WYMIANA USZCZELNIACZY VFR 1200X

szefisko1
Posty: 1
Rejestracja: wt 07 wrz 2021, 15:06
Model VFR: 1200x DCT 2013 r.
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna

WYMIANA USZCZELNIACZY VFR 1200X

Post autor: szefisko1 » wt 07 wrz 2021, 16:04

Witam wszystkich.
Chciałem znaleźć cos na temat wymiany uszczelniaczy w vfr 1200 x dct lecz wszystko co znajduję to już jest niedostępne. Jeżeli by ktos posiadał jakaś instrukcję jak to ogarnąć to byłbym rad.

Awatar użytkownika
Żółw 666
bywalec
bywalec
Posty: 49
Rejestracja: ndz 18 lip 2021, 23:37
Model VFR: DCT Cross Tourer
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk-Brzeźno

Re: WYMIANA USZCZELNIACZY VFR 1200X

Post autor: Żółw 666 » czw 11 lis 2021, 13:55

Witajcie wszyscy oraz JACEK, autor tematu!!!
Też czeka mnie wymiana uszczelniaczy (olejowe + pyłowe) w lagach przednich, pacjent taki sam czyli VFR 1200X DCT.
Robiłem wymiany w motocyklach Suzuki i Yamaha (DL i FJ), ale to były lagi starego typu, teraz to jest nowy system czyli UPSIDE-DOWN!
Pytanie??? Na co zwrócić uwagę, czy jest jakiś szczegół, szczególik o którym mogę po prostu nie wiedzieć.
Jeśli są jakieś filmiki lub rysunki poglądowe, to bardzo proszę o podpowiedź, o pogląd w w/w sprawie!!!!
Z góry dziękuję! I pzdr 8) :D

PS. Czy sobie sam poradzę...???!!!! :mrgreen:
Białe są chmury, zielone liście! Jestem Żółwik z Gdańska i jest mi zajebiście :D

wojcimierz
Posty: 16
Rejestracja: ndz 06 cze 2021, 13:42
Model VFR: 1200X
Imię: Wojtek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: WYMIANA USZCZELNIACZY VFR 1200X

Post autor: wojcimierz » sob 13 lis 2021, 09:25

Ja szczerze mówiąc w poprzednim moto z upsami starałem się zrobić wszystko cacy a i tak laga potem ciekła. Jak nie masz tej takiej "ubijaczki" teflonowej to ciężko nie uszkodzić uszczelniacza przy wbijaniu no ale możliwe że ja mam dwie lewe ręce. W każdym razie mój mechanior mniej kasuje za wymianę jeżeli przyniesiesz mu same lagi i potem sobie sam założysz więc można zawsze w ten sposób.

Wysłane z mojego V2046 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Żółw 666
bywalec
bywalec
Posty: 49
Rejestracja: ndz 18 lip 2021, 23:37
Model VFR: DCT Cross Tourer
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk-Brzeźno

Re: WYMIANA USZCZELNIACZY VFR 1200X

Post autor: Żółw 666 » ndz 14 lis 2021, 21:19

Hej Wojtku!
Taki specjalistyczny przyrząd czyli tzw "rurowy ubijak" na teflonie plus adapter jako pośrednik do wbijania uszczelniacza mam, nówka jeszcze nie śmigana!
Szczerze mówiąc, obejrzałem to i owo na YT, popatrzałem w serwisówkę, ... i chyba sobie poradzę??!!
Czas niebawem pokaże, co jest pięć! 8)
Białe są chmury, zielone liście! Jestem Żółwik z Gdańska i jest mi zajebiście :D

wojcimierz
Posty: 16
Rejestracja: ndz 06 cze 2021, 13:42
Model VFR: 1200X
Imię: Wojtek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: WYMIANA USZCZELNIACZY VFR 1200X

Post autor: wojcimierz » ndz 14 lis 2021, 21:30

No chyba że tak to już inna robota ;) najlepiej robić dużo zdjęć żeby było wiadomo co i jak w jakiej kolejności

Wysłane z mojego V2046 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: WYMIANA USZCZELNIACZY VFR 1200X

Post autor: PETER » czw 18 lis 2021, 21:49

szkoda że nie bylo wcześniej tematu bo robiłem to mogłem jakis maeriał nakręcic ,przyżad w postaci rury do wbijania uszczelniacza nie zda eczaminu musi być rozkąłdany
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Żółw 666
bywalec
bywalec
Posty: 49
Rejestracja: ndz 18 lip 2021, 23:37
Model VFR: DCT Cross Tourer
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk-Brzeźno

Re: WYMIANA USZCZELNIACZY VFR 1200X

Post autor: Żółw 666 » czw 18 lis 2021, 22:28

Piotr! Dokładnie jak piszesz, zakupiłem taki na Gmoto.pl, tzw rurowy dwu częściowy ubijak z teflonowymi podkładkami od środka(co by lag nie zarysować), plus adapter jako część stykową z uszczelniaczem podczas uderzeń (tych tzw posuwisto-zwrotnych)!!!!
Wszystko jest GIT
Białe są chmury, zielone liście! Jestem Żółwik z Gdańska i jest mi zajebiście :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości