amortyzator skrętu

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

amortyzator skrętu

Post autor: Shoov » wt 28 lut 2006, 10:51

nie wiecie gdzie mo?na zanabyc amortyzator skr?tu do vfry, kt?rego cena nie przekracza 400zl ? :wink: i czy wog?le jest co? takiego w takich cenach, podobno w larssonie kiedy? by?y ale sie z tego wycofali.
Ostatnio zmieniony śr 26 lip 2006, 18:54 przez Shoov, łącznie zmieniany 1 raz.

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » wt 28 lut 2006, 13:35

Ja niestety nie wiem, mo??sz sie brykn?? na motobazar jak b?dzie (pewnie cos ko?o 4 kwietnia) to mo?e cos znjdziesz. A po co amor skr?tu? wydawa?o mi sie ?e Amortyzator skr?tu jest po to ?eby by?o mniejsze shimmy? ;]

Awatar użytkownika
Iceman
bywalec
bywalec
Posty: 47
Rejestracja: śr 15 lut 2006, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Iceman » wt 28 lut 2006, 14:27

UxY pisze:Ja niestety nie wiem, mo??sz sie brykn?? na motobazar jak b?dzie (pewnie cos ko?o 4 kwietnia) to mo?e cos znjdziesz. A po co amor skr?tu? wydawa?o mi sie ?e Amortyzator skr?tu jest po to ?eby by?o mniejsze shimmy? ;]
To ja dobrze wiem do czego on jest. Tylko pytanie po co w VFR? R1, CBR - rozumie bike typowo racingowy ale VFR to sportowy turystyk. Potrzebny jest amor skretu przy ekstemalnych wyj?ciach z winkla ( z regu?y wtedy kiera wpada w shimmy). Tylko powiedzcie mi kto z Was tak wxtremalnie wychodzi z winkli? To jest dobre na torze. No ale moze niektorzy tak jezdza na codzien. Zycze powodzenia - oby tylko w?asn? dup? nie sprawdzili szorstko?ci asfaltu, zw?aszcza na wiosne, kiedy zawsze piaseczku jest troche.

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » wt 28 lut 2006, 14:29

?adowanie kasy w amora skr?tu do VFR mija si? z celem. Nigdy nie zdarzy?o mi si? na VFR z?apa? jakichkolwiek drga? kierownicy, nawet przy mocno zu?ytej i wyz?bkowanej przedniej oponie. Taki patent jest przydatny dla lekkich sportowych maszyn z du?ym nadmiarem mocy. RC36 wa?y ca 230 kg (zatankowana) i ma moc 100 KM. Nawet przy mocnym odwini?ciu rolgazu na wyj?ciu z winkla nie ?apa?em ?adnych drga?. Je?eli VFR ?apie jakie? drgania na sterze to nie amor jest potrzebny tylko sprawdzenie:
-stanu przedniej opony
-?i?nienia w oponie
-stanu felgi
-wywa?enia ko?a
-stanu ?o?ysk g??wki ramy
-stanu ?o?ysk ko?a
-wymiana oleju w lagach
-sprawdzenie stanu przednich spr??yn (ew wymiana je?eli s? wypracowane)
-sprawdzenie geometrii motocykla (to najgorszy przypadek).

Przypominaj? mi si? r??ne takie, wi?c dopisuj? do listy co jeszcze mo?e mie? wp?yw na powstawanie "shimmy". Przewa?nie jest tak, ?e sk?ada si? do kupy kilka przyczyn. Podobno niekt?re typy opon z niekt?ymi motocyklami te? nie "graj?" i mog? powodowa? drgania.
Ostatnio zmieniony wt 28 lut 2006, 16:27 przez Vlaad, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
kris
pisarz
pisarz
Posty: 241
Rejestracja: wt 03 sty 2006, 11:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: kris » wt 28 lut 2006, 15:10

Te? s?dz? , ze to zb?dny gad?et do tego moto.Lepiej t? kas? zainwestowa? w dobr? gum? ,lub klocki czy przewody.Prawd? m?wi?c nigdy nie widzia?em VFR-y z amorem skr?tu :shock:

Awatar użytkownika
zbyl
pisarz
pisarz
Posty: 456
Rejestracja: wt 29 lis 2005, 12:45
Imię: Zbyszek
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zbyl » wt 28 lut 2006, 15:56

tez tak uwazam nigdy nie mialem shimy na VFR
a poprzednio jak mialem FZR to i owszem by sie przydal raz prawie
przez shime na FZR wypadlem z drogi...

zbyl

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » wt 28 lut 2006, 18:10

kolega pyta? gdzie mo?e kupi? a Wy odrazu ?e?cie go zniech?cili :P Wiadomo ?e nikt kto jest do ko?ca zdrowy na kolano na polskich drogach nie idzie :] Ale przytrze? podn??kiem to co innego :P Jak sam Iceman napisa?e? jest to sprz?t sportowo-turystyczny tak?e moim skromnym zdaniem pasuja mu zar?wno turystyczne gad?ety (np sakwy) jak i sportowe (np amor skr?tu) :) Ciekawe ile pomaga amortyzator skr?tu przy stawaniu na gume? bo czasem jak opada?em to mi takie lekkie shimmy ?apa?a ;] ale mia?em rozjechane ?o?yska g??wki ramy :) teraz mam nowe tak?e zobaczymy :>

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » wt 28 lut 2006, 18:27

Mo?esz mie? problem z zakupem amorka dedykowanego do VFR bo nikt ich po prostu nie produkuje - nie ma takiej potrzeby. Shimma g??wnie pojawia si? w sportach z powodu ostrej geometrii g??wki ramy. Przy sportowych motocyklach VFR jest jak chopper :mrgreen: .

Co? mi si? wydaje, ?e zachorowa?e? na jaki? bajerek do swojego cacuszka - ka?dy z nas tak ma... czasami... :mrgreen:
Poje?dzij najpierw troch? na swojej maszynce i je?li uda Ci si? wprowadzi? j? w shimm? to dopiero le? do sklepu po amorek. Tym bardziej, ?e prawdopodobnie b?dziesz skazany na uniwersalny, a tu ceny mog? by? "nieco" wy?sze...
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » czw 02 mar 2006, 22:49

?artujesz czy powaznie pytasz bo jestem w szoku :P

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » ndz 05 mar 2006, 12:59

co? na vfrze po zakupie pojezdzilem kilka dni zanim spad? ?nieg nawet nie wiedzia?em ?e to w shime nie wpada, my?la?em ?e ka?de moto ma do tego sk?onno?ci ale jak nie to tym lepiej.

Awatar użytkownika
Karol
klepacz
klepacz
Posty: 652
Rejestracja: czw 23 mar 2006, 14:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Karol » czw 23 mar 2006, 16:16

Moje do?wiadczenie do VFR dowodzi tego ?e jest to
jak najbardziej zb?dny zakup. Przez dwa sezony nie do?wiadczyem
shimmy, VFR-ki s? z natury motocylkami turystycznymi i ich konstrukcja
ogranicza te zjawisko, Co innego jak by? chcial amorek zalo?y? np. do cbr 600 f,
to bym polecil - bo mialem taki incydent po wyjechaniu z salonu prawie now? CBR

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » czw 23 mar 2006, 17:28

Wezcie pod uwage starsze VFRki ,maj? tak jak moja VFa z przodu ko?o 16 a z ty?u 18 ,i sam doswiadczylem ze przy bardzo duzych predkosciach potrafi niezle zabuja? ,dlatego nie uwazam amortyzatora za zb?dny ,ale przydatny dla kogos kto lubi troche ostrzej pojezdzic i decyzja o zakupie powinna byc tylko jego w?asn? . Sam zakupi?em amorek od GSXRa , niestety przez pogode nie mialem okazji posmigac z nim ..... ale napisze napewno po pierwszych testach ,Pzdr

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » czw 23 mar 2006, 19:21

eee Seba nie koniecznie :) ja mam 16 na "przedzie" i jeszcze mie sie nie zdarzy?o "bujanie" teraz to juz w og?le bo mam nowe ?o?yska g??wki ramy ale nawet jak sie ?ama?em w zakr?ty przy na prawde du?ych pr?dko?ciach to nie by?o problem?w, wada 16 z przodu to du?y moment prostowania motocykla przy hamowaniu na winklach ;] tego nie polecam :P Ale za to mozna sie lepiej ?ama? w winklach (dlatego cwaniaki w MotoGP ?migaja na 16.5) Nie wiem jak w VF ale jak ?apie Ci shimmy to sprawdz sobie wywarzene ko?a i ?ozyska g??wki ramy. :)

Pozdro :)

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » czw 23 mar 2006, 19:50

Uxy ,mam nowe opony i nowe ?o?ysko g??wki ,wymienione tuleje w lagach i zalany nowy olej , 16 calowe kolo ma swoje zalety ale i wady,dlatego zosta?o zast?pione 17.A amortyzator skretu niech bedzie montowany dla w?asnego spokoju :)

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » czw 23 mar 2006, 19:54

no dobra :P Zgadzam sie :) W sumei jak bym mia? kase to bym zakupi? :) RC24 by? w swoim czasie motocyklem kt?ry spe?nia? wszystkie normy klasy SuperSport ;] hehe

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości