Pętla Polska-Czechy-Austria-Włochy-Szwajcaria-Niemcy-Polska

Masz pomysł na jakieś nocne latanie? Propozycję wycieczki? Pisz tutuaj :)
Awatar użytkownika
sebah1989
bywalec
bywalec
Posty: 21
Rejestracja: sob 14 maja 2016, 23:18
Imię: Sebastian
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Pętla Polska-Czechy-Austria-Włochy-Szwajcaria-Niemcy-Polska

Post autor: sebah1989 » pn 29 sie 2016, 20:46

Witam!

Chcę w drugim tygodniu września wyruszyć na taką traskę: http://tnij.org/9e79d55
Jeżeli ktoś może polecić jakieś tanie noclegi, które są po drodze, to bardzo proszę o cynk. Również wszelkie rady i wskazówki mile widziane :)
Na dzień dzisiejszy jadę sam, Hondą VFR800Fi, gdyby ktoś chciał się dołączyć to zapraszam. Generalnie wybieram się na stadion San Siro w Mediolanie, przy okazji chcę po drodze zobaczyć parę fajnych miejsc, nie zatrzymując się jednak nigdzie na dłużej. Cały wyjazd szacuję na nie więcej niż 7 dni.

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Pętla Polska-Czechy-Austria-Włochy-Szwajcaria-Niemcy-Pol

Post autor: Zaper » pn 29 sie 2016, 22:00

jeżeli mogę Ci coś zasugerować to odbij w Alpy/Dolomity, chyba że tam byłeś.

Awatar użytkownika
veeefour
pisarz
pisarz
Posty: 258
Rejestracja: wt 12 maja 2015, 20:47
Imię: Przemek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Pętla Polska-Czechy-Austria-Włochy-Szwajcaria-Niemcy-Pol

Post autor: veeefour » pn 29 sie 2016, 22:34

Dokladnie to samo mialem napisac. Po co ci jechac do Mediolanu autostradami? Tam nic nie ma ciekawego i tylko zaplacisz grube ojro za bramki na autostradzie.

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Pętla Polska-Czechy-Austria-Włochy-Szwajcaria-Niemcy-Pol

Post autor: jagna » pn 29 sie 2016, 23:31

Nie przesadzaj, Niemcy nie mają bramek;) W Austrii winieta na 10 dni to kilka euro.
Ale Włochy rzeczywiście tanie nie są a Szwajcaria ma tylko roczną winietę, więc lepiej omijać.
Tanie noclegi to znajdziesz na kempingach ewentualnie w hostelach ale te są głównie w dużych miastach i często nie mają parkingów. Jeśli nie planujesz namiotów, to nie planuj też nocowania w Szwajcarii :D
No i Zaper ma rację, być tak blisko Alp i nie zajrzeć choć na jedną przełęcz???
Ja planuję w 3im tygodniu września Alpy więc jakbyś zmienił termin i postanowił jednak rzucić okiem na góry, to możemy jakiś kawałek razem przejechać :)
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

Awatar użytkownika
KidRackBrawura
pisarz
pisarz
Posty: 313
Rejestracja: pt 14 sty 2011, 18:50
Imię: Tomasz
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tuliszków

Re: Pętla Polska-Czechy-Austria-Włochy-Szwajcaria-Niemcy-Pol

Post autor: KidRackBrawura » wt 30 sie 2016, 06:26

Zobaczę bo mam chyba jeszcze ta szwajcarską winietę, dam znać jak coś.
It`s that old running wide problem again.
If in doubt, flat out.

Awatar użytkownika
veeefour
pisarz
pisarz
Posty: 258
Rejestracja: wt 12 maja 2015, 20:47
Imię: Przemek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Pętla Polska-Czechy-Austria-Włochy-Szwajcaria-Niemcy-Pol

Post autor: veeefour » wt 30 sie 2016, 06:34

jagna pisze:Nie przesadzaj, Niemcy nie mają bramek;) W Austrii winieta na 10 dni to kilka euro.
Ale Włochy rzeczywiście tanie nie są a Szwajcaria ma tylko roczną winietę, więc lepiej omijać.
Tanie noclegi to znajdziesz na kempingach ewentualnie w hostelach ale te są głównie w dużych miastach i często nie mają parkingów. Jeśli nie planujesz namiotów, to nie planuj też nocowania w Szwajcarii :D
No i Zaper ma rację, być tak blisko Alp i nie zajrzeć choć na jedną przełęcz???
Ja planuję w 3im tygodniu września Alpy więc jakbyś zmienił termin i postanowił jednak rzucić okiem na góry, to możemy jakiś kawałek razem przejechać :)
Pisalem o autostradach we wloszech - z reguly jak jestem we wloszech to autostrady omijam bo raz, ze slono licza a dwa i co bardziej wazniejsze placic w bramkach motocyklem trudno -
posciagaj wszystko i szukaj drobiniakow a wszyscy juz po 20s na ciebie z tulu trabia :wink:
A jestem tam srednio co weekend...w poprzednia niedziele taka trasa np:
https://www.google.ch/maps/dir/Beckenri ... 704961!3e0
KidRackBrawura pisze:Zobaczę bo mam chyba jeszcze ta szwajcarską winietę, dam znać jak coś.
Po czasie szczegolnie jak byla na sloncu to przy odklejaniu peka jak wsciekla - sprawdzalem :)

Awatar użytkownika
sebah1989
bywalec
bywalec
Posty: 21
Rejestracja: sob 14 maja 2016, 23:18
Imię: Sebastian
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Pętla Polska-Czechy-Austria-Włochy-Szwajcaria-Niemcy-Pol

Post autor: sebah1989 » wt 30 sie 2016, 09:55

Zaper pisze:jeżeli mogę Ci coś zasugerować to odbij w Alpy/Dolomity, chyba że tam byłeś.
Nie byłem i chyba rzeczywiście warto będzie tam odbić :) A powiedz mi, jak wygląda sprawa ze stacjami benzynowymi na górskich ulicach? Możliwość uzupełnienia benzynki to rzadkość, czy nie ma z tym problemu?
jagna pisze:Tanie noclegi to znajdziesz na kempingach ewentualnie w hostelach ale te są głównie w dużych miastach i często nie mają parkingów. Jeśli nie planujesz namiotów, to nie planuj też nocowania w Szwajcarii :D
Początkowo chciałem wziąć namiot, ale potem stwierdziłem, że nie chce mi się tego wszystkiego targać ze sobą. Postawiłem na minimalizm :)
jagna pisze: Ja planuję w 3im tygodniu września Alpy więc jakbyś zmienił termin i postanowił jednak rzucić okiem na góry, to możemy jakiś kawałek razem przejechać :)
Bardzo chętnie, ale, niestety, termin, który wybrałem to jedyny, który mi pasuje :(
KidRackBrawura pisze:Zobaczę bo mam chyba jeszcze ta szwajcarską winietę, dam znać jak coś.
Super, jakbyś znalazł to jakoś się dogadamy! :)
A jestem tam srednio co weekend...w poprzednia niedziele taka trasa np:
https://www.google.ch/maps/dir/Beckenri ... 704961!3e0
Rewelka :) A powiedz, jakiej temperatury można spodziewać się na takiej górskiej trasie? I jak wygląda sprawa ze stacjami benzynowymi?

seler
teksciarz
teksciarz
Posty: 140
Rejestracja: sob 06 sie 2016, 08:54
Imię: Łukasz
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Pętla Polska-Czechy-Austria-Włochy-Szwajcaria-Niemcy-Pol

Post autor: seler » wt 30 sie 2016, 09:57

Zależy czy chcesz pojeździć po fajnych trasach czy dojechać jak najszybciej i pozwiedzać. W 5 dni na jedno i drugie nie ma szans na tej trasie, ale to pewnie wiesz.
IMHO zanudzisz się na tych autostradach. W temacie alepjskich tras polecam Austrię (Tyrol), taniej niż Włochy i Szwajcaria, a drogi różnonodne, idealny asfalt na większości odcinków, w kilka godzin można zjechać do Wenecji na zwiedzanie.

Awatar użytkownika
veeefour
pisarz
pisarz
Posty: 258
Rejestracja: wt 12 maja 2015, 20:47
Imię: Przemek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Pętla Polska-Czechy-Austria-Włochy-Szwajcaria-Niemcy-Pol

Post autor: veeefour » wt 30 sie 2016, 21:03

sebah1989 pisze: Rewelka :) A powiedz, jakiej temperatury można spodziewać się na takiej górskiej trasie? I jak wygląda sprawa ze stacjami benzynowymi?
Stacje benzynowe we wloszech to juz sa owiane legendami :wink:
Szczegolnie w niedziele - bo we wloszech w niedziele to malo co jest otwarte bo z watykanu krzycza. Nie ma takiej stacji, gdzie wew sklep
jest otwarty w niedziele - jak dlugo jezdze to jeszcze nie dane mi bylo zobaczyc. Stacje sa i maja terminale samoobslugowe. Polowa dystrybutorow
z reguly albo nie dziala albo czasem nic z nich nie leci, albo sa zamkniete na klodke ktora zobaczysz dopiero jak juz go wybierzesz - i oczywiscie jakze by inaczej,
anulowac juz sie nie da wiec albo nalejesz sobie diesla albo stracisz. Kto znalazl taki na ktorym dziala terminal na karte albo chce twoja karte przyjac to niechaj
zrobi fotke dla potomnosci to to sie czesto nie zdarza. Bena droga chyba 1,64€ ostatnio widzialem 98 oktanow - nawet w CH duzo taniej.
Gotowke ze soba miec musisz bo inaczej bedziesz pchal :wink:

Ostatnio spotkalem polaka na Dukaczu ktory o malo nie kopal w dystrubutor i podchodzi do mnie i cos po ang. Ja widzialem ofkoaz, ze to polak bo tak
wypowiadane slowo "kurva" na pewno nie jest niemieckim odpowiednikiem "die kurve". Pierwszy raz biedny w ITA to mu wytlumaczylem co i jak, posmiali
sie i pojechalem dalej.

Awatar użytkownika
KidRackBrawura
pisarz
pisarz
Posty: 313
Rejestracja: pt 14 sty 2011, 18:50
Imię: Tomasz
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tuliszków

Re: Pętla Polska-Czechy-Austria-Włochy-Szwajcaria-Niemcy-Pol

Post autor: KidRackBrawura » śr 31 sie 2016, 14:56

Potwierdzam stacje we Włoszech. Na jedną taką nawet trafiłem w Szwajcarii (tam gdzie się spotkaliśmy Veeefour). Na jednej też np nie przyjęło mi karty kredytowej, a zwykłą płatniczą z Polski już tak.
It`s that old running wide problem again.
If in doubt, flat out.

Awatar użytkownika
KidRackBrawura
pisarz
pisarz
Posty: 313
Rejestracja: pt 14 sty 2011, 18:50
Imię: Tomasz
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tuliszków

Re: Pętla Polska-Czechy-Austria-Włochy-Szwajcaria-Niemcy-Pol

Post autor: KidRackBrawura » śr 31 sie 2016, 21:02

Odkleiłem ta winietę ze starej szyby (udało się) ale sprawdziłem, że one są ważne tylko na dany rok, a nie rok od zakupu... Więc lipa.
It`s that old running wide problem again.
If in doubt, flat out.

Awatar użytkownika
sebah1989
bywalec
bywalec
Posty: 21
Rejestracja: sob 14 maja 2016, 23:18
Imię: Sebastian
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Pętla Polska-Czechy-Austria-Włochy-Szwajcaria-Niemcy-Pol

Post autor: sebah1989 » śr 31 sie 2016, 21:26

Ok, dzięki Wam za podzielenie się swoimi doświadczeniami, już trochę bardziej wiem, czego mogę się spodziewać. Zmieniłem trochę trasę, jeśli chodzi o sam dojazd do Mediolanu: http://tnij.org/c7l9wkk. Noclegi już zarezerwowałem w Gorzyczkach (50zł noc), Mönichkirchen (27 euro noc), Mayrhofen (15 euro noc), Monza (20 euro noc), wszystkie miejscówki mają dostępny parking dla gości. Teraz muszę jeszcze ogarnąć powrót. Szwajcarię wykreśliłem z powodu rocznej winiety, minę ją od wschodu: przez Austrię i Niemcy wracam do Polski. Zastanawiam się tylko, czy wyruszyć wieczorem w drogę powrotną i zaliczyć jazdę nocą, czy po wizycie w Mediolanie kimnąć sobie jeszcze gdzieś w okolicy i wyruszyć rano.

Awatar użytkownika
sebah1989
bywalec
bywalec
Posty: 21
Rejestracja: sob 14 maja 2016, 23:18
Imię: Sebastian
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Pętla Polska-Czechy-Austria-Włochy-Szwajcaria-Niemcy-Pol

Post autor: sebah1989 » śr 31 sie 2016, 21:30

KidRackBrawura pisze:Odkleiłem ta winietę ze starej szyby (udało się) ale sprawdziłem, że one są ważne tylko na dany rok, a nie rok od zakupu... Więc lipa.
No trudno... Mimo wszystko dziękuję za dobre chęci :)

Awatar użytkownika
KidRackBrawura
pisarz
pisarz
Posty: 313
Rejestracja: pt 14 sty 2011, 18:50
Imię: Tomasz
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tuliszków

Re: Pętla Polska-Czechy-Austria-Włochy-Szwajcaria-Niemcy-Pol

Post autor: KidRackBrawura » śr 31 sie 2016, 22:36

sebah1989 pisze:Zmieniłem trochę trasę, jeśli chodzi o sam dojazd do Mediolanu: http://tnij.org/c7l9wkk.
No... teraz to wygląda przyjemnie :)
Szwajcarię wykreśliłem z powodu rocznej winiety
Przy tak krótkim wypadzie miałem to zasugerować. Kupować roczną i prawie nie skorzystać? Nie opłaca się. Ja kupowałem, ale na 10 dni we Włoszech prawie codziennie jechałem do Szwajcarii.
Zastanawiam się tylko, czy wyruszyć wieczorem w drogę powrotną i zaliczyć jazdę nocą, czy po wizycie w Mediolanie kimnąć sobie jeszcze gdzieś w okolicy i wyruszyć rano.
Wg mnie tylko dzień! 1. BEZPIECZNIEJ 2. Będziesz jechał wśród takich widoków, że grzechem byłoby z nich zrezygnować.
It`s that old running wide problem again.
If in doubt, flat out.

Awatar użytkownika
sebah1989
bywalec
bywalec
Posty: 21
Rejestracja: sob 14 maja 2016, 23:18
Imię: Sebastian
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Pętla Polska-Czechy-Austria-Włochy-Szwajcaria-Niemcy-Pol

Post autor: sebah1989 » czw 15 wrz 2016, 13:11

Cześć!

Wczoraj wróciłem z mojej wyprawy :) Wszystko się udało, pogoda dopisała, zrobiłem 3842 km. Wrzucam fotki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości