Rumunia 12-20 sierpień/2016 8-9 dni

Masz pomysł na jakieś nocne latanie? Propozycję wycieczki? Pisz tutuaj :)
Peter6969
teksciarz
teksciarz
Posty: 147
Rejestracja: sob 30 sty 2010, 09:47
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Rumunia 12-20 sierpień/2016 8-9 dni

Post autor: Peter6969 » sob 27 lut 2016, 23:23

kaczan77 pisze:Polecam Rumunię.Przez dwa wyjazdy ani razu nie rozłożyłem namiotu.Jest sporo miejsc do noclegowania w przystępnych cenach..Trzeba uważać na policje,bo w zabudowanym przekroczenie o ponad 50km/h-zabierają prawko..ewentualnie mandat 250zł.:D Dużo nowego asfaltu w zeszłym roku polożyli.Drogi ogólnie w dobrym stanie..
Sory że się wtrące ale jeżdze do Romuni co najmniej 2 razy w miesiacu i przez dwa lata raz zapłaciłem mandat i to własnie na transfogarskiej za jazde w nocy bo jest zakaz od 23 do 5 rana (choć robiłem to jeszcze z 10razy).Co do błakajacych sie psów jest tego naprawde sporo ale naprawde nie należy sie ich bać jest raczej na odwrót .Na czas zimy droga jest zablokowana przez wysypanie głazów i jakiś elementów betonowych zaraz za osrodkiem Balea przy wyciągu a sam górny tunel jest zamykany kratą .jesli droga jest otwarta to dla wszystkich ,nie jak ktoś napisał tylko dla motocykli.Jeśli chcecie zachaczyć o Brasov proponuje wam po zjechaniu z transfogarskiej w Curtea de Arges jechać DN73C na Campulung i dalej DN73 na Cristian Brasov ,naprawde bardzo fajna droga niedoceniona i mało znana poza ruchem lokalnym.Na wjezdzie na DN7C na rondzie jest Lukoil ,a po zjezdzie w Curtea ale jakieś 500 metrów prosto za zjazdem na 73C bo potem już dopiero przed Brasovem.Romunów i Cyganów nie ma co sie obawiać jedynie nigdy absolutnie nie wymieniajcie pieniedzy poza kantorami,bo na 100% dostaniecie fałszywki.Jeśli planujecie spanie w namiotach to nie ma problemu choć na samym szczycie na halach chca za to kase nie wiem czy legalnie ,ale już troche niżej nie ma problemu.Sam przejazd granicy miedzy HU a RO w zależności od przejscia trwa od 5min. do max 1 godziny i nigdy nie było eskalacji problemu zwiazanych z uchodzcami ,coś ktoś słyszał nie widział i pisze pierdoły.Jak coś to smiało pytajcie,moge podpowiedziec czy doradzić choć nie od razu bo mało mam czasu by tu zagladać. :bye

Awatar użytkownika
Robertos
pisarz
pisarz
Posty: 223
Rejestracja: sob 29 mar 2014, 22:05
Imię: Robert
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Rumunia 12-20 sierpień/2016 8-9 dni

Post autor: Robertos » pn 29 lut 2016, 07:50

Peter6969 pisze: ...jesli droga jest otwarta to dla wszystkich ,nie jak ktoś napisał tylko dla motocykli... :bye
a nie jest tak że we wrotach zamykających tunel są małe drzwi umożliwiające przejście ludziom - względnie przeciśnięcie się bajkom bez kufrów?
FZ6S->VFR800 V-tec ABS "06->brak

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Rumunia 12-20 sierpień/2016 8-9 dni

Post autor: Zaper » pn 29 lut 2016, 10:01

Jak byliśmy w czerwcu na Transfogaraskiej to w sumie droga nie była przejezdna dla aut, niestety dużo śniegu przy tunelu, jednak łopaty w ruch, drzwi do tunelu otwarte i motocykle jeździły.

Peter6969
teksciarz
teksciarz
Posty: 147
Rejestracja: sob 30 sty 2010, 09:47
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Rumunia 12-20 sierpień/2016 8-9 dni

Post autor: Peter6969 » pn 29 lut 2016, 15:36

[/quote]
a nie jest tak że we wrotach zamykających tunel są małe drzwi umożliwiające przejście ludziom - względnie przeciśnięcie się bajkom bez kufrów?[/quote]
Tak jak pisałem jak na dole jest odblokowane to była przejezdna,choć często po otwarciu są utrudnienia w postaci zwalonych drzew ,kamieni i śniegu,czy zarwanej czesci jezdni.Jeśli chodzi o ruch pieszy lokalny to w zimie raczej nie istnieje tam nikt nie mieszka,co innego latem często w nocy są gonione owce na hale.Właśnie w tamtym roku była taka sytuacja że z poczatkiem czerwca sprawdzałem i było zamkniete a za 4 dni od nas z klubu jechali na wyprawe i byli troche wystraszeni,zwłaszcza że transalpina w tamten sezon była długo zamknięta ale jak dojechali to wszystko już było przejezdne.Zresztą ta wyprawa jest w sierpniu wiec nie bedzie problemów

Awatar użytkownika
mozek
pisarz
pisarz
Posty: 329
Rejestracja: śr 23 paź 2013, 19:59
Imię: Ksystof
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wilno

Re: Rumunia 12-20 sierpień/2016 8-9 dni

Post autor: mozek » wt 01 mar 2016, 08:26

puzon pisze:
kaczan77 pisze:Co do psów bezpańskich-nie spotkałem ani raz.
No to jest pozytywna wiadomość :D bo w 2012 roku nawet był problem z kimnięciem się na ziemi bo watahy pałętały się wszędzie.
tyle darmowego jedzenia bylo w Ruminii a teraz nima :(

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Rumunia 12-20 sierpień/2016 8-9 dni

Post autor: PETER » wt 01 mar 2016, 09:53

trochę śniegu było sle dało rade rzeczywiście są w tunelu drzwi dla pieszych da rade bez kufrów przejechać, czasem trzeba boczkiem boczkiem :lol: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=FZN_rxZRyZE
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Rumunia 12-20 sierpień/2016 8-9 dni

Post autor: Zaper » wt 01 mar 2016, 10:08

Nie wiedziałem że mamy takie ładne zdjęcie razem :)

Awatar użytkownika
Marsel
pisarz
pisarz
Posty: 418
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:51
Imię: Marceli
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pabianice, łódzkie

Re: Rumunia 12-20 sierpień/2016 8-9 dni

Post autor: Marsel » śr 02 mar 2016, 08:51

Panowie miło jest czytać Wasze wspomnienia.
Piotr tak jak już kiedyś mówiłeś, każda pora roku ma swoje uroki, śnieg na foto także :bye
Żyć szybko, umrzeć późno ...
http://babelkowy-swiat.pl/

Awatar użytkownika
Fankas
pisarz
pisarz
Posty: 329
Rejestracja: sob 31 lip 2010, 21:26
Imię: Fankas
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rumunia 12-20 sierpień/2016 8-9 dni

Post autor: Fankas » śr 02 mar 2016, 09:42

z tym ze w zimie na transfagarskiej nic sie nie dzieje to bym sie nie zgodzil. gadalem z jednym z rumunskich bikerow i opowiadal mi, ze co roku na szczycie (tam przy jeziorku) robiony jest hotel lodowy, pokazywal mi zdjecia... niesamowita rzecz... ale jak stwierdzil normalnym pojazdem tam sie nie dojezdza :D
Like a true nature's child
We were born, born to be wild
We can climb so high
I never wanna die

Born to be wild

adjar
klepacz
klepacz
Posty: 802
Rejestracja: pt 08 sty 2010, 15:46
Imię: Adam
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rumunia 12-20 sierpień/2016 8-9 dni

Post autor: adjar » pt 04 mar 2016, 10:42

Że też wy sie tak nie boicie na tych moturach po górach...

pilot
Posty: 12
Rejestracja: wt 23 lut 2016, 19:12
Imię: Marek
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Rumunia 12-20 sierpień/2016 8-9 dni

Post autor: pilot » pt 04 mar 2016, 17:19

W Rumunii na motocyklu byłem dwa lata temu, kraj z ogromnym potencjałem turystycznym.
Oprócz znanych tras polecam przejazd wąwozem Bicaz w północno-wschodniej części kraju.
Nam zaproponowali tą trasę Słowacy, z którymi tam się poznaliśmy podczas wieczoru " integracyjnego" w jednym z hoteli.
Tutaj macie parę informacji na ten temat: http://www.karpaty.travel.pl/?fn_mode=f ... &fn_id=569
Mało znane miejsce, ale żałować na pewno nie będziecie.
Nie wiem jak jest teraz, ale wtedy mieliśmy ogromny problem z noclegami, wszystko zawalone po strych, więc radzę odpowiednio wcześniej
rozglądać się za wyrkiem. Byliśmy w połowie sierpnia.
Chciałem wrzucić swoją fotkę z tego miejsca, ale mam jakiś problem z dodawaniem zdjęć na tym forum.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wydra
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: ndz 16 gru 2012, 09:28
Imię: Mateusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czeladź

Re: Rumunia 12-20 sierpień/2016 8-9 dni

Post autor: wydra » pt 04 mar 2016, 23:06

dobry temat na majówkę :) dzięki Pilot
Była CBR F2 600
Była Yamaha Fazer FZ6
Był V-TEC '02 Sreberko
Był V-TEC '08 Szarówa
Była X-11 " Skuter"

Awatar użytkownika
G#R
teksciarz
teksciarz
Posty: 198
Rejestracja: pn 05 wrz 2011, 21:24
Imię: Piotr
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: Rumunia 12-20 sierpień/2016 8-9 dni

Post autor: G#R » sob 05 mar 2016, 21:31

W Rumuni byłem w tamtym roku w lipcu. Z noclegami nie mieliśmy żadnych problemów. Wszystkie szukaliśmy na miejscu, jak nam się podobało to braliśmy. Zaś kilku znajomych którzy byli z nami tylko kilka dni i jechali gdzie indziej mieli po rezerwowane noclegi i musieli gonić czasem 2-3h dalej, by nocleg nie przepadł, a godzina już była późnawa :twisted: Być może, zbyt optymistycznie do tego podeszli na etapie rezerwacji. Dla mnie taka opcja to lipa. Jak na miejscu szukam noclegu, to mam większą swobodę, biorę co mi odpowiada i tak zawsze coś się znajdzie :mrgreen: .

Wąwóz Bicaz bardzo fajny, polecam jeszcze odwiedzić kopalnię soli w Turdzie.

wojtek101
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 50
Rejestracja: śr 16 wrz 2015, 16:42
Imię: Wojtek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Rumunia 12-20 sierpień/2016 8-9 dni

Post autor: wojtek101 » sob 05 mar 2016, 22:12

A jak wygląda mniej więcej cenowo taka Rumunia, zastanawiam się nad Alpami/Rumunia

Awatar użytkownika
prezes_ckt
bywalec
bywalec
Posty: 25
Rejestracja: ndz 08 lis 2015, 11:55
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Re: Rumunia 12-20 sierpień/2016 8-9 dni

Post autor: prezes_ckt » śr 09 mar 2016, 22:14

Rumunia dość droga, na siłę goni EU ale chyba tylko cenami, 2 lata temu przejechaliśmy Ukrainę (mega tanio) Mołdawię ( Tanio) Rumunię (za drogo) Węgry ( tak jak u nas).
Natomiast co do widoków, miejsc i ludzi poznanych koszta poszły na 2 plan i nie były aż tak odczuwalne.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości