ubezpieczenie

Masz pomysł na jakieś nocne latanie? Propozycję wycieczki? Pisz tutuaj :)
Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

ubezpieczenie

Post autor: PETER » sob 12 mar 2016, 10:03

Wrzucam tu bo chyba w tym dziale jest potrzebna taka informacja -sam nie sprawdzałem ale wydaje się że to dobra oferta za dobrą kase:
http://assistance-motocyklowe.pl/produk ... oCtUfw_wcB
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Dżambo
klepacz
klepacz
Posty: 730
Rejestracja: sob 12 gru 2009, 13:39
Model VFR: VFR 750F
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: ubezpieczenie

Post autor: Dżambo » sob 12 mar 2016, 16:58

Zakresowo jest nieźle
Jak ktoś będzie kupował niech zwróci uwagę że UE nie obejmuje RP
Dodatkowo brak odpowiedzialności
"gdy awaria/wypadek na terenie Rosji, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii, Gruzja, azjatyckiej części Turcji."
73 55 88
A Rh +
"...kręcić, wkręcić, uwodzić i nęcić....."
Nie jest prawdą, że człowiek przestaje się bawić bo się starzeje...
Człowiek się starzeje bo się przestaje bawić :)

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: ubezpieczenie

Post autor: PETER » sob 12 mar 2016, 22:16

jesli ktoś ma lepsza ofertę niech zapodaje, idą wakacje więc będziemy potrzebować ubezpieczeń :bye
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Torwid
Posty: 12
Rejestracja: ndz 24 sty 2016, 01:27
Imię: Tomek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy

Re: ubezpieczenie

Post autor: Torwid » ndz 24 kwie 2016, 17:28

Witam

Ja się spotkałem jeszcze z PZM,tak po krótkiej weryfikacji z tego co widzę w najdroższym pakiecie VIP mamy przez rok to co w Allianz przez miesiąc. W wolnej chwili muszę się zarejestrować i dokładnie porównać.

https://assistance.pzm.pl/

bachu
pisarz
pisarz
Posty: 209
Rejestracja: śr 11 cze 2014, 21:57
Model VFR: RC36II
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3city/W-wa

Re: ubezpieczenie

Post autor: bachu » śr 01 cze 2016, 20:15

Właśnie zobaczyłem reklamę na Ścigaczu z kodem zniżkowym 10% do tego ubezpieczenia Allianz. Ważne do końca roku: MOTOUE16

Awatar użytkownika
G#R
teksciarz
teksciarz
Posty: 198
Rejestracja: pn 05 wrz 2011, 21:24
Model VFR: 800 FI 99'
Imię: Piotr
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: ubezpieczenie

Post autor: G#R » czw 07 lip 2016, 12:00

PETER pisze:Wrzucam tu bo chyba w tym dziale jest potrzebna taka informacja -sam nie sprawdzałem ale wydaje się że to dobra oferta za dobrą kase:
http://assistance-motocyklowe.pl/produk ... oCtUfw_wcB
Problem w tym, że nie obsługują motocykli starszych niż 5 lat. Ja osobiście nigdzie tego się nie dopatrzyłem, ale dzwoniłem na infolinie i po kilku weryfikacjach, taką informację od nich otrzymałem.


Zauważyłem, że w tym roku jest problem z kupnem takiego ubezpieczenia krótkoterminowego, tym bardziej, że większość ubezpieczalni umożliwia kupno takiej polisy tylko swoim klientom z ubezpieczeniem OC lub AC.

Orientuje się, gdzie mogę wykupić assistance na Europę na motocykl starszy niż 15 lat?? Potrzebne mi na 10 dni, ale jak na korzystnych warunkach to może być i na rok.
OC mam w PZU (dowiem się i u nich).

marek_w
teksciarz
teksciarz
Posty: 163
Rejestracja: pt 05 lip 2013, 15:38
Model VFR: 800 Vtec '02
Imię: Marek
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ubezpieczenie

Post autor: marek_w » czw 07 lip 2016, 12:18

ja brałem to co PETER pokazal i bez problemu ubezpieczyłem na 4 dni ;P fakt ze nie 15 letni a 14 letni motocykl ;)

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: ubezpieczenie

Post autor: jagna » czw 07 lip 2016, 12:40

To jest jakaś brednia z tymi 5 latami, limit wieku (zazwyczaj to jest 10 lat) obowiązuje w przypadku autocasco (i tam allianz rzeczywiście go ma), oni mają jeszcze taki assistance, który można kupić tylko z AC to może im się pomyliło? Ja jak pytałam o to, które wrzucił Peter u swojego agenta to się zdziwił, że takie coś jest.
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

Awatar użytkownika
G#R
teksciarz
teksciarz
Posty: 198
Rejestracja: pn 05 wrz 2011, 21:24
Model VFR: 800 FI 99'
Imię: Piotr
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: ubezpieczenie

Post autor: G#R » czw 07 lip 2016, 23:02

Na stronie podanej przez PETERa można sobie wszystko wyklikać :mrgreen:
Problem dopiero może być jak coś się stanie i ubezpieczyciel się wypnie :evil: .
Dane swojego motocykla tez wklepywałem i żadnej informacji o ograniczeniu wieku pojazdu nie było. Ale ja ubezpieczycielom jakoś nie ufam :P W OWU nic na ten temat też nie znalazłem, chodź w zwykłym Allianzie spotkałem się z ograniczeniem wieku pojazdu do 10 lat. Tu ubezpieczycielem jest Allianz Global Assistance.


Postanowiłem więc do nich zadzwonić i się upewnić. Pan w słuchawce konsultował się z kilkoma osobami od siebie z firmy i powiedział mi, że starszych niż 5 lat motocykli nie ubezpieczają.
Taki mały szczegół...


Ubezpieczyłem motocykl w PZU (tam mam też OC). Ubezpieczyć można chyba tylko na cały rok (kiedyś była jeszcze opcja na 60 dni).
Ja zapłaciłem 189 zł, ale holowanie tylko 150 km i 20 km od domu (bezpośrednio chyba za 215 zł). Nie ma opcji rozszerzenia limitu kilometrów do 1000 km dla motocykli. Na samochody można, ale na motocykle już nie.

Ogólnie jest problem z wykupieniem ubezpieczenia Assistance na stary motocykl, tym bardziej na krótki termin. Przeważnie trzeba mieć już jakąś polisę (OC lub AC) u ubezpieczyciela.


Teraz się dowiedziałem, że dwóch znajomych mają ubezpieczenie OC i Assistance w Warcie. Za oba ubezpieczenia na cały rok płacą 230 zł. Holowanie do 400 km. Wymagana jest polisa OC w Warcie, samego ubezpieczenia Assistance nie da rady wykupić. Nie wiem jak z ograniczeniem wiekowym.

Awatar użytkownika
krol
Posty: 11
Rejestracja: wt 11 sie 2015, 10:49
Model VFR: 2004Fi RC46
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna

Re: ubezpieczenie

Post autor: krol » pt 08 lip 2016, 11:42

U mnie na ten rok za za moją wycenili:

OC - propozycja agenta 230 PLN / propozycja przedluzenia PZU 350(sic!)
AC/NNW/Assistance 1394 PLN -ALLIANZholowanie 150km (mozna zwiekszyc zasieg ale slono kosztuje - trzeba doplacić kilkaset złotych)

będę pewnie jeszcze uderzał do 4safe - http://4safe.waw.pl/ ta podobno potrafia taniej dobrać dla moto. :bye
"Nie bierz życia na serio - i tak nie wyjdziesz z niego żywy"

VFR800 2004
Pegaso650 2001
ZR7-S 2001

Awatar użytkownika
G#R
teksciarz
teksciarz
Posty: 198
Rejestracja: pn 05 wrz 2011, 21:24
Model VFR: 800 FI 99'
Imię: Piotr
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: ubezpieczenie

Post autor: G#R » wt 12 lip 2016, 22:12

Dostałem dzisiaj odpowiedź e-mail (po 5 dniach) od Mondial Assistance (Allianz ze strony https://assistance-motocyklowe.pl/)
"W odpowiedzi na Pańskie zapytanie, informuję, że limit wieku dla motocykli o pojemności nie większej, niż 125cm3 wynosi 5 lat.
Pojazdy o pojemności powyżej 125cm3 ubezpieczane są niezależnie od wieku"


Także jakby ktoś był zainteresowany to ubezpieczenie jednak da radę wykupić :D . A Pan z infolinii nie był doinformowany lub się zamotał :)

adjar
klepacz
klepacz
Posty: 802
Rejestracja: pt 08 sty 2010, 15:46
Model VFR: VFR800Fi'00
Imię: Adam
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ubezpieczenie

Post autor: adjar » czw 21 lip 2016, 10:57

Swego czasu rozgladałem sie za jakims assistance i bardzo ciekawie wygladało ADAC. w zasadzie to nie ubezpieczenie, tylko członkostwo w niemieckim automobilklubie, a w nim jest od razu assistance. A podstawowa wyższośc nad innymi to fakt, ze ubezpieczenie nie jest na pojazd, tylko na człowieka. czyli jak masz trzy pojazdy, nie musisz za kazdy płacic oddzielnie. Czym jedziesz, w tym Ci pomogą.

kazik12311
bywalec
bywalec
Posty: 36
Rejestracja: pn 17 paź 2016, 12:05
Model VFR: vtec 800
Imię: lukasz
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: kotlina klodzka

Re: ubezpieczenie

Post autor: kazik12311 » czw 19 sty 2017, 18:57

adjar a jaka cena w adac jest za takie cos? bo ja jezdze jak nie autem to motocyklem do de do pracy.
obecnie mam wykupione 2polisy w warcie jedna mam a assistance i place za rok na raty po 141 zl a moto to dl 1000
na vfr nie mam assistance moze teraz wykupie

adjar
klepacz
klepacz
Posty: 802
Rejestracja: pt 08 sty 2010, 15:46
Model VFR: VFR800Fi'00
Imię: Adam
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ubezpieczenie

Post autor: adjar » czw 19 sty 2017, 23:34

Teraz nie wiem, musisz sprawdzić u nich na stronie, jakie są aktualnie koszty i warunki.. Wtedy, kiedy się orientowałem, to wychodziło chyba coś koło 400 za rok (ale nie dam głowy).

kazik12311
bywalec
bywalec
Posty: 36
Rejestracja: pn 17 paź 2016, 12:05
Model VFR: vtec 800
Imię: lukasz
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: kotlina klodzka

Re: ubezpieczenie

Post autor: kazik12311 » wt 31 sty 2017, 22:48

jak cos bedziesz wiedzial to prosze daj cynka :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości