malbork

Re: Tylne zawieszenie w RC36II

Post autor: szulek » ndz 31 sie 2014, 19:01

Witam odkopuję temacik regulacji zawieszenia. Chciałbym się dowiedzieć jak regulować przednie i tylne zawieszenie w VFR 750 RC 36II?? Jak jadę w dwie osoby to na progach zwalniających potrafię przytrzeć. Chciałbym aby moto było troszkę wyższe i twardsze jak to wyregulować?? wiem, że są dwie śruby jedna na klucz 8mm u góry amorka w małym wycięciu okrągłym oraz na dole śrubka na śrubokręt. i teraz Pytanie oczywiście w prawo się wkręca obie śrubki a wiec jeśli skręcę obie na maxa w prawo to ile odkręcić. oraz jak wyregulować przód bo też jest jakiś miękki.

Ważę 85kg + oczywiście plecaczek

Z góry bardzo dziękuję za pomoc jeśli ktoś mi jasno wszystko wyjaśni.

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Tylne zawieszenie w RC36II

Post autor: kiki » ndz 31 sie 2014, 19:45

Ustaw najpier napięcie wstępne spręzyn (poczytaj w sieci o ustawieniu SAG-ów)- bardzo to fajnie opisane jest. Ale weź pod uwagę, że Twój tylny amor może już mieć dosyć i ciężko będzie go jakoś sensownie wyregulować.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości