VTEC ABS uszkodzona regulacja napięcia wstępnego

Awatar użytkownika
vonom
bywalec
bywalec
Posty: 32
Rejestracja: pn 14 wrz 2015, 21:19
Model VFR: 800 VTEC
Imię: Tomek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

VTEC ABS uszkodzona regulacja napięcia wstępnego

Post autor: vonom » ndz 08 maja 2016, 16:10

Witam koleżanki i kolegów,

Przeszukałem całe forum w poszukiwaniu podobnych wątków i znalazłem jedynie te dwa:
viewtopic.php?f=47&t=12437&view=unread#unread
viewtopic.php?f=47&t=10420&view=unread#unread

Tworzę nowy wątek bo mój przypadek to jakby połączenie obu powyższych.
Od zakupu VFRki nie mogłem ruszyć pokrętłem regulacji napięcia wstępnego sprężyny i parę dni temu przyszła na to pora. Pokrętło wyglądało jak gdyby nikt go nigdy nie czyścił i postanowiłem go odkręcić od seta aby łatwiej się czyściło. Po odkręceniu całość została mi w ręce i ukazał się urwany wężyk, druga część wężyka odnaleziona i prowadzi oczywiście do amortyzatora.

Poniżej fotki całości (dwie ostatnie po wyczyszczeniu):
https://www.dropbox.com/sh/fmqv779kqwt1 ... k-__a?dl=0

Ten "tłoczek" po odkręceniu od niego plastików i wężyka chwyciłem imadłem i próbowałem pokręcić kluczem ale ani drgnie.

No i mam do was kilka pytań:
- da się to naprawić? jak? gdzie?
- jeśli to działa to tym plastikowym pokrętłem można kręcić ręką czy potrzeba większej siły?
- w momencie gdy ten wężyk jest urwany to tylny amortyzator jest maksymalnie rozprężony (tak jakby LOW) ?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

PS.
Jak bym gdzieś pisał skrótami myślowymi to wybaczcie ale jeden raz mnie wylogowało a ja głupi sobie tekstu nigdzie nie skopiowałem i pisałem to drugi raz na szybko.

Pozdrawiam
Tomek

Awatar użytkownika
vonom
bywalec
bywalec
Posty: 32
Rejestracja: pn 14 wrz 2015, 21:19
Model VFR: 800 VTEC
Imię: Tomek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Re: VTEC ABS uszkodzona regulacja napięcia wstępnego

Post autor: vonom » pn 09 maja 2016, 21:16

Pobawiłem się tym "tłoczkiem" dziś, WD40 i śruba puściła.
Zapewne poprzedni właściciel wkręcił to do oporu i pewnie przestał się tym bawić i zapiekło albo wkręcił za daleko, zacięło się i zostawił (na plastiku są ślady jakiegoś klucza).

Gdy ten element nie jest podpięty do amortyzatora to bez problemu można sobie kręcić nawet samą śrubką bez założonego plastiku który normalnie do tego służy.
Za klikanie odpowiada małą metalowa kulka i sprężynka plus dwa rowki wyżłobione w plastiku którym normalnie kręcimy.

Obecnie jestem na etapie szukania wężyka z odpowiednimi końcówkami no i nie mam pojęcia czym to ma być wypełnione.
Losowe zdjęcie z internetu pokazujące całość - http://images47.fotosik.pl/1616/ae1b1fb3521c1a86.jpg

Awatar użytkownika
Radarro
klepacz
klepacz
Posty: 557
Rejestracja: śr 23 kwie 2008, 13:55
Model VFR: NC24
Imię: Radek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SGL

Re: VTEC ABS uszkodzona regulacja napięcia wstępnego

Post autor: Radarro » czw 16 cze 2016, 07:53

a poszukaj w necie po "regenracja amortyzatora motocyklowego", widzę że są jakieś firmy które ci to powinny złozyć i ustawić.
poprzedni właściciel mojego moto robił takie coś, z tego co wiem to gdzieś do Gdańska to wysyłał do naprawy...
V4 + R6 Brotherhood :-D
TS 350 -> 800Fi -> VTR SP1 -> RSV Tuono '03 -> VFR 400

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: VTEC ABS uszkodzona regulacja napięcia wstępnego

Post autor: PETER » czw 16 cze 2016, 08:35

wypełniałem ten element olejem takim jaki lejemy do amortyzatorów ,przewód dorabiałem w firmie zajmującej się produkcją przewodów hamulcowych
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości