Do okoła polski, szukam przewodnika i poznam nowych ludzi

Masz pomysł na jakieś nocne latanie? Propozycję wycieczki? Pisz tutuaj :)
Awatar użytkownika
kijek007
Posty: 18
Rejestracja: wt 02 lut 2016, 21:05
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pawłowice

Do okoła polski, szukam przewodnika i poznam nowych ludzi

Post autor: kijek007 » śr 27 lip 2016, 19:22

Witam. Najprawdopodobniej już w poniedziałek, jak pogoda pozwoli, wyjeżdżam w trasę dookoła polski zarys na mapie jest mniej więcej więcej punktów jedno razowo się nie da dołożyć wychodzi tego koło 2600 km. Pytanie do ludzi z okolic przejazdu może znalazł by się ktoś chętny pokazać ciekawe miejsce w okolicach przejazdu, ewentualnie zaproponował jakieś ciekawe miejsca, a najlepiej realnie ugadać się w trasie. Trasa biegnie mniej więcej jak na mapce: Gniezno, Biskupin, zamki i atrakcje okolice drawska pomorskiego, muzeum kamieni w kamieniu pomorskim, potem jak najbliżej wybrzeża, muzeum oręża polskiego kołobrzegbunkry na plaży bobolin,bunkry bluchera -ustka, wydma łącka, muzeum obrony wybrzeża i latarnia morka hel,dom do góry nogami szymbark, muzeum bursztynu i żuraw w gdańsku, latarnia morska krynica zdrój, muzeum zamkowe malbork, wilczy szaniec kętrzyn, zamek w węgożewie,giżycko, zamek ryn amfiteatr mrągowo, kościoł św mikołaja z wierzą widokową w mikołajkach, nowe guty przy śniadrwach, potem ąż do bialowierzy niemam żadnego planu w samej białowierzy jest tam od cholery zwiedzania, powrót kazimierz dolny, muzeum orła białego skarzyńsko -kamienna, dom.

https://goo.gl/maps/4DBCsvcrMkA2

czezare
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 91
Rejestracja: sob 23 lut 2013, 13:06
Imię: Cezary
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Do okoła polski, szukam przewodnika i poznam nowych ludz

Post autor: czezare » śr 27 lip 2016, 20:22

Fajna wyprawa.Od 30 lipca w Gdańsku jest jarmark dominikański = mnóstwo turystów więc na to musisz się przygotować. Na samym jarmarku ciężko znaleźć coś fajnego poza starociami. Czasem jakieś noże przedwojenne/monety sprzedają ale na tym raczej trzeba się znać.

Miejscowość Nowe Guty wspominam bardzo dobrze... plaża nad śniardwami ciągnie się chyba ze 200 metrów zanim woda osiągnie głębokość 2 metrów. idealna miejscówka dla słabo pływających. Pamiętaj, że tam jest jedna plaża płatna i mocno zatłoczona a druga jakiś kilometr dalej bezpłatna i mniej uczęszczana.
VFR 800 vtec '2006 >> VFR 1200 FD-A '2010

Awatar użytkownika
kijek007
Posty: 18
Rejestracja: wt 02 lut 2016, 21:05
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pawłowice

Re: Do okoła polski, szukam przewodnika i poznam nowych ludz

Post autor: kijek007 » śr 27 lip 2016, 20:58

dzięki za info bardzo przydatne :)

Awatar użytkownika
KidRackBrawura
pisarz
pisarz
Posty: 313
Rejestracja: pt 14 sty 2011, 18:50
Imię: Tomasz
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tuliszków

Re: Do okoła polski, szukam przewodnika i poznam nowych ludz

Post autor: KidRackBrawura » śr 27 lip 2016, 22:53

Tak patrzę po trasie to oczywiście Wrocław - brakłoby weekendu na samo to miasto, ale nie pomogę, bo już jakiś czas tam nie mieszkam. Dalej jak jedziesz przez Kórnik (pod Poznaniem), to jest niewielki zamek/pałac - nie byłem, ale może warto się zatrzymać jak i tak po drodze. Jakby Cie zastał upał w Kórniku to jest niewielka plaża na OSIRze - można się ochłodzić :) Ogólnie to jestem w Kórniku od rana do popołudnia jeszcze przez 2-3 miesiące, więc jakby Cię coś złapało to poratuję kluczem czy co tam będę miał (mój nr to 88 trzy 63 jeden 58 osiem). W Sztutowie (na północ od Nowego Dworu Gdańskiego) koniecznie odwiedź nazistowski obór koncentracyjny - wg mnie warto. Koło Giżycka jest Twierdza Boyen - praktycznie na Twojej drodze. No i Wilczy Szaniec (Twierdza Hitlera) warto zobaczyć, najlepiej z przewodnikiem.

A no i jakby Cie jakieś noclegi po taniości interesowały to na Twojej trasie pamiętam 2 albo 3 miejsca. Jak coś daj znać - odszukam nr tel.
It`s that old running wide problem again.
If in doubt, flat out.

Awatar użytkownika
kijek007
Posty: 18
Rejestracja: wt 02 lut 2016, 21:05
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pawłowice

Re: Do okoła polski, szukam przewodnika i poznam nowych ludz

Post autor: kijek007 » czw 28 lip 2016, 08:29

dzięki dzięki wilczy szaniec odwiedzam obowiązkowo a twierdza w giżycku też wpisana w trasę została. Kurcze tu okolice wrocka rezerwuje sobie jakiś 2-3 dniowy wypad bo po pierwsze zrezygnowałem z autostrady czas dojazdu podobny a 100km mniej zrobię lecąc bliżej centralnej, po drugie w pierwszy dzień robię dosyć dużo km i skupiam się tylko na Gnieźnie oraz Biskupinie jak zdążę to jeszcze dwa opuszczone miasta w okolicy drawska, ale może być ciężko wiec możliwe że dopiero na drugi dzień rano je zaliczę. A co do noclegów zobaczę dzisiaj jutro będę rezerwował.

Awatar użytkownika
Zając
klepacz
klepacz
Posty: 1018
Rejestracja: sob 06 sie 2011, 15:10
Imię: Dariusz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hanna

Re: Do okoła polski, szukam przewodnika i poznam nowych ludz

Post autor: Zając » czw 28 lip 2016, 11:51

Jak masz w planach dużo jazdy i dużo zwiedzania to ciężko będzie zwiedzić wszystko co zaplanowaleś.
Dolicz zmęczenie,
Ale w praniu wyjdzie mimo wszystko trzymam kciuki.
LWL 74HN

Awatar użytkownika
kijek007
Posty: 18
Rejestracja: wt 02 lut 2016, 21:05
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pawłowice

Re: Do okoła polski, szukam przewodnika i poznam nowych ludz

Post autor: kijek007 » czw 28 lip 2016, 17:28

nie no dni co zwiedzam to mniejsze przebiegi a dni co cisnę mniej zwiedzania. Parę rzeczy odpuściłem robiąc ostateczny plan z podziałem na dni myślę dam rade :P najwyżej pozwiedzam po japońsku dojazd wyskok z moto 5 zdjęć w drodze do kibla 5 zdjęć w drodze z kibla i jedziem dalej hahaha

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości