Golenie od innego moto do VFR 750 1991r

Awatar użytkownika
dzi-es
pisarz
pisarz
Posty: 353
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 16:26
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna

Golenie od innego moto do VFR 750 1991r

Post autor: dzi-es » sob 07 mar 2015, 10:53

Panowie, orientuje się ktoś czy golenie od CBR 600 F2 / F3 są może takie same jak w VFR? Mam problem bo w jednym lagu od spodu wyrobilem srube i czeka mnie wiercenie, nowa sruba i gwintowanie pewnie... i tak mysle moze by samą goleń kupił za pare dyszek.. ale do VFR nie widze. Do CBR są tanio.

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Golenie od innego moto do VFR 750 1991r

Post autor: kiki » sob 07 mar 2015, 12:25

Nie podejdzie. Inne uchwyty do błotnika, zacisku. Szukaj oryginału


pozdro
kiki

Awatar użytkownika
Niron
klepacz
klepacz
Posty: 657
Rejestracja: ndz 08 lut 2015, 23:20
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemień

Re: Golenie od innego moto do VFR 750 1991r

Post autor: Niron » sob 07 mar 2015, 14:39

tam chyba nie rozwiercisz zbytnio bo łeb od śruby musi być praktycznie idealny inaczej nie wkręcisz śruby do końca, lub będziesz musiał dać dłuższa ale łeb wtedy będzie wystawał, znowu pytanie czy masz tam tyle ściany naddane żeby rozwiercić i nie osłabić materiału. szukaj golenia może coś się gdzieś trafi.
„If everything seems under control you’re just not going fast enough”
CB 500 -> CBR 600 F3 -> VFR 800 FI

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Golenie od innego moto do VFR 750 1991r

Post autor: PETER » sob 07 mar 2015, 15:36

jak wywiercisz łeb śruby to wyciągniesz tłoczysko z reszta śruby, i goleń nie powinna być uszkodzona, powinno to się udać wiertłem 9,5mm
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: Golenie od innego moto do VFR 750 1991r

Post autor: Samson1983 » sob 07 mar 2015, 21:04

słuchaj jeszcze zanim zaczniesz wiercić :!: ja też miałem taką sytuacje że poprzedni właściciel obrobił imbusa i miałem zagadkę którą dało się rozwiązać bez wiercenia :twisted: słuchaj :
- Zdemontowaną lagę bierzesz i wkręcasz w imadło np za uchwyt do zacisków hamulcowych (oczywiście zabezpieczasz żeby nie porysować itp ) tak żeby laga była wkręcona na poziomo.
-Poproś kumpla niech Ci trzyma lagę dodatkowo,
-a Ty bierzesz końcówkę TORX tylko ważne żeby była twarda, rozmiar oczywiście większy od rozrobionego gniazda imbusa
- no i co lejesz młotkiem mocnooo tak żeby się "wgryzło" w śrubę
- teraz już tylko klucz pneumatyczny i Gotowe :mrgreen:
Jeżeli nie masz odpowiednich narzędzi podjedz do warsztatu / mechanika motocyklowego z lagą i zrobi Ci to w kilka minut.
Dzięki temu lagę masz odratowaną a mechanikowi jak będzie drogi dasz na jakąś konkretną butelkę ala Whiskey.
Metoda sprawdzona z autopsji - bo przerabiałem ten rozdział dokładnie rok temu.
W razie wątpliwości pytaj.
Powodzenia :bye
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

Awatar użytkownika
dzi-es
pisarz
pisarz
Posty: 353
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 16:26
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Golenie od innego moto do VFR 750 1991r

Post autor: dzi-es » pn 09 mar 2015, 08:54

@UP
Właśnie kolega mechanik mi podpowiedział, żeby wbic torxa w to i nie ma bata ze nie pójdzie. Jednak po fakcie.. ale nie wierciłem tylko zmieniłem sam olej bez uszczelniacza górą.
Myślicie, że będzie kiepsko ? jedna laga mi ciekła i ją udało się zrobic w 100% poprawnie, ta byla ok i nie udało się jej zrobic przez tą śrube to stwierdziłem, że wymienie chociaz sam olej skoro uszczelniacz trzyma i bede się martwił jak puści. Grozi to czymś? Wstępnie jeździłem i zawiecha ładnie chodzi. Przy lądowaniu z małej gumy nawet nie ma zbytnio walnięcia tylko ładnie siada. Olej 15W. Lagi suche

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: Golenie od innego moto do VFR 750 1991r

Post autor: Samson1983 » pn 09 mar 2015, 18:59

Jak zlałeś cały stary olej cierpliwie to nie grozi to niczym. Po prostu kiedyś puści zapewne ta laga ze starym uszczelniaczem, ale rozwiązanie problemu już znasz :bye
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

Awatar użytkownika
dzi-es
pisarz
pisarz
Posty: 353
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 16:26
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Golenie od innego moto do VFR 750 1991r

Post autor: dzi-es » sob 14 mar 2015, 14:39

Teoretycznie wylałem ile się dało, ale na bank jakieś resztki zostały. Nowego zalałem ok 370ml. Jak będzie przypływ funduszy to po tym sezonie zrobie to jak trzeba. Póki co lagi suche i chodzą chyba tak jak trzeba.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości