łożysko koła przód

Awatar użytkownika
Bart
teksciarz
teksciarz
Posty: 105
Rejestracja: pn 06 mar 2006, 12:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

łożysko koła przód

Post autor: Bart » sob 25 mar 2006, 19:53

Gdzie mozna naby? ?o?yska do ko?a przedniego (ew.jakis zestaw naprawczy ca?ej piasty) i ile mo?e takie cudo kosztowa?.

Ko?o stosunkowo ci?zko sie kr?ci i s?ycha? wyrazny do?c g?o?ny szum w czasie jazdy :neutral:
Ostatnio zmieniony czw 27 lip 2006, 00:38 przez Bart, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.mkh.strefa.pl <- Małopolski Klub Hondy

Awatar użytkownika
kris
pisarz
pisarz
Posty: 241
Rejestracja: wt 03 sty 2006, 11:06
Model VFR: rc 36II VTR SP2
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: kris » sob 25 mar 2006, 20:05

?o?yska s? znormalizowane pewnie kupisz je w jakim? sklepie potrzebne ci b?d? tylko jego oznaczenia kt?re s? na nim wybite,koszt niewielki o ile wymienisz je sobie sam nie jest to zbyt skomplikowana czynno??.W SALONIE HONDY PEWNIE B?D? JAK ZWYKLE DU?O DRO?SZE.

Awatar użytkownika
SirAdam
bywalec
bywalec
Posty: 49
Rejestracja: pn 06 mar 2006, 23:46
Imię: Adam
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mannheim (Germany)

Post autor: SirAdam » sob 25 mar 2006, 21:21

@Bart

ja zmienialem w tym roku lozyska, kupilem na eBay (niemieckim) za ok.15euro
Oile dobrze pamietam to sa to 6404UU znaczy obustronnie zamkniete.Dodatkowo potrzebujesz nowe siemeringi, ale wielkosci teraz nie pamietam, jak bedziesz chcial wiedziec dokladnie to daj znac, poszukam.




SirAdam
Była VFR, ale się zeszlifowała, była CBR 1100 XX - sprzedana, a teraz jest FZ1 - sprzedana. Motocykla brak. :P

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » sob 25 mar 2006, 21:37

tak jak napisa? kris wszystkie znormalizowane ... wyci?gnij stare ?o?ysko i id? do sklepu z ?o?yskami ,wszystko tam dostaniesz a jak nie to Ci sprowadz?. PS nie kupuj najtanszych :P wez takie o oznaczeniu C3 ,maj? najwi?ksz? zywotno?

Awatar użytkownika
Karol
klepacz
klepacz
Posty: 652
Rejestracja: czw 23 mar 2006, 14:55
Model VFR: SUZUKI DR 350
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Karol » sob 25 mar 2006, 22:02

Jezeli chodzi o ci??ko obracaj?ce si? ko?o to sprawd? czy podczas obrotu nie ocieraj? klocki hamulcowe,one potrafia robic delikatny op?r podczas kr?cenia ko?a r?k?,
co do szumu to nie wiem czy ?o?ysko mo?e by? s?yszalne podczas jazdy motocyklem.
mo?e to wina oponki ?????? Zu?yte ?o?ysko w samochodach objawia si? niez?ym hukiem a nie szumem. Jak si? to ma do moto to nie wiem. Ja bym sprawdzi? r?cznie czy nie ma luzu na przedniej pia?cie.Masz nowego sprz?ta i jak ma niewielki przebieg i nikt nie lata? na gumie to ?o?ysko powinno by? ok.
co do koszt?w nowych ?o?ysk to nie powinny by? dro?sze jak do g??wki ramy czyli oko?o 100-150 PLN
RClomza.pl

Awatar użytkownika
Bart
teksciarz
teksciarz
Posty: 105
Rejestracja: pn 06 mar 2006, 12:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Bart » sob 25 mar 2006, 23:24

Powiem Ci ze mnie to zaciekawi?o, cho? mnie sie wydaje ?e to ?o?ysko, ten szum jest naprawd? bardzo g?o?ny i nie wydaje mi sie ze to sama guma, ta jest jeszcze w naprawde dobrym stanie :!: I druga sprawa to to ze w ostatnich dniach szum sie chyba nasili?.
Mysle ze poprostu rozbiore prz?d i zobacze co w trawie piszczy.
Jesli chodzi o moto to faktycznie 13ty? to piku? a by?y w?asciciel (prawie 60letni kole?) raczej na gumie nie lata?, ch?op strzeli? lekkiego szlifa i zrezygnowal z dalszej jazdy. No i druga sprawa to taka ze VFR chyba nie jest stworzona do takich cud?w.
http://www.mkh.strefa.pl <- Małopolski Klub Hondy

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Model VFR: MTS1000DS oraz CBRXX
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » sob 25 mar 2006, 23:32

Bart pisze:No i druga sprawa to taka ze VFR chyba nie jest stworzona do takich cud?w.

Mo?e V-TEC nie jest ;] Ale pami?taj ?e pierwsze RC24 i RC36 by?y motocyklami kt?re spe?nia?y normy klasy Supersport :) Dopiero p??niej Honda zacze?a odchodzi? od tego w strone sportowej-turystyki czego znakiem by?o zmiana pojemno?ci na bez klasow? ( 800ccm) no i dual czy ABS ale to juz oczywiste :)

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Model VFR: R3 1050 ST
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » sob 25 mar 2006, 23:33

Przy takim przebiegu te? postawi?bym na klocki. By? mo?e w wyniku niestarannej obs?ugi kt?ry? z t?oczk?w odm?wi? wsp??pracy albo zasyfi?y si? prowadnice. Lepiej to sprawdzi? bo przegrzane hamulce trac? skuteczno??, a i tarcz szkoda bo tanie nie s?.

Awatar użytkownika
Młody
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 72
Rejestracja: pt 10 mar 2006, 14:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody » ndz 26 mar 2006, 10:06

u mnie w gda, te lozyska (japonskie nawet) kosztuja 25 zeta za oba, wiec nie jest to jakis majatek. sa one znormalizowane, wiec pewnie temu cena jest przystepna.

Awatar użytkownika
SirAdam
bywalec
bywalec
Posty: 49
Rejestracja: pn 06 mar 2006, 23:46
Imię: Adam
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mannheim (Germany)

Post autor: SirAdam » ndz 26 mar 2006, 18:26

Bart pisze:ten szum jest naprawd? bardzo g?o?ny i nie wydaje mi sie ze to sama guma, ta jest jeszcze w naprawde dobrym stanie
Bart, zebys sie nie zdziwil, jak potrafia szumiec opony.
Niektore to tak dawaja ze sie jedzie jak w samochodzie na zimowkach.
Sprawdz hamulce, bo lozyska prza 13 tys. to napewno nie sa zajechane.
Moje wymienilem bo felgi szly do proszkowania, ale lozyska byly jeszcze ok, a mialy juz prawie 40tys. przejechane.





SirAdam
Była VFR, ale się zeszlifowała, była CBR 1100 XX - sprzedana, a teraz jest FZ1 - sprzedana. Motocykla brak. :P

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Model VFR: orzeł 7
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » pt 01 cze 2007, 09:34

Odgrzeje starego kotleta, jakby ktoś szukał łożysk w Krakowie to polecam sklep:

http://www.vento.com.pl/
na ul. Powstańców (pradnik czerwony) maja prawie wszystko, dobre do wyboru do koloru SKF, NSK, itd.

http://www.wama.com.pl/strona.php?21353
na ul. Centralnej czasem nie maja wszystkiego ale szybko ściągają.

Natomiast nie polecam tak lubianego przez niektórych sklepiku "Artek`s" przy opolskiej 12a :) łożyska które tam qpiłem rozleciały sie w tydzień, koleś co to sprzedaje chyba nie ma zielonego pojecia.

Znalazłem jeszcze sklepik internetowy ale nie korzystałem z jego usług:
http://www.rufus.pl/?p=productsList&sta ... sWord=6004

Awatar użytkownika
Bolek101
pisarz
pisarz
Posty: 476
Rejestracja: śr 06 lut 2008, 14:34
Model VFR: RC 36 II ('96)
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: Bolek101 » czw 27 mar 2008, 16:15

Żeby nie zakładać nowego tematu..

Zamierzam zmienić u siebie w przednim kole łożyska. Wiem że sa to 6004 UU, ale jeszcze nie demontowałem starych. Jak to łożysko dokładnie wygląda, ale z tego co wiem jest po obu stronach zamknięte metalowymi uszczelkami. W sklepie motocyklowym u mnie w mieście pytałem i mają, z tym że z gumowymi uszczelkami. Sprzedawca twierdzi że takie zawsze poleca w miejsce metalowych, bo według niego lepiej uszczelnia właśnie guma.

Pytanie do Was, czy ktoś też wymieniał u siebie na takie i jak to się sprawuje?

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Model VFR: orzeł 7
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » czw 27 mar 2008, 18:12

Ja miałem przed wymiana z gumowym uszczelnieniem samo smnarujące 6004 tak jak piszesz.
Wymieniłem też na gumowe, podobno lepsze, przyznam że raz wymieniłem na takie z metalowym uszczelnieniem i przy wbijaniu na miejsce uwaliłem to uszczelnienie metalowe, delikatne jest Jak bym wymieniał to tylko na takie z gumową uszczelką, zresztą z tego co pamiętam jak drążyłem kiedyś temat to takie było oryginalnie.

Awatar użytkownika
Bolek101
pisarz
pisarz
Posty: 476
Rejestracja: śr 06 lut 2008, 14:34
Model VFR: RC 36 II ('96)
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: Bolek101 » czw 27 mar 2008, 19:16

Dzięki piękne Shoo za informację. Jutro kupię i powalczę z montażem.

Awatar użytkownika
alternatom
pisarz
pisarz
Posty: 264
Rejestracja: wt 18 gru 2007, 20:47
Model VFR: RC 36 I , o jeny! ona jest naga!
Imię: tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z kulunii, LU
Kontakt:

Post autor: alternatom » wt 01 wrz 2009, 16:21

Może komuś się to przyda :

Właśnie jestem po wymianie łożysk przedniego koła w mojej RC36/I według instrukcji. .

Koszt całkowity tj. 2 dobre bo polskie łożyska i dwa simmeringi to 21,50 pln w sklepie z łożyskami.

Oznaczenie łożyska : 6004 DU (na japońskim było oznaczenie 6004 LU) (uszczelnienie dwustronne stykowe wykonane z kauczuku, wzmocnione blaszką stalową )

wymiary łożyska średnica wew. d=20mm śr. zew. D=42mm wysokość h=12mm

simmering 30 x 42 x 7

I uważajcie przy myciu wodą pod ciśnieniem ,u mnie było tam mnóstwo wilgoci i rudej.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości