Regeneracja tylnego amortyzatora, VFR 1200 CrossT!

Awatar użytkownika
Żółw 666
bywalec
bywalec
Posty: 49
Rejestracja: ndz 18 lip 2021, 23:37
Model VFR: DCT Cross Tourer
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk-Brzeźno

Regeneracja tylnego amortyzatora, VFR 1200 CrossT!

Post autor: Żółw 666 » sob 21 sie 2021, 19:10

Witam WAS!!!
W podróży do Czarnogóry miałem awarię i rozszczelnił się tylny amortyzator... jakoś dojechałem tu i tam, ale w górach w Kanionie Tary miałem awarię uderzając w skały bokiem, amor już nie działał... Ale ok!
Mam konkretne pytanie, zdemontowałem go i mam zamiar oddać de regeneracji i renowacji ten że właśnie amor!
Lub w ostateczności kupię nowy, ale czy ten właśnie na zdjęciach poniżej jest oryginalny, ja osobiście nie wiem, może KTOŚ Z WAS mi podpowie... mam wątpliwości co od oryginału, ale mogę się mylić!
Proszę zatem o podpowiedź! :cool
PS. Może jakimś zbiegiem okoliczności, ktoś z WAS drodzy Forumowicze ma na zbyciu tylny amortyzator do VFR 1200 Croos Tourer'a??!!!!! Chętnie nabędę....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Białe są chmury, zielone liście! Jestem Żółwik z Gdańska i jest mi zajebiście :D

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Regeneracja tylnego amortyzatora, VFR 1200 CrossT!

Post autor: PETER » ndz 22 sie 2021, 11:26

mam amorek tylny do crostourera tyle ze trzeba wymienic mechanizm napięcia sprężyny jezeli twój jest sprawny to można zamienić i bedzie całość ok
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

wojcimierz
Posty: 16
Rejestracja: ndz 06 cze 2021, 13:42
Model VFR: 1200X
Imię: Wojtek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Regeneracja tylnego amortyzatora, VFR 1200 CrossT!

Post autor: wojcimierz » pn 23 sie 2021, 12:11

Amor jest oryginalny. Zapieczona regulacja to standard. Gała jest nieszczelna i do środka dostaje się woda, potem wszystko jest zapieczone na amen. Jak masz ochotę i pieniądze to wymieniaj na inny bo seryjne zawieszenie to coś na czym się oszczędza w fabryce a jak nie to kupuj używkę Ori pewnie z jakieś 4-5 stówek. Mój ma ponad 60k najechane, ostatnio wróciłem z wakacji ponad 4k km z pasażerka i pełnym bagażem i dał radę. Co prawda regulacja od dawna nie działa ale na szczęście nie potrzeba jej przestawiać ;)

Wysłane z mojego V2046 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Regeneracja tylnego amortyzatora, VFR 1200 CrossT!

Post autor: mictom » pn 23 sie 2021, 18:05

Za serwis w solidnym serwisie trzeba będzie zapłacić 1000zł

Awatar użytkownika
Żółw 666
bywalec
bywalec
Posty: 49
Rejestracja: ndz 18 lip 2021, 23:37
Model VFR: DCT Cross Tourer
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk-Brzeźno

Re: Regeneracja tylnego amortyzatora, VFR 1200 CrossT!

Post autor: Żółw 666 » pn 23 sie 2021, 21:53

No hej! :D
Tak więc sytuacja ma się następująco: w 3City, a dokładniej w Gdańsku jest Firma "Nangest Gas" i oferują mi regenerację w/w amortyzatora za 970.00 PLN (dwa lata gwarancji)! Czas realizacji 2-3 tygodni...auuuuuuuu...., ale OK przyjmuję na klatę!
Lub znalazłem dwóch sprzedawców na Allegro z nowymi Amortyzatorami w kwocie ok 1470.00 PLN, https://allegro.pl/oferta/amortyzator-y ... 0168689397
Natomiast cena w ... (cena w ASO Honda 4200.00 PLN) !!!!! :oops: :cry:
Prześpię się z tematem i do środy podejmę decyzję, no chyba, że WY SZANOWNI MOTOMANIACY VFR-ek mi podpowiecie...

PS Aha zapomniałbym, Herr PETER napisałem PW do Ciebie, i bardzo dziękuję za info z Twej strony!!!!
Pzdr Żółwik :bye :mrgreen:
Białe są chmury, zielone liście! Jestem Żółwik z Gdańska i jest mi zajebiście :D

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Regeneracja tylnego amortyzatora, VFR 1200 CrossT!

Post autor: PETER » pn 23 sie 2021, 22:30

nic nie dotarło ,moze idzie w razie w możesz dzwonic lub sms 608507195
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Żółw 666
bywalec
bywalec
Posty: 49
Rejestracja: ndz 18 lip 2021, 23:37
Model VFR: DCT Cross Tourer
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk-Brzeźno

Re: Regeneracja tylnego amortyzatora, VFR 1200 CrossT!

Post autor: Żółw 666 » wt 24 sie 2021, 21:47

PETER pisze:
pn 23 sie 2021, 22:30
nic nie dotarło ,moze idzie w razie w możesz dzwonic lub sms 608507195
Ok! Jutro postaram się zadzwonić!
dzięki za info... :)
Białe są chmury, zielone liście! Jestem Żółwik z Gdańska i jest mi zajebiście :D

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Regeneracja tylnego amortyzatora, VFR 1200 CrossT!

Post autor: mictom » czw 26 sie 2021, 17:23

Żółw 666 pisze:
pn 23 sie 2021, 21:53
No hej! :D
Tak więc sytuacja ma się następująco: w 3City, a dokładniej w Gdańsku jest Firma "Nangest Gas" i oferują mi regenerację w/w amortyzatora za 970.00 PLN (dwa lata gwarancji)! Czas realizacji 2-3 tygodni...auuuuuuuu...., ale OK przyjmuję na klatę!
Lub znalazłem dwóch sprzedawców na Allegro z nowymi Amortyzatorami w kwocie ok 1470.00 PLN, https://allegro.pl/oferta/amortyzator-y ... 0168689397
Natomiast cena w ... (cena w ASO Honda 4200.00 PLN) !!!!! :oops: :cry:
Prześpię się z tematem i do środy podejmę decyzję, no chyba, że WY SZANOWNI MOTOMANIACY VFR-ek mi podpowiecie...

PS Aha zapomniałbym, Herr PETER napisałem PW do Ciebie, i bardzo dziękuję za info z Twej strony!!!!
Pzdr Żółwik :bye :mrgreen:
Sprawdź BFG Ohlins Polska, gość wie co robi. Nic nie reklamuje, ale osobiście nie oddałbym już zawiasów do innego serwisu.
https://pl-pl.facebook.com/BFGsuspension/

Awatar użytkownika
Żółw 666
bywalec
bywalec
Posty: 49
Rejestracja: ndz 18 lip 2021, 23:37
Model VFR: DCT Cross Tourer
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk-Brzeźno

Re: Regeneracja tylnego amortyzatora, VFR 1200 CrossT!

Post autor: Żółw 666 » pt 27 sie 2021, 20:52

mictom pisze:
czw 26 sie 2021, 17:23
Sprawdź BFG Ohlins Polska, gość wie co robi. Nic nie reklamuje, ale osobiście nie oddałbym już zawiasów do innego serwisu.
https://pl-pl.facebook.com/BFGsuspension/
Witaj Tomaszu!
Dziękuję bardzo za info, nie tylko dla mnie, ale również dla innych tutaj "Forumowiczów"....
Podjąłem decyzję i zakupiłem nowy amortyzator w cenie ok. 1750.00 PLN, w hurtowni motocyklowej w Niemczech!
Charakterystyka i parametry takie same, regulacja ręczna jak i mechaniczna (specjalny klucz), wykonanie co najmniej fachowe...
Dane techniczne:
amortyzator gazowy, górne mocowanie oczko "fi" 10 mm, długość : 320 - 335 mm, dolne mocowanie oczko "fi"10 mm
Regulacja:
a) napięcia wst. sprężyny (bezstopniowo)
b) długość
c) regulacja odbicia
oraz kolor sprężyny czerwony, siła N/mm- 180, jej długość 150 mm oraz średnica "fi" 56 mm i "fi" tłoka 45 mm!
Tak więc sama sprężyna jest z podwyższonej wytrzymałości materiału na zewn. działanie!!!
Producent : YSS
Produkt najwyższej klasy, spełniający najwyższe normy jakościowe. Wykonany z renomowanych materiałów na obrabiarkach o najwyższej, możliwej do uzyskania dokładności.
Amortyzator YSS jest zamiennikiem produktu oryginalnego, który z racji na ciągły rozwój technologii obróbki metalu jest niejednokrotnie lepszy od swego pierwowzoru.
Towar posiada HOMOLOGACJĘ!
Czas od zakupu do dostarczenia ok 7 dni!
Tak na serio, to zobaczymy w praniu, mogłem za tysiaka dać tu lub tam do regeneracji, ale podjąłem taką decyzję o zakupie, zobaczymy jak się sprawdzi w działaniu....
Białe są chmury, zielone liście! Jestem Żółwik z Gdańska i jest mi zajebiście :D

Arcuslufa
bywalec
bywalec
Posty: 46
Rejestracja: sob 14 mar 2020, 22:44
Model VFR: 800fi
Imię: Arek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Regeneracja tylnego amortyzatora, VFR 1200 CrossT!

Post autor: Arcuslufa » pn 30 sie 2021, 21:02

Moje doświadczenia z tym Yss są wybitnie negatywne. Montowałem to kumplowi do starej XJ900. Wykonane z gównolitu i klękły po pierwszym wyjeździe z pasażerem. A Ty widzę że też łoisz trasy. Sprawdzone zamienniki to Hagon lub Hyperpro, oczywiście z tych tańszych zamienników.
"Nic nie jest stracone, skończone też nie
Gdy droga przed tobą, a sam jesteś w tle"

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Regeneracja tylnego amortyzatora, VFR 1200 CrossT!

Post autor: mictom » pn 30 sie 2021, 21:04

Arcuslufa pisze:
pn 30 sie 2021, 21:02
Moje doświadczenia z tym Yss są wybitnie negatywne. Montowałem to kumplowi do starej XJ900. Wykonane z gównolitu i klękły po pierwszym wyjeździe z pasażerem. A Ty widzę że też łoisz trasy. Sprawdzone zamienniki to Hagon lub Hyperpro, oczywiście z tych tańszych zamienników.

Ja też miałem brać YSS na tył, ale pamiętam że ktoś mi odradził. Później znalazłem serwis BFG, który powiedział, że bez problemu ogarniemy tylny zawias.

Awatar użytkownika
Żółw 666
bywalec
bywalec
Posty: 49
Rejestracja: ndz 18 lip 2021, 23:37
Model VFR: DCT Cross Tourer
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk-Brzeźno

Re: Regeneracja tylnego amortyzatora, VFR 1200 CrossT!

Post autor: Żółw 666 » czw 09 wrz 2021, 13:19

mictom pisze:
pn 30 sie 2021, 21:04
Arcuslufa pisze:
pn 30 sie 2021, 21:02
Moje doświadczenia z tym Yss są wybitnie negatywne. Montowałem to kumplowi do starej XJ900. Wykonane z gównolitu i klękły po pierwszym wyjeździe z pasażerem. A Ty widzę że też łoisz trasy. Sprawdzone zamienniki to Hagon lub Hyperpro, oczywiście z tych tańszych zamienników.

Ja też miałem brać YSS na tył, ale pamiętam że ktoś mi odradził. Później znalazłem serwis BFG, który powiedział, że bez problemu ogarniemy tylny zawias.
Witam!
Po przemyśleniu całej sprawy, zrezygnowałem z amora typ YSS! Poratował mnie mój przyjaciel Mariusz, który na stałe mieszka w Danii!
Też stary motocyklista z lat 80-tych z Gdańskich Stogów, dziś śmiga na GS 1200 :P
On nabył dla mnie używkę Oryginal dla Hondy VFR 1200 po regeneracji z dwu letnią gwarancją (rocznik 2015) i właśnie w tym momencie ją odebrałem od kuriera...
W sobotę "akcja amor 21" i znów będę śmigał!
Także BARDZO MOCNO DZIĘKUJĘ za podpowiedzi i sugestie!!!
Moc tego FORUM jest solidna!
Szerokości dla WAS i do zobaczyska na trasie :D :mrgreen:
Białe są chmury, zielone liście! Jestem Żółwik z Gdańska i jest mi zajebiście :D

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: Regeneracja tylnego amortyzatora, VFR 1200 CrossT!

Post autor: mictom » czw 09 wrz 2021, 17:40

Żółw 666 pisze:
czw 09 wrz 2021, 13:19
mictom pisze:
pn 30 sie 2021, 21:04
Arcuslufa pisze:
pn 30 sie 2021, 21:02
Moje doświadczenia z tym Yss są wybitnie negatywne. Montowałem to kumplowi do starej XJ900. Wykonane z gównolitu i klękły po pierwszym wyjeździe z pasażerem. A Ty widzę że też łoisz trasy. Sprawdzone zamienniki to Hagon lub Hyperpro, oczywiście z tych tańszych zamienników.

Ja też miałem brać YSS na tył, ale pamiętam że ktoś mi odradził. Później znalazłem serwis BFG, który powiedział, że bez problemu ogarniemy tylny zawias.
Witam!
Po przemyśleniu całej sprawy, zrezygnowałem z amora typ YSS! Poratował mnie mój przyjaciel Mariusz, który na stałe mieszka w Danii!
Też stary motocyklista z lat 80-tych z Gdańskich Stogów, dziś śmiga na GS 1200 :P
On nabył dla mnie używkę Oryginal dla Hondy VFR 1200 po regeneracji z dwu letnią gwarancją (rocznik 2015) i właśnie w tym momencie ją odebrałem od kuriera...
W sobotę "akcja amor 21" i znów będę śmigał!
Także BARDZO MOCNO DZIĘKUJĘ za podpowiedzi i sugestie!!!
Moc tego FORUM jest solidna!
Szerokości dla WAS i do zobaczyska na trasie :D :mrgreen:
Dobry wybór, mogłeś też zregenerować Swój. Nie pozostaje nic innego jak zakładać i cieszyć się z jazdy :)

wojcimierz
Posty: 16
Rejestracja: ndz 06 cze 2021, 13:42
Model VFR: 1200X
Imię: Wojtek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Regeneracja tylnego amortyzatora, VFR 1200 CrossT!

Post autor: wojcimierz » pt 10 wrz 2021, 11:29

Gratulacje, niech służy.

Wysłane z mojego V2046 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości