Chorwacja 26.08 do 06.09

Masz pomysł na jakieś nocne latanie? Propozycję wycieczki? Pisz tutuaj :)
Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Chorwacja 26.08 do 06.09

Post autor: Zaper » pn 03 sie 2015, 21:47

Planowany wyjazd 26.08 planowany powrót 06.09,
Trasa: https://www.google.pl/maps/dir/Nowy+S%C ... 386685!3e0
Jedziem: Peter+Gosia, Ja+Kasia, i kto dołączy.
Wymagania: Brak spóźnialstwa :) tzn jak umawiamy się że wyjazd o 9 to wstajemy tak żeby inni nie czekali ubrani w ciuchy przy +27 stopniach do 9.30 albo i dłużej.
Prędkość: spacerowa poza miastem do 160km/h a po zakrętach ile kto da rade :twisted:

Jako że musimy szybko podjąć decyzję czy spać w pokojach czy w namiotach dawać w miarę szybko znać kto chce jechać :) I pytanie do tych co byli jak z noclegami jadąc w ciemno coś się znajdzie czy lepiej rezerwować czy lepiej zabrać ten namiot ?
P.S.
Jak zabierać namiot to dajcie znać na PW jaki macie sprawdzony - tylko nie pisać mi o porannym namiocie ;)

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Chorwacja 26.08 do 06.09

Post autor: PETER » wt 11 sie 2015, 00:04

tak sobie myśle ,a może ktoś coś doradzi co omijać bo nie jedziemy z workami pieniędzy, a co naprawdę warto zobaczyć , gzie polatać bo fajne drogi i gdzie wjechać bo fajne klimaty może macie namiary na jakieś dobre noclegi bary ,KAŻDA POMOC mile widziana :mrgreen: :mrgreen:
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Janusz B.
klepacz
klepacz
Posty: 1131
Rejestracja: wt 13 lut 2007, 22:33
Imię: Dżony
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chorwacja 26.08 do 06.09

Post autor: Janusz B. » wt 11 sie 2015, 01:22

Nie myśleliście o tym, by uniknąć akcji typu "jedziemy tędy, wracamy tędy samędy"?
Byliśmy w tamtych rejonach z Kierownikiem i Lolkiem i zrobiliśmy pętlę: Polska, Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Węgry, Słowacja, Polska. Było super.
Moglibyście z Nowego Sącza skierować się na Graz w Austrii i potem polecieć przez Słowenię. Piękny kraj, warty choćby tego, by przez niego przejechać bez zatrzymywania się na dłużej.
W samej Chorwacji proponuję, byście jak najdłużej lecieli drogami wzdłuż wybrzeża. Coś pięknego - jedziecie sobie w górach, po lewej zbocza, a po prawej morze i niezliczone górzyste wysepki.
Powrót przez góry w Bośni - super sprawa. Trochę chłodniej, fantastyczne widoki.
Ślady wojny też robią wrażenie.
Co do noclegów - najlepszy trafiliśmy w Miejscowości Mokosica tuż przed Dubrownikiem. Dostaliśmy do dyspozycji dolne piętro w dwukondygnacyjnym domu z ogrodem. Góra była niewykończona, więc cena wyszła rewelacyjna - po przeliczeniu na złotówki jakieś 35 zł za dobę od łebka. Dokładnie tutaj: https://www.google.pl/maps/dir/Nowy+S%C ... 386685!3e0
Zapytam Kierownika, czy przypadkiem nie ma jakiegoś numeru kontaktowego do właściciela, bo braliśmy.
Spytaj milicjanta, on Ci prawdę powie.
Spytaj milicjanta, on Ci wskaże drogę...
http://www.bezwiny.pl

Awatar użytkownika
kargulo
pisarz
pisarz
Posty: 249
Rejestracja: ndz 06 maja 2012, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chorwacja 26.08 do 06.09

Post autor: kargulo » wt 11 sie 2015, 06:31

Jak Chorwacja to polecam wyspę na której znajduje się miejscowość Pag. Wrażenia niesamowite ( http://pkarwowski.pl/moto/euro-tour-2015-cz-4/). Polecam się zatrzymywać na nocleg nie w samym centrum miejscowości lecz na obrzeżach lub gdzieś na zadupiach - jest taniej i jak jeszcze miejsce noclegu ma knajpe to juz raj na ziemi.

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Chorwacja 26.08 do 06.09

Post autor: belkot » wt 11 sie 2015, 07:22

Jezdzie w ciemno bez namiotow. Nie powinno byc problemow z noclegami. A na miejscu znajdziecie taniej niz przez internet. Warto zobaczyc po drodze plitwickie jeziora tylko trzeba tam zrobic nocleg zeby to fajnie zwiedzic. Jak chcecie jechac do dubrovnika do musicie wziac paszporty bo trzeba przejechac przez BiH. A pozatym wszedzie ladnie, drogo i gorąco. Zastanowcie sie nad strojami motocyklowymi...

Wyjazd o 9? troche pozno. Wez pod uwage ze motocyklem sie jedzie wolniej niz samochodem (czestsze postoje a przy duzej ekipie bardzo sie wydluzaja) - 12 -13 godzin to minimum na dojazd samochodem. Motocyklem moze sie z tego zrobic 15 godzin jak bedzie marudzidz na postojach

Awatar użytkownika
kargulo
pisarz
pisarz
Posty: 249
Rejestracja: ndz 06 maja 2012, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chorwacja 26.08 do 06.09

Post autor: kargulo » wt 11 sie 2015, 07:27

Peter to by i w kilka małych godzin dojechał do Chorwacji :)

adam.ada
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 17 paź 2009, 23:24
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Re: Chorwacja 26.08 do 06.09

Post autor: adam.ada » wt 11 sie 2015, 20:00

Jest świetny objazd autostrady w Słowenii jadąc w tamtą stronę, warto nawet samochodem i nie tylko ze względów finansowych, tylko z autostrady, trzeba pamiętać, żeby zjechać na zjeździe jeszcze w Austrii, bo potem to już winieta.
Może Wam się przyda :

Jako że sezon przed nami i będzie jeszcze koło tysiąca pytań o objazd Mureck - Lenart - Ptuj to wkleję opis objazd:


Po kolei wygląda to tak:
- Z autostrady A9 zjeżdżasz zjazdem 226 na drogę B69 Kierunek MURECK
- Cały czas drogą B69 aż do Mureck, po przejeździe przez miasteczko , praktycznie na samym jego końcu droga będzie szła po łuku w lewo, a Ty pojedziesz prosto. Jest oznakowanie na Słowenię
- Zaraz będzie most graniczny przez rzekę Mura
- Za mostem skręcisz w prawo na drogę 433 kierunek LENART
- mały odcinek pod górkę z kilkoma serpentynami
- Cały czas drogą 433 aż do Lenart
- W Lenart na pierwszych światłach w prawo (na drogę nr 3) i zaraz potem w lewo (droga nr 229) kierunek Ptuj
-Jedziesz cały czas drogą 229 (za Lenart przejeżdżasz nad autostradą A5), aż do Ptuj

W Ptuj:
- Będzie łuk drogi w prawo, za tym łukiem będzie droga w lewo ( droga nr 713, DORNAWSKA CESTA), skręcisz w tą drogę
- Na drugim rondzie w prawo, pierwszy wyjazd
-Dojeżdżasz do następnego ronda i jedziesz przez nie prosto na nowy most obwodnicy Ptuja
- Przez wszystkie następne ronda prosto aż dojedziesz do autostrady (JEST TO NIEPŁATNY ODCINEK)
-wjeżdżasz wjazdem w kierunku ZAGRZEB i jesteś już na normalnej drodze w kierunku przejścia granicznego.
Adam

Awatar użytkownika
Fankas
pisarz
pisarz
Posty: 329
Rejestracja: sob 31 lip 2010, 21:26
Imię: Fankas
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chorwacja 26.08 do 06.09

Post autor: Fankas » wt 11 sie 2015, 21:10

znajomy jest teraz na chorwacji... nie pamietam gdzaie dokladnie ale mowil- ludu tyle ze problem znajsc miejscowke do spania, woda tak ciepla ze nie jestes w stanie sie schlodzic nawet... ale to CZech wiec moze to byc troche na wyrost...
Like a true nature's child
We were born, born to be wild
We can climb so high
I never wanna die

Born to be wild

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Chorwacja 26.08 do 06.09

Post autor: PETER » wt 11 sie 2015, 23:25

liczymy na to że 26 sierpnia to powroty bo już niedługo zaczyna się szkoła więc powinno być już mniej ludzi
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Sylwio
klepacz
klepacz
Posty: 1159
Rejestracja: sob 09 lut 2008, 00:58
Imię: Sylwester
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Chorwacja 26.08 do 06.09

Post autor: Sylwio » śr 12 sie 2015, 11:38

Do BiH wpuszczają także na dowód osobisty i mogą zażądać Zielonej Karty, to radziłbym zabrać ze sobą.
"A ty siej. A nuż coś wyrośnie. A ty - to, co wyrośnie - zbieraj. A ty czcij - co żyje radośnie, A ty szanuj to, co umiera..."

Awatar użytkownika
Marsel
pisarz
pisarz
Posty: 418
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:51
Imię: Marceli
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pabianice, łódzkie

Re: Chorwacja 26.08 do 06.09

Post autor: Marsel » czw 13 sie 2015, 10:50

PETER pisze:tak sobie myśle ,a może ktoś coś doradzi co omijać bo nie jedziemy z workami pieniędzy, a co naprawdę warto zobaczyć , gzie polatać bo fajne drogi i gdzie wjechać bo fajne klimaty może macie namiary na jakieś dobre noclegi bary ,KAŻDA POMOC mile widziana :mrgreen: :mrgreen:
Piotr jesteś w grupie na facebooku "Motocyklem po Polsce i Europie"
Zadaj dokładnie takie pytanie, a sądzę że odpowiedzi nie braknie. Są tam osoby, które tylko w tym sezonie były już tam po trzy razy.
Żyć szybko, umrzeć późno ...
http://babelkowy-swiat.pl/

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Chorwacja 26.08 do 06.09

Post autor: PETER » czw 13 sie 2015, 21:04

jakoś tam się nie udzielam więc trochę tak dziwnie wyskakiwać jak Filip z konopi, ale :lol: :lol:
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
adrian76
pisarz
pisarz
Posty: 242
Rejestracja: sob 13 mar 2010, 00:25
Imię: Adrian
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Chorwacja 26.08 do 06.09

Post autor: adrian76 » czw 13 sie 2015, 22:19

Wróciłem w niedziele z Chorwacji i co do noclegów potwierdzam nic wolnego. Byłem ze znajomymi i aby coś znaleźć dla dwóch rodzin graniczyło z cudem. Byłem już tak zmęczony i zdesperowany że znalazłem w końcu pokój po 12h poszukiwań za 110 euro :shock: za dobę (2 osoby dorosłe i 2 małych dzieci). Planowałem max 60 euro ale wyszło jak wyszło. Tak że albo namiot albo rezerwacja. Im więcej Was pojedzie tym trudniej znajdziecie noclegi blisko siebie. Taka moja rada
nie jeździj szybciej, niż potrafisz myśleć/

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Chorwacja 26.08 do 06.09

Post autor: jagna » pt 14 sie 2015, 08:16

Panowie, termin w którym jedziecie, to jeszcze jest pełnia sezonu, więc lepiej nie zostawiać organizacji noclegów na ostatnią chwilę jak chcecie się załapać na przyzwoite ceny. Małym pensjonatom (nawet tym z Booking) nie do końca można ufać, jak się rezerwuje z dnia na dzień - ja jakieś 3 lata temu tak zrobiłam i jak dotarłam na miejsce to okazało się, że nie mają miejsc i pan nic nie wie :(
Podejrzewam, że nie sprawdzają tego codziennie...
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

tomcat
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 66
Rejestracja: śr 05 sty 2011, 21:11
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czarna/Łańcut

Re: Chorwacja 26.08 do 06.09

Post autor: tomcat » ndz 16 sie 2015, 08:55

Dopiero wróciłem z Chorwacji i były takie upały że spanie w namiocie tylko dla hardkorowców. Jeśli już to niezły kemping jest zaraz za Dubrovnikiem w miejscowości Kupari, jest tam też ładna plaża w tzw zatoce umarłych hoteli (jeśli kogoś interesuje temat wojny bałkańskiej to warto tam zajrzeć, mega wrażenie). Polecam też wstąpić na wodospady Kravica w Bośni, tuż przy granicy, właściwie po drodze macie. Wodospady troszkę mniejsze niż na Krka ale można pod nie wchodzić a na Krka już nie :D Świetna zabawa, no i po 2E wstęp :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości