Panewki lagi,duzy problem

piwek
bywalec
bywalec
Posty: 20
Rejestracja: ndz 20 sty 2008, 10:22
Imię: michal
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: mazowieckie

Panewki lagi,duzy problem

Post autor: piwek » śr 21 lip 2010, 10:10

Wczoraj podczas wymiany uszczelniaczy zle zlozylem panewki.Dla jasnosci sa dwie.Jedna na ladze-rurce(ma swoje miejsce),a druga w goleni,rowniez ma swoje miejsce.Ta na ladze najpierw wchodzi w golen razem z laga-rura,nastepnie wkladamy te druga z gory,wbijajac ja powoli i rownomiernie i po klopocie.Ja natomiast poczynilem wielki blad,w pospiechu wbilem najpierw w golen te panewke,ktora powinna wejsc pozniej po wlozeniu drugiej panewki znajdujacej sie w rowku na ladze.Po tym jak ja juz wbilem,nie ma mowy o wyjeciu jej.Tu zaczyna sie mega glopot.Nie chce wyjsc,nie wiem co mam robic.Pozdwazyc sie nie da,nawet jesli,to jest ona tak wbita ze nie wyjdzie .Pozostaje chyba ja delikatnie przeciac z gory przecinakiem i wlozyc nowa.Tu kolejny problem-nie wiem gzdie moge dostac taka panewke.Zeby bylo ciekawiej,to w drugiej ladze po tej sytuacji czlowiek zdenerwowany,zmeczony wbijajac juz prawidlowo tym razem troche zniszczylem ta sama panewke-troche sie wygiele-nie schodzi sie po prostu.Co bylo spowodowane brakiem narzedzi odpowiednich i drugich rak do pomocy.Ot tak sobie zalatwilem sprawe.Moto w gorze na pasach,przod rozebrany.Masakra.prosze pomoc,jakis namiar,inny pomysl.DZIEKI Z GORY ZA KAZDA INFORMACJE.Nie musze pisac,ze temat jest pilny na wczoraj.Az mi sie niechce schodzic do garazu.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: orzyl » śr 21 lip 2010, 10:24

dostaniesz taką w http://www.sklep.motorista.pl/ . sam tez kupowalem.
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

piwek
bywalec
bywalec
Posty: 20
Rejestracja: ndz 20 sty 2008, 10:22
Imię: michal
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: piwek » śr 21 lip 2010, 16:32

Bardzo Co dziekuje,to najlepsza,najbardziej wypasiona stronka jaka widziales.Wielkie dzieki raz jeszcze.Mam nadzieje,ze bede mogl kiedys pomoc.Pozdrawiam



Chcialbym podzielic sie jeszcze jedna sprawa.Mam duzy klopot z wsunieciem panewki-tulei lagi w jej miejsce.Wymyslili przyrzad do wsuwania uszczelniaczy,po co?Jeszcze taki drogi,a niepotrzebny.Ale zeby wsunac tulej(panewke w panewke)nie wiem jak trzeba sie napocic.Siedze juz 2 dziec nad tym i nie wychodzi mi.Mysle nawet,zeby skonstruowac przyrzad do tego.Juz nawet zona mi pomagala ja wlozyc,masakra.Ma ktos jakis sprawdzony sposob?

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: PETER » śr 21 lip 2010, 23:41

nie wiem co ty tam wyprawiasz a powinno wyglądać tak zakładasz na rurę w to wgłębienie panewkę i wkładasz w goleń następnie zakładasz panewkę zewnętrzną na rurę potem masz taką podkładkę dużą stalowa i teraz pozostaje wbić na swoje miejsce panewkę zewnętrzna możesz to zrobić mając przyrząd możesz to zrobić za pomocą rury o takiej średnicy żeby "laga się tam zmieściła możesz to zrobić za pomocą pręta średnicy ok 5mm pobijając lekko na około w ta stalową [podkładkę aż wejdzie na swoje miejsce potem uszczelniacz zabezpieczenie i osłonka przeciw kurzowa i wsio przeczytaj uważnie i dasz rade sam a na przyszłość taniej i szybciej wychodzi w warsztatach mają narzędzia wiedzę i umiejętności jak coś zepsują to sami płacą
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Klarkson
pisarz
pisarz
Posty: 366
Rejestracja: pn 06 lis 2006, 17:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czestochowa
Kontakt:

Post autor: Klarkson » czw 22 lip 2010, 10:20

piwek pisze:Mam duzy klopot z wsunieciem panewki-tulei lagi w jej miejsce.
Możesz sobie narzedzie sam zrobic. Wez jakas rure pcv o podobnej srednicy jak laga, wytnij wzdłuż pasek z tej rury pcv o szerokości 5 cm tak zebys mial lekkie zakrzywienie .
Później mlotek i delikatnie wstukaj panewke uderzajac dookoła panewke wokół lagi.

Takim plastikowym ustrojstwem nie porysujesz lagi a jest wystarczajaco sztywne żeby wstukac pierscien panewy.
Klarkson

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości