krzywo półka? rc 36II

Awatar użytkownika
nierob
klepacz
klepacz
Posty: 535
Rejestracja: wt 30 sty 2007, 13:43
Imię: nierob
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Przemków

krzywo półka? rc 36II

Post autor: nierob » pn 29 kwie 2013, 20:22

Jestem świeżo po wymianie łożyska główki ramy. Po skręceniu wszystkiego mam wrażenie, że półka kiery jest krzywo. widać to podczas jazdy np. po tej szczelinie na dole półki i ogólnie po całej. prawa strona jest jakby bliżej moto niż lewa. nie wiem może to złudzenie takie. lagi proste, półki też. lagi zamontowane symetrycznie (wystają nad półkę 39mm) jak fabryka każe. Coś podczas skręcania można sknocić? Moto jedzie prosto, nie wężykuje, kierą nie telepie. to, że chodzi luźniej to normalne po wymianie. Ktoś miał taki przypadek? jakieś pomysły?
trzask prask i po wszystkim.

Awatar użytkownika
juhass
pisarz
pisarz
Posty: 332
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 08:39
Imię: Tomasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Re: krzywo półka? rc 36II

Post autor: juhass » wt 30 kwie 2013, 08:32

Profilaktycznie poluzuj raz jeszcze śruby trzymające lagi, sprawdź wszystko raz jeszcze i... skręć ponownie. Jeżeli na prawdę jest krzywo to nie jest to normalne. Mierzysz względem ramy czy owiewek? Może po prostu któraś z owiewek/ wypełnień jest źle zalozona i stąd takie wrażenie?

Awatar użytkownika
nierob
klepacz
klepacz
Posty: 535
Rejestracja: wt 30 sty 2007, 13:43
Imię: nierob
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Przemków

Re: krzywo półka? rc 36II

Post autor: nierob » wt 30 kwie 2013, 10:30

z tym poluzowaniem śrub to mam taki zamiar. zobaczymy co to da.
trzask prask i po wszystkim.

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: krzywo półka? rc 36II

Post autor: figaro » wt 30 kwie 2013, 20:54

A daj jakieś foto :!:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

druido
bywalec
bywalec
Posty: 44
Rejestracja: wt 16 lip 2013, 20:30
Imię: Michał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa

Re: krzywo półka? rc 36II

Post autor: druido » czw 27 mar 2014, 10:04

Hej
Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod obecny.
W zeszłym sezonie przy wyjeździe z parkingu położyłem rc46 fi na prawy bok. Prędkość była niewielka ale zanim elektronika zagasiła silnik moto na odważniku kierownicy zrobiło 180 stopni. Prawa kierownica lekko dobiła do baku i zrobiła uszczerbek w lakierze. Ogranicznik w półce prawdopodobnie został ruszony z lewej strony. Moto jedzie prosto, nic z kierownica się nie dzieje ale górna półka przy jeździe na wprost lekko patrzy w lewo. Będę robierał przód bo wymieniam oponki i olej/uszczelniacze w lagach i chciałem zapytać jak sprawdzić czy któraś z półek nie jest krzywa? Czy musze zdemontować obie żeby je sprawdzić a przy tym wymienić łożyska czy da się to jakos zmierzyć bez demontarzu?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości