Spotkania ;)

Masz pomysł na jakieś nocne latanie? Propozycję wycieczki? Pisz tutuaj :)
Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » ndz 18 gru 2005, 14:49

Yaco pisze:Vlaad, ta druga fota robiona z motocykla czy z samochodu?
Fotk? robi?a Agniecha z Akerowej Shadow'y 8) . Jest jeszcze jedna, fajniejsza (i wida? sk?d robiona):
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Iceman
bywalec
bywalec
Posty: 47
Rejestracja: śr 15 lut 2006, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Iceman » sob 18 lut 2006, 17:10

Vlaad pisze:Moja ulubiona trasa w okolicy to Olsztyn - Szczytno. Winkle marzenie (lewo - prawo - lewo - prawo i tak bez ko?ca :mrgreen: ), do tego g?rki i do?ki. Jak do tego jest jeszcze pusto..... to jest lepiej ni? na torze Pozna? 8) . A tak przy okazji AGENTII, poznajesz drog? na drugiej fotce? Kiedy? te? by?a nie?le zakr?cona, ale j? teraz wyprostowali.
Vlaad zapraszam w Bieszczady - tam zobaczysz prawdziwe winkle. Szczegolnie polecam traske Za??? - Tyrawa Woloska. Co roku ma tej trasie jest organizowany wy?cig gorski w ramach GSMP. Poza tym jako by?y szybownik odwiedzisz Bezmiechow? i mo?e co? na ?agielku polatamy.

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » ndz 19 lut 2006, 22:53

Iceman pisze: Poza tym jako by?y szybownik odwiedzisz Bezmiechow? i mo?e co? na ?agielku polatamy.
Bardzo ch?tnie spr?buj? bieszczadzkich serpentyn. Ma?ym wypadem na ?agiel te? nie pogardz? :mrgreen: , tym bardziej, ?e tam gdzie lata?em nie mia?em okazji spr?bowa? tej techniki. A mo?e jaka? fala si? si? trafi :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Iceman
bywalec
bywalec
Posty: 47
Rejestracja: śr 15 lut 2006, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Iceman » ndz 19 lut 2006, 23:48

Vlaad pisze:
Iceman pisze: Poza tym jako by?y szybownik odwiedzisz Bezmiechow? i mo?e co? na ?agielku polatamy.
Bardzo ch?tnie spr?buj? bieszczadzkich serpentyn. Ma?ym wypadem na ?agiel te? nie pogardz? :mrgreen: , tym bardziej, ?e tam gdzie lata?em nie mia?em okazji spr?bowa? tej techniki. A mo?e jaka? fala si? si? trafi :mrgreen: .
Rzadko ale czasami bywa, najcz??ciej w pa?dzierniku.
P.S. W jakim aeroklubie lata?e? lub latasz? Ja w podkarpackim.

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » pn 20 lut 2006, 08:35

Iceman pisze: P.S. W jakim aeroklubie lata?e? lub latasz? Ja w podkarpackim.
Niestety lata?em, bo obecnie brak czasu/kasy. Lata?em w Aeroklubie Warmi?sko - Mazurskim w Olsztynie, w latach 1982 - 1987. Z lotnictwem jednak nie sko?czy?em, pracuj? w Agencji Ruchu Lotniczego: Kontrola Obszaru (ACC) i Zesp?? Zarz?dzania Przestrzeni? Ruchu Lotniczego (FMP).

Tak wygl?da moje miejsce pracy (je?eli ludzie z twojego Aeroklubu b?d? zainteresowani zobaczeniem Centrum to mog? to za?atwi?):
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Iceman
bywalec
bywalec
Posty: 47
Rejestracja: śr 15 lut 2006, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Iceman » pn 20 lut 2006, 09:50

Ch?tnie ogl?dne przy okazji wizyty w Warszawie (czasami bywam).
Z tym lataniem teraz to ciezka sprawa. Ja bardzo czynnie lata?em od 84 do 94r. Potem studia, tak wiec du?o mniej czasu i do 98 roku takie latanie z doskoku. P??niej nie by?o mnie w kraju a jak wr?ci?em to troche pozmienia?o sie. Odplatno?ci za latanie wysokie, brak czasu rodzina i inne zainteresowania (VFR). Tak wiec ciezko to wszystko pogodzi?, ?w?aszcza ze latanie to chyba najbardziej czasoch?onna zabawa. Od 2003 praktycznie przesta?em latac. Ale je?eli chcia?by? polata? na ?aglu w Bezmiechowej to nie ma problemu. Mam mase znajomych, kt?rzy lataj? i zawsze mo?na zapakowac sie do Bociana albo Puchacza jako drugi.
Znam tez brata go?cia, kt?ry jest kontrolerem lot?w na ok?ciu (jego brat mieszka w Rzeszowie). Mieszka?em z jego bratem w jednym pokoju na studiach. Nazywa sie Wilk - mo?e znasz. I w?r?d pilot?w z lotu tez mam kilku znajomych.
Twoja robota jest bardziej odpowiedzialna od roboty pilota. Dzisiaj pilot komunikacyjny to troche taki "fizyczny" dostaje kurs, scie?ke schodzenia i praktycznie tylko wyr?wnuje do l?dowania. Podobno na du?ych lotniskach kontrolerzy pracuj? tylko po kilka godzin dziennie bo inaczej jebla by dostali - taki m?yn jest w powietrzu.

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » pt 24 lut 2006, 22:40

Iceman pisze: Znam tez brata go?cia, kt?ry jest kontrolerem lot?w na ok?ciu (jego brat mieszka w Rzeszowie). Mieszka?em z jego bratem w jednym pokoju na studiach. Nazywa sie Wilk - mo?e znasz.
Nazwisko jest mi znane :wink: - nie wiem czy jeszcze pracuje, ale chyba ju? nie. Wydaje mi si?, ?e wyby? do USA.
Iceman pisze:Podobno na du?ych lotniskach kontrolerzy pracuj? tylko po kilka godzin dziennie bo inaczej jebla by dostali - taki m?yn jest w powietrzu.
Zale?y ilu jest ludzi i ile stanowisk trzeba obsadzi?. Generalnie przerwa nale?y si? nam jak psu buda. Dwie godziny roboty i minimum p?? godziny przerwy (albo wi?cej, przewa?nie wi?cej). Mo?na sobie w tym czasie wskoczy? do basenu, sauny albo do sali gimnastycznej. Dla leniuch?w jest sala telewizyjna, internet albo pokoje wypoczynkowe z wyrami. No niech mi kto? powie, czy spa? w robocie :mrgreen: . Ruch zwi?ksza si? po ok 20-30% rocznie i nied?ugo rzeczywi?cie mo?na b?dzie dosta? ?wira.

Awatar użytkownika
Iceman
bywalec
bywalec
Posty: 47
Rejestracja: śr 15 lut 2006, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Iceman » pt 24 lut 2006, 22:58

Zale?y ilu jest ludzi i ile stanowisk trzeba obsadzi?. Generalnie przerwa nale?y si? nam jak psu buda. Dwie godziny roboty i minimum p?? godziny przerwy (albo wi?cej, przewa?nie wi?cej). Mo?na sobie w tym czasie wskoczy? do basenu, sauny albo do sali gimnastycznej. Dla leniuch?w jest sala telewizyjna, internet albo pokoje wypoczynkowe z wyrami. No niech mi kto? powie, czy spa? w robocie . Ruch zwi?ksza si? po ok 20-30% rocznie i nied?ugo rzeczywi?cie mo?na b?dzie dosta? ?wira.

Osobi?cie nie mia?em przyjemno?ci uci?? sobie drzemki w robocie ale mam kumpla, ktory do perfekcji ma opanowane spanie przy komputerze (go?? jest konstruktorem). Przysuwa sie maksymalnie do biurka r?ke trzyma na myszy i ?pi z otwartymi oczami. Nie odkryli by?my tego, gdyby kiedy? nie osun?? sie na bok Troche go przekrzywilo nienaturalnie.
Jak go?? idzie na tak? drzemke do pokoju wypoczynkowego to kto go budzi? Teoretycznie mo?e przespa? ca?? zmiane.

Awatar użytkownika
AGENTII
pisarz
pisarz
Posty: 250
Rejestracja: wt 15 lis 2005, 22:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: AGENTII » sob 25 lut 2006, 17:21

Vlaad, no to powiem Ci , ?e masz super robote...
Vlaad pisze:Mo?na sobie w tym czasie wskoczy? do basenu, sauny albo do sali gimnastycznej. Dla leniuch?w jest sala telewizyjna, internet albo pokoje wypoczynkowe z wyrami.
pozazdro?ci? :!: a powiec jakie s? minusy? Bo tak w zyciu jest ?e co? kosztem czego?, a mo?e odkry?e? "nirwane" w?r?d prac :mrgreen: :mrgreen:
MANIEK OLSZTYN
www.extreme.olsztyn.pl

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » sob 25 lut 2006, 19:05

rozumiem ?e ze wzgl?du ze taka dyskusja w spotkaniach to nas Vlaad zaprosisz to siebie do tej sauny? :>

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » ndz 26 lut 2006, 16:26

UxY pisze:rozumiem ?e ze wzgl?du ze taka dyskusja w spotkaniach to nas Vlaad zaprosisz to siebie do tej sauny? :>
He, he nie ma lekko. Po 11 wrze?nia sprawa sta?a si? co nieco skomplikowana. Na wprowadzenie kogo? na teren centrum potrzebna jest zgoda dyrektora. Dlatego pisa?em Iceman-owi, ?e mog? wprowadzi? ludzi z aeroklubu jako zorganizowan? grup? z bran?y. W przeciwnym wypadku robi si? ci??ko. Wiem, ?e zrobi? si? off top, ale tak to bywa z niekt?rymi dyskusjami.

A nirwana? No c??, po ka?dym dy?urze prze?ywam co? takiego jak lotnicy albo pogoda dadz? ostro w ko?? :mrgreen: . To jest taka zakamuflowana fabryka wariat?w. Tylko na motocyklu mog? odpowiednio odreagowa? ten syf.

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » ndz 26 lut 2006, 20:39

no to powiesz ze jestesmy z klubu VFR i juz mamy takie loty zaliczone :P

Awatar użytkownika
Iceman
bywalec
bywalec
Posty: 47
Rejestracja: śr 15 lut 2006, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Iceman » ndz 26 lut 2006, 21:53

UxY pisze:no to powiesz ze jestesmy z klubu VFR i juz mamy takie loty zaliczone :P
Tyle ?e tam obowi?zuje IFR

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » ndz 26 lut 2006, 23:34

nei bardzo wiem co to jest :P znam sie na samolotoach tyle ?e lataja i tyle ?e mnie nie sta? ?eby sie nauczy? :P Ale zabawa zapewne fajna ;] To Mo?e Vlaad za?atwisz jaki? wjazd na pas noca :P polatamy na gumie? :P

VIT66
bywalec
bywalec
Posty: 30
Rejestracja: czw 16 lut 2006, 12:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice

Post autor: VIT66 » pn 27 lut 2006, 13:21

Widze ze grono lotnik?w jest w?r?d nas. Hmm ja kiedy? te? bawi?em si? w latanie na szybowcach, ale to zamierzch?e czasy. By? to aeroklub ?l?ski hehe. Fajna rzecz ale na dzi? moto wystarcza :) cho? chcialo by si? si??? cho?by za sterami Bociana :) sprawdzi? czyjeszcze co? sie pami?ta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości