łożysko główki ramy

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: łożysko główki ramy

Post autor: emil » pn 28 cze 2021, 07:26

No mówię Tomek, wg mnie to nałożenie górnej półki na lagi usztywnia całość, może trzeba by lagi wpuścić na czas skrecania, żeby półka była założona, wtedy dociągnąć koronkę i tylko zsunąć półkę, nie wiem. U siebie jeszcze nie zmieniałem, ale chyba założę kulkowe, do oporu wg manuala i tyle, i tak podobno w fjr jest za płytkie gniazdo na inne łożyska, nie widziałem tego jeszcze.

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: łożysko główki ramy

Post autor: mictom » pn 28 cze 2021, 11:04

emil pisze:
pn 28 cze 2021, 07:26
No mówię Tomek, wg mnie to nałożenie górnej półki na lagi usztywnia całość, może trzeba by lagi wpuścić na czas skrecania, żeby półka była założona, wtedy dociągnąć koronkę i tylko zsunąć półkę, nie wiem. U siebie jeszcze nie zmieniałem, ale chyba założę kulkowe, do oporu wg manuala i tyle, i tak podobno w fjr jest za płytkie gniazdo na inne łożyska, nie widziałem tego jeszcze.
To i w rowerach się tak robiło, że jak przyszła ta główna nakrętka to robiło się jeszcze ciaśniej.
Tak czysto teoretycznie, to jaka jest żywotność takiego stożkowego łożyska? Kulkowe 40-50tyś.km i do wymiany.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości