Europa 2016 :)

Masz pomysł na jakieś nocne latanie? Propozycję wycieczki? Pisz tutuaj :)
Awatar użytkownika
max02
Posty: 12
Rejestracja: śr 10 gru 2014, 05:34
Imię: Marek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Europa 2016 :)

Post autor: max02 » ndz 10 kwie 2016, 10:35

Witam serdecznie :)
Mam pytanie dotyczące spraw technicznych i logistycznych związanych z naszym wyjazdem motocyklami w podróż po Europie :) A sprawa wygląda tak : 24 czerwca wyjeżdżamy w dwie vfr 1200 w podróż po Europie jedziemy kolejno z Grudziądza pod Kraków ( miejscowość Zwierzyniec ) później przez Słowację Węgry do Rumunii tam koniecznie transfogarską do Pomorie w Bułgarii następnie do Macedonii, Albania Czarnogóra po czym Chorwacja Słowenia Austria Czechy i powrót do Grudziądza :) Trasę do Chorwacji mamy obcykana bo w zeszłym roku byliśmy motkami w Chorwacji i Bośni i Hercegowinie , moje pytanie dotyczy przejazdu przez Słowację Węgry Rumunię Bułgarię Macedonie Albania i Czarnogóre a mianowicie jak tam wygląda sytuacja z winietami za przejazd motocyklami ? Jak wyglada sytuacja ze stacjami paliw ( zasięg motocykla na baku około 200 km :( ) z płatnościami kartami bankomatowymi ? Chętnie wyslucham porad sugesti i ostrzeżeń od kolegów i koleżanek z forum które odwiedziły te kraje mają jakieś doświadczenie i wiedzę w tym tamacie :)
Lwg ;)
Było :
Romet :)
MZ ETZ 150 :)
Honda Fireblade SC33
Jest
Honda VFR 800 VTEC
Honda VFR 1200F

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Europa 2016 :)

Post autor: Zaper » ndz 10 kwie 2016, 13:38

Słowacja - winiet nie trzeba, trzeba przestrzegać ograniczeń prędkości, stacje jak w Polsce,
Węgry - trzeba winiety, stacje jak w Polsce,
Rumunia - tam to chyba nic nie trzeba :) chyba nie kupowaliśmy winiet - nie pamiętam, stacje w większych miejscowościach są dostępne, z płatnościami kartą nie było problemu aczkolwiek lepiej mieć jakąś gotówkę przy sobie np na noclegi.

Awatar użytkownika
max02
Posty: 12
Rejestracja: śr 10 gru 2014, 05:34
Imię: Marek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Europa 2016 :)

Post autor: max02 » ndz 10 kwie 2016, 13:41

No właśnie stacje w większych miejscowościach a po drodze ? :(
Było :
Romet :)
MZ ETZ 150 :)
Honda Fireblade SC33
Jest
Honda VFR 800 VTEC
Honda VFR 1200F

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Europa 2016 :)

Post autor: Zaper » ndz 10 kwie 2016, 17:30

Nie zdarzyło się żeby stacje były od siebie bardzo daleko, no może Transfogaraska jakieś 100km bez stacji paliw. A tak to w odległościach do 200 km na pewno kilka spotkasz.

Awatar użytkownika
max02
Posty: 12
Rejestracja: śr 10 gru 2014, 05:34
Imię: Marek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Europa 2016 :)

Post autor: max02 » ndz 10 kwie 2016, 19:33

No to bardzo dobrze ;) a Macedonia Albania i Czarnogóra ? No i obsługa kart bankomatowych w tych krajach ?
Było :
Romet :)
MZ ETZ 150 :)
Honda Fireblade SC33
Jest
Honda VFR 800 VTEC
Honda VFR 1200F

Awatar użytkownika
Siogu
pisarz
pisarz
Posty: 374
Rejestracja: pn 08 wrz 2008, 18:42
Imię: Małgorzata
województwo: mazowieckie
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Pruszków

Re: Europa 2016 :)

Post autor: Siogu » ndz 10 kwie 2016, 22:13

nie wiem jak Albania i Macedonia w pozostałych krajach wypłaty z bankomatów normalnie,płatności kartą na stacjach i w niektórych restauracjach
NIE KIERUJE ALE LATAĆ LUBIE

Awatar użytkownika
wolkan
teksciarz
teksciarz
Posty: 111
Rejestracja: ndz 06 wrz 2009, 13:26
Imię: Krzysztof
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dębe Wielkie

Re: Europa 2016 :)

Post autor: wolkan » ndz 10 kwie 2016, 22:31

Czarnogóra bezproblemowo. W Albanii stacji przy głównych drogach sporo, ale nie wszystkie otwarte. Tankowałem w Tiranie, zapłaciłem w Euro a wydali reszty w ichnich pieniążkach.
wieczny włóczęga…

Awatar użytkownika
Artkaj
bywalec
bywalec
Posty: 26
Rejestracja: pn 19 paź 2015, 10:48
Imię: Artur
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Europa 2016 :)

Post autor: Artkaj » wt 12 kwie 2016, 20:57

Macedonia bezproblemowo ze stacjami, a autostradami w ogole nie jeździliśmy i nie wiem nawet czy tam są jakieś autostrady. Zarówno w Macedoni jak i w Albanii płaciliśmy kartami. Jeżeli planujecie przejazd przez góry w Albanii to przygotuj sie na mocne wrażenia. Jeżeli bedziecie przejeżdzać z Macedonii nad wybrzeżę w Albanii to droga przez góry była dla mnie horrorem ze wzgledu na brak zabezpieczeń (barierki) i kierowców szczególnie ciężarówek, którzy wyprzedaja na zakrętach. Nie wolno jechać słuchając np muzyki, bo możesz nie usłyszeć nadjeżdzającego z naprzeciwka Tira na czołówkę. Całe szczeście jak wyprzedzają na zakręcie to trąbią, aby zwolnić i zjechać im na pobocze. Kilka razy miałem taka sytuację. Po jednym dniu można sie przyzwyczaić i jak słyszysz sygnał pulsacyjny, zwalniasz i szukasz miejsca na pogoczu. O dziwo nigdzie nie widziałem tam wypadku, szczegolnie z udziałem motocyklisty ale też wszyscy napotkani jechali wolno i ostroznie.
W czarnogórze polecam Dormidor kierunek na Zabljak z przepięknym kanionem Tary Najwiekszy kanion Europy. Drugi po Kolorado na świecie
http://www.grzybki.fora.pl/wyprawa-na-b ... ra,83.html.
Piekna podróż. Powodzenia

Awatar użytkownika
max02
Posty: 12
Rejestracja: śr 10 gru 2014, 05:34
Imię: Marek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Europa 2016 :)

Post autor: max02 » czw 14 kwie 2016, 08:23

Wow to teraz mam jedną radość :)) żona nie czyta forum i nie widziała tego postu ;)))
Było :
Romet :)
MZ ETZ 150 :)
Honda Fireblade SC33
Jest
Honda VFR 800 VTEC
Honda VFR 1200F

Awatar użytkownika
max02
Posty: 12
Rejestracja: śr 10 gru 2014, 05:34
Imię: Marek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Europa 2016 :)

Post autor: max02 » pt 17 cze 2016, 06:17

Ma ktoś informacje czy trasa transfogarska jest już w tym roku otwarta ?
Było :
Romet :)
MZ ETZ 150 :)
Honda Fireblade SC33
Jest
Honda VFR 800 VTEC
Honda VFR 1200F

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości