Bałkany co muszę zobaczyć

Masz pomysł na jakieś nocne latanie? Propozycję wycieczki? Pisz tutuaj :)
wojtek101
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 50
Rejestracja: śr 16 wrz 2015, 16:42
Imię: Wojtek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Bałkany co muszę zobaczyć

Post autor: wojtek101 » ndz 15 sty 2017, 12:09

Cześć

Po zeszłorocznych Alpach chodzą mi po głowie Bałkany, chciałbym się Was poradzić w temacie tego kierunku.
Pomału zaczynam planować trasę, moje planowanie wygląda tak że szukam po internetach polecanych miejsc i zaznaczam je na mapce. Później trzeba te kropki połączyć w trasę. Zastanawiam się nad początkiem czerwca lub początkiem września. Do tej pory jeździłem na wakacje we wrześniu, ale zastanawiam się czy lepszy nie byłby czerwiec??
Jeśli byliście w tamtych rejonach i zobaczyliście/przeżyliście coś niesamowitego będę wdzięczny za podzielenie się wrażeniami.
Myślę o jakimś raftingu i fajnym zjeździe na linie w jakimś malowniczym miejscu, tylko gdzie najlepiej?
Na co się przygotować?
Co warto zabrać?
Wyjazd planuję na 2 tygodnie, noclegi w domach, chciałbym przynajmniej z 3-4 dni poplażować... macie jakąś ciekawą miejscówkę?
Chciałbym to tak zorganizować żeby mojej drugiej połówce wyje***ały korki w głowie z wrażenia :mrgreen:
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam.

duraj2
Posty: 8
Rejestracja: czw 03 lis 2016, 21:44
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Bałkany co muszę zobaczyć

Post autor: duraj2 » czw 26 sty 2017, 17:43

Cześć Wojtek,

Kiedy dokładnie byś chciał jechać ? Ja miałem ruszać 28 maja ale z kolega(czyli 2 moto 4 osoby) mi się wypisał i szukam nowej ekipy :)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
dixon
klepacz
klepacz
Posty: 550
Rejestracja: pn 15 lis 2010, 16:05
Imię: rafał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: grójec

Re: Bałkany co muszę zobaczyć

Post autor: dixon » sob 28 sty 2017, 11:54

Wojtek101, byłem kilkukrotnie na bałkanach, miejsc jest b.wiele zaje..ych do zobaczenia. W wolnej chwili, o co ciężko u mnie, ale spróbuję, napiszę kilka miejscówek;) Kwestia tylko gdzie dokładnie chcesz jechać? Chorwacja, Czarnogóra, Albania, Bośnia i Hercegowina?
Jest: Honda VFR RC46 '01
Yamaha WR250F '08
Yamaha FZR 600 '93
Yamaha XS400 Special '81
Honda Lead 125 '83
Vespa ET4 125 '98
Wfm 125 '61
Ex: VFR RC46 '01, Suzuki DR-Z 400 SM '04, Honda Transalp 650 '04, Awo Simson Tourist '51, MZ ES250 '61, Jawa Perak 250 '52

wojtek101
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 50
Rejestracja: śr 16 wrz 2015, 16:42
Imię: Wojtek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Bałkany co muszę zobaczyć

Post autor: wojtek101 » pn 30 sty 2017, 20:31

duraj2 pisze:Cześć Wojtek,

Kiedy dokładnie byś chciał jechać ? Ja miałem ruszać 28 maja ale z kolega(czyli 2 moto 4 osoby) mi się wypisał i szukam nowej ekipy :)

Pozdrawiam!
Witam
Termin już ustalony na 05.06.2017 - 18.06.2017


dixon wiem że miejsc jest sporo bo wstępnie już pobuszowałem po internetach, ale co którąś relację czytam o miejscach które nie są jakoś opisane w przewodnikach a są "magiczne". Co chciałbym zobaczyć, to co najlepsze w Bałkanach mam tylko dwa tygodnie a nie wiem czy uda mi się tam wrócić.

ARTURRO
Posty: 4
Rejestracja: śr 09 lis 2016, 18:41
Imię: ARTUR
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Bałkany co muszę zobaczyć

Post autor: ARTURRO » wt 31 sty 2017, 17:52

Witam Marcin (duraj2)-my też startujemy 28 kwietnia na Bałkany-może się zgramy ?

duraj2
Posty: 8
Rejestracja: czw 03 lis 2016, 21:44
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Bałkany co muszę zobaczyć

Post autor: duraj2 » sob 04 lut 2017, 11:16

ARTURRO pisze:Witam Marcin (duraj2)-my też startujemy 28 kwietnia na Bałkany-może się zgramy ?
Arturro, ja wstępnie bym chciał ruszyć 28 ale Maja :P, Ty na pewno jedziesz w kwietniu ?


@Wojtek,

Gdybym trochę pokombinował ze swoim urlopem, była by możliwość dołączenia się?

wojtek101
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 50
Rejestracja: śr 16 wrz 2015, 16:42
Imię: Wojtek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Bałkany co muszę zobaczyć

Post autor: wojtek101 » ndz 05 lut 2017, 20:50

duraj jasne że tak, zawsze raźniej.
Jak załatwisz urlop to dawaj znać, już wstępnie jakąś traskę mam, jak znajdę wolny dzień to wrzucę mój pomysł.

Z takich spraw technicznych to nie lubię zapier...lać i chciałbym w te dwa tygodnie z 4 dni poplażować.

ARTURRO
Posty: 4
Rejestracja: śr 09 lis 2016, 18:41
Imię: ARTUR
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Bałkany co muszę zobaczyć

Post autor: ARTURRO » pn 06 lut 2017, 14:58

Tak-ja startuje w piątek 28 kwietnia i planowany powrót ,to następna niedziela (10 dni) .Bałkany -max Czarnogóra ,bo nie zdążymy wrócić.

wojtek101
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 50
Rejestracja: śr 16 wrz 2015, 16:42
Imię: Wojtek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Bałkany co muszę zobaczyć

Post autor: wojtek101 » pt 24 lut 2017, 16:28


Awatar użytkownika
voitec
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 78
Rejestracja: pt 17 sie 2012, 23:48
Imię: Wojtek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Bałkany co muszę zobaczyć

Post autor: voitec » pt 24 lut 2017, 17:01

Odmowa dostępu do twojej mapki. Jak byś ją upublicznił było by fajnie.
VFR 800 FI > VFR 1200 F

wojtek101
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 50
Rejestracja: śr 16 wrz 2015, 16:42
Imię: Wojtek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Bałkany co muszę zobaczyć

Post autor: wojtek101 » sob 25 lut 2017, 15:57

Już powinno być wszystko widoczne.
Kurczę wczoraj opisałem wszystko dzień po dniu cały plan, zrobiłem wyślij i musiałem się ponownie zalogować... i dupa wszystko przepadło, cały opis :/
Trudno wstawiam jeszcze raz, co do czasów jazdy są wyssane z tras google, a czas zwiedzania ze stron opisujących atrakcje.
Bardzo często dodawałem po pół godziny do dojazdów jak i zwiedzania... bo wiadomo jak jest.

Dzień 1
Poznań - Pasohlávky Czechy 492km 7h

Tutaj nocleg nad jeziorem w jakiejś kwaterce.

Dzień 2
Pasohlávky- Postojna Cave, Słowenia, 528km 6h

Postojna – jaskinia słoweńska, czas zwiedzania 2-3 godziny koszt 25E od osoby.
O ile dobrze kojarzę jadna z największych i najpiękniejszych jaskiń w Europie
Obrazek

>>>Predjama 10km 15 minut

Zamek Predjama skryty w jaskini, koszt 10E od osoby, czynny czerwiec 9.00-19.00
Zamek Predjama (Predjamski Grad) jest jednym z najsłynniejszych miejsc w pięknej Słowenii. Ukryty pod wysoką skałą zamek powinien zobaczyć każdy odwiedzający ten alpejski kraj.
Obrazek

Dzień 3
>>> Jaskinie Szkocjańskie, Matavun 12, 6215 Divača, Słowenia 32km 30 minut

Jaskinie Szkocjańskie - czynne 10.00-17.00 koszt 16E od osoby, czas zwiedzania 2h
Jaskinie Szkocjańskie należą do największych atrakcji Słowenii . Charakteryzują się oryginalnymi formami naciekowymi oraz przepięknym kanionem rzeki Reki.
Obrazek

>>> Zadar Chorwacja 284km 5h magistrala adriatycka
Organy morskie najlepiej jechać podczas wietrznej pogody.

Dzień 4
>>>Park narodowy KRK 84km 1,5h
Bilety po 150kn za osobę, czynny 8.00-20.00 czas zwiedzania pieszo ok 1,5h.
Park Narodowy Krka – park narodowy w Chorwacji, położony w środkowej Dalmacji, niedaleko miasta Szybenik. Park został założony w roku 1985 w środkowym i dolnym biegu rzeki Krka. Na terenie parku rzeka tworzy wodospady, kaskady oraz bystrzyny.
Obrazek

>>> Jajce BiH 233km 4h
Zamek w Jajcach koszt zwiedzania 2KM czas ok 1,5h
Twierdza zbudowana jest na wysokości prawie 500 metrów, z murami obronnymi o długości 1300 metrów. Swój ostateczny kształt osiągnęła w czasach panowania tureckiego.
Obrazek

Drugą atrakcją Jajec jest 20 metrowy wodospad.
Obrazek

Dzień 5
>>> Sarajewo, 160km 3h

Baščaršija - miejski bazar o wielowiekowej tradycji.
Obrazek

Sarajevo War Tunnel
Tunel, którym obrońcy miasta przemycali broń, ludzi, żywność i wszystko inne co potrzebne. Pomaga zrozumieć dramat ludzi uwięzionych w oblężeniu.
Obrazek

Sarajevo City Hall
To szczególne miejsce w Sarajewie. Widać tam wyraźnie jaka była skala zniszczeń patrząc na fotografie znajdujące się wewnątrz budynku. Obecnie znajduje się tam między innymi sala Rady Miasta.

Gazi Husrev-beg Mosque
Miejsce niezwykłe, wśród głośnych i pełnych ludzi uliczek starego miasta, tu jest cicho i spokojnie. Meczet, którego nie da się pominąć podczas wizyty w Sarajewie.
Obrazek

I pewnie coś jeszcze jak starczy czasu.

Dzień 6
>>>Blagaj BiH, 141km 2,5h
Klasztor czas zwiedzania ok 3-4h.
Klasztor derwiszów, wybudowany już w 1470 r., w stylu ottomańskim, ustawiony niezwykle malowniczo u podnóża wznoszącej się na wysokość 200 m skały.
Obrazek

>>>Mostar BiH ok 14km 20 minut
Stary most
Obrazek

Old Bazar Kujundziluk
Na bazarze kupisz wszystko. Od jedwabiu po łuski po pociskach i czapkę sowieckiego żołnierza. Dzieła prawdziwej sztuki ukryte są w malutkich galeriach i studiach znajdujących się w bramach pięknych kamieniczek. Warto pobuszować.
Obrazek

Koskin-Mehmed Pasha's Meczet
Obrazek

Dzień 8

C.D.N.

Awatar użytkownika
wydra
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: ndz 16 gru 2012, 09:28
Imię: Mateusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czeladź

Re: Bałkany co muszę zobaczyć

Post autor: wydra » sob 25 lut 2017, 18:54

wygląda to jak relacja a nie jak Plan trasy :D :evil: :twisted: :biggrin :cool :mrgreen:
Była CBR F2 600
Była Yamaha Fazer FZ6
Był V-TEC '02 Sreberko
Był V-TEC '08 Szarówa
Była X-11 " Skuter"

wojtek101
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 50
Rejestracja: śr 16 wrz 2015, 16:42
Imię: Wojtek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Bałkany co muszę zobaczyć

Post autor: wojtek101 » ndz 26 lut 2017, 13:09

wydra bo ja już myślami tam jestem ;D

Dzień 8
>>> Kravica wodospad 41km 1h
Wodospady Kravica – grupa wodospadów położona wzdłuż rzeki Trebižat w Bośni i Hercegowinie. Wodospady rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 m. Wodospady powstały wskutek akumulacji trawertynu. Ze względu na malownicze położenie i krystalicznie czystą wodę jest popularnym miejscem kąpieli mieszkańców niedaleko położonego miasta Ljubuški. Coś podobnego do wodospadów KRKi ale nie tak oblegane przez turystów.
Obrazek

>>> Biokovo Sv. Jure 70 km 2h
Czas zwiedzanie 1-1,5h
Biokovo – masyw górski położony w środkowej części wybrzeża dalmatyńskiego, o długości 36 km i szerokości 9,5 km.Najwyższym szczytem jest góra św. Jerzego (Sveti Jure – 1762 m n.p.m.), drugi co do wysokości szczyt Chorwacji (po Vrh Dinare). Na jej wierzchołku znajduje się telewizyjny aparat nadawczy.
Obrazek

>>>Dubrovnik 170km 3,5h
Ulica Stradun
Ta XI-wieczna wybrukowana kamieniami wapiennymi ulica dla pieszych lśni jak woda w promieniach słońca. Tętniący życiem przez całą dobę deptak znajdziesz w samym centrum Dubrownika.
Obrazek

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Ten XVIII-wieczny barokowy kościół stoi w miejscu poprzednich katedr. W skarbcu znajdują się pokryte złotem ręka, noga i czaszka św. Błażeja, patrona Dubrownika.
Obrazek

Stara synagoga w Dubrowniku
Położona przy ulicy Žudioskiej (Żydowskiej) świątynia z 1408 roku to najstarsza na świecie synagoga sefardyjska oraz druga (po praskiej) najstarsza synagoga żydowska w Europie.

Mury miejskie Dubrownika
Konstrukcja murów otaczających miasto rozpoczęła się w IX wieku. W XV wieku zostały rozbudowane, między innymi o 15 dodatkowych fortów.

Góra Srđ
Aby móc podziwiać piękne terakotowe dachy Dubrownika i wspaniałe lazurowe morze, wjedź kolejką linową na szczyty tej mierzącej 412 m wysokości góry.

I może coś jeszcze jak wystarczy czasu.

Dzień 10
>>>Zatoka Kotorska 60km 1h

Zatoka Kotorska + jakaś kawa obiad w Kotorze.
Zatoka składa się z pięciu mniejszych zatok: Kotorski zaliv, Hercegnovski zaliv, Tivatski zaliv, Morinjski zaliv i Risanski zaliv. Nad zatoką leży m.in. wspaniałe, średniowieczne miasto Kotor, które zdaniem wielu osób ma więcej uroku niż chorwacki Dubrownik...!
Obrazek

>>>Lovćen 30km 30 minut
Lovćen Park Narodowy - punkt widokowy czas zwiedzania ok 1 godz.
Obrazek

>>>Ulcinj, Czarnogóra przez Budva
Bądziemy jechać wzdłuż morza i szukać jakiegoś fajnego miejsca na plażing i leżing

Dzień 12
>>>Niksic drogą wzdłuż jeziora Szkoderskiego 152km 4 godziny

>>>Plužine Municipality, 70km 1,5h
>>>Žabljak 43km 1,5h
>>> most na rzece Tara 38km 1h
Trasa widokowa między górami Durmitoru
Obrazek
Obrazek

Chciałbym znaleźć gdzieś tutaj nocleg i następnego dnia zrobić jakiś rafting na Tarze. Jeśli nie uda się zorganizować raftingu na jakąś wczesną godzinę to ruszamy w stronę domu :( przez Serbię >>> Węgry >>> Słowację

Planuję jednak ok 16 dni czyli od 03.06.2017 do 18.06.2017
Znając życie to czegoś nie zdążymy zrobić, gdzieś nie zajedziemy albo zajedziemy gdzieś jeszcze. Nie rezerwuję noclegów, to jest szkic. Będę zmęczony jazdą nie zwiedzam tego czy tamtego a plażuję. Będę miał parę jadę tego dnia dalej niż planowałem.
Może jak moja druga połówka załatwi tydzień więcej urlopu to zrobimy jeszcze Rumunię i góry w drodze powrotnej, ale wątpię.

Teraz pytanko do was co o tym szkicu myślicie? coś dodać coś odjąć?
W razie czego jestem otwarty na przyłączenie się do wyprawy... znaczy wycieczki ;)

Awatar użytkownika
Buła
klepacz
klepacz
Posty: 1747
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 08:49
Imię: Marcin
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Kontakt:

Re: Bałkany co muszę zobaczyć

Post autor: Buła » śr 08 mar 2017, 18:31

Miejsca fajne,sam chcę w tym roku śmignąć na Bałkany ale ze względu na temperatury bardziej myślę o wrześniu i twoje miejscówki będą przydatne.
Wszędzie dobrze ale na VFR najlepiej :)


1Była VFR 750-90r
2.Była VFR 750-96r
3Była VFR 800FI-99r
4.Był CBR 1100 XX-1997r
5.Była VFR 800 Fi-1999 r.
6.Jest CBR 900 RR Fireblade 98 i 99r+Varadero 1000 2006

wojtek101
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 50
Rejestracja: śr 16 wrz 2015, 16:42
Imię: Wojtek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Bałkany co muszę zobaczyć

Post autor: wojtek101 » czw 29 cze 2017, 22:46


ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości