ubezpieczenie

Masz pomysł na jakieś nocne latanie? Propozycję wycieczki? Pisz tutuaj :)
kazik12311
bywalec
bywalec
Posty: 36
Rejestracja: pn 17 paź 2016, 12:05
Model VFR: vtec 800
Imię: lukasz
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: kotlina klodzka

Re: ubezpieczenie

Post autor: kazik12311 » czw 02 mar 2017, 22:17

wykupilem ubezpiecznie adac plus na mnie na zone i 2ke moich dzieci 109 euro na rok
moim plusem jest to ze mam meldunek w de a nie wiem czy to trza miec czy nie :)
widac moj niemiecki nie najgorszy z polaczeniem z ang :)

Awatar użytkownika
szymekdan
Posty: 5
Rejestracja: ndz 11 wrz 2016, 16:48
Model VFR: RC46
Imię: Daniel
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: ubezpieczenie

Post autor: szymekdan » czw 21 lis 2019, 22:35

pozwolę się wtrącić ze swoimi 5-ma groszami. W 2018 roku na powrocie z Chorwacji miałem awarię zasilania (uzwojenia statora poszły się paść... nie do naprawienia na miejscu) - sobota, po godzinie 15ej. Jak na zawołanie wszystkie serwisy i sklepy się pozamykały. Miałem ubezpieczenie w tym assistance-motocyklowe więc postanowiłem skorzystać. Wyglądało to tak: odebrał konsultant w Polsce, wytłumaczyłem mu co się stało i gdzie jestem. Kazał czekać na lawetę.
Po około 45 minutach faktycznie pojawiła się laweta a kierowca poinformował mnie, że nie mam się czym martwić bo wiezie mnie do "speca", który mnie naprawi na miejscu... dla mnie bomba!
Po przyjechaniu na miejsce (nie całe 20km) okazało się, że owy 'spec' to jest mechanik od skuterów, który trzymał dla mnie jakiś mały regulator napięcia (chyba z jakiegoś skutera) i próbował wciskać, że wymiana tego jest wystarczająca. Oczywiście nie była wystarczająca. Spytałem się grzecznie co z tym można zrobić i otrzymałem odpowiedź, że mogę moto zostawić do poniedziałku ale czy coś się znajdzie to nie wiadomo. Zapytałem laweciarza co dalej a on skierował mnie do mojego konsultanta. Wykonałem telefon do konsultanta i się dowiedziałem, że moje ubezpieczenie właśnie się dokonało (czy jakoś tak) i jak chcę dalszej pomocy to owszem ale odpłatnie...
Tak więc kochani koledzy, czytajcie uważnie jakie są warunki ubezpieczenia. W moim przypadku "holowanie DO 300 km" zostało wykonane na trasie do pierwszego lepszego mechanika i koniec, po ubezpieczeniu. Nie ważne że mechanik mi nie pomógł. Nawet nie bardzo chciał pomóc jak zobaczył, że to nie jest po prostu spalony regulator napięcia. Kazał czekać do poniedziałku bo "teraz jest weekend i on ma czas dla rodziny"... i nic nie zrobisz.
Tak to wygląda w tej ubezpieczalni.
Pozdrawiam
Daniel

PS.
Zapraszam na www.jednosladem.pl ;)

kazik12311
bywalec
bywalec
Posty: 36
Rejestracja: pn 17 paź 2016, 12:05
Model VFR: vtec 800
Imię: lukasz
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: kotlina klodzka

Re: ubezpieczenie

Post autor: kazik12311 » pn 25 lis 2019, 18:34

w ADAC te ubezpieczenie?

Awatar użytkownika
szymekdan
Posty: 5
Rejestracja: ndz 11 wrz 2016, 16:48
Model VFR: RC46
Imię: Daniel
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: ubezpieczenie

Post autor: szymekdan » wt 26 lis 2019, 22:37

Pozdrawiam
Daniel

PS.
Zapraszam na www.jednosladem.pl ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości