Chorwacja na wakacje ?? Kilka pytań

Masz pomysł na jakieś nocne latanie? Propozycję wycieczki? Pisz tutuaj :)
Awatar użytkownika
Pendziorro
bywalec
bywalec
Posty: 48
Rejestracja: śr 20 lip 2011, 19:31
Imię: Bart
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Chorwacja na wakacje ?? Kilka pytań

Post autor: Pendziorro » śr 08 lip 2015, 22:06

Witam wakacje za pasem więc czas zaplanować podróż . Mam kilka pomysłów ale najbardziej w głowie siedzi wyjazd na chorwacje bądź nad polskie morze . Ze śląska w oba regiony ilość kilometrów podobna , ceny rzekomo też podobne. Zniechęca mnie troche mała znajomość języka angielskiego choć ludzie twierdzą że na chorwacji nie koniecznie jest on tak potrzebny ;) Zachęca za to pewniejsza pogoda ,widoki oraz sama trasa.
Zmierzając do konretów to chciałem zapytać was bo pewnie nie jeden ma taką wyprawe za sobą.
Jaką trase najlepiej wybrać ? Bardziej zależy mi na trasie widokowej niż na autostradach
Jakie koszty trzeba doliczyć do trasy ?? Mam na myśli winiety itd.
Co warto ze sobą zabrać ??
-jakie narzędzia ??
-co jest wymagane w poszczególnych krajach ??(kamizelki itd.)
Gdzie warto pojechać będąc już na miejscu??


Jeżeli ktoś znajdzie chwile czasu i chęci to piszcie wszystko co warto wiedzieć wybierając się w taką podróż. Z góry wielkie dzięki :D
Jedna droga jeden cel nowy sezon z VFR

Awatar użytkownika
wydra
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: ndz 16 gru 2012, 09:28
Imię: Mateusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czeladź

Re: Chorwacja na wakacje ?? Kilka pytań

Post autor: wydra » czw 09 lip 2015, 07:34

rozumiem że na moto się wybierasz?
Km może i podobne ale na północ chorwacji, zebys był mega zadowolony trzeba zrobić z 1000-1200 km od domu by było naprawdę pięknie.
Była CBR F2 600
Była Yamaha Fazer FZ6
Był V-TEC '02 Sreberko
Był V-TEC '08 Szarówa
Była X-11 " Skuter"

Awatar użytkownika
Pendziorro
bywalec
bywalec
Posty: 48
Rejestracja: śr 20 lip 2011, 19:31
Imię: Bart
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Chorwacja na wakacje ?? Kilka pytań

Post autor: Pendziorro » czw 09 lip 2015, 13:58

Pewnie że na moto . No a co do dystansu to zakładałem że ok 1000 będzie trzeba zrobić
Jedna droga jeden cel nowy sezon z VFR

Awatar użytkownika
Grzesiek_VFR800
bywalec
bywalec
Posty: 49
Rejestracja: pt 28 mar 2014, 15:32
Imię: Grzegorz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Re: Chorwacja na wakacje ?? Kilka pytań

Post autor: Grzesiek_VFR800 » czw 09 lip 2015, 15:27

Witaj. Kamizelkę chyba musisz mieć jak zatrzymasz się przy drodze w czasie awarii (Austria). Jeśli chodzi o narzędzia, to weź podstawowe, napewno smar do łańcucha. Najlepiej wykup Assistance na zagranicę np na stronie PZMOT jest za 79 zł na 30 dni (mniej nie ma). Napewno warto zobaczyć Jeziora Plitwickie i przejechać się trasą wzdłuż Adriatyku w stronę Dubrownika. Warto mieć mały namiot i lekki śpiwór, nocujesz gdzie chcesz i kiedy chcesz i taniej, niż kwatery.

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Chorwacja na wakacje ?? Kilka pytań

Post autor: Zaper » czw 09 lip 2015, 16:09

A sprawdzają nocujących na dziko? Bo na pewno nie można na dziko ale jak kontroli brak to super :-)

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Chorwacja na wakacje ?? Kilka pytań

Post autor: belkot » pt 10 lip 2015, 08:01

Własnie wrócilem z Chorwacji ale bylem rodzinnie samochodem. Co do cen to jest tam kurewsko drogo. Kazdy kto uwaza innaczej po prostu klamie. Ceny sa 2-3 drozsze niz w Polsce. Przykladowo piwo - 7 kuna czyli 5 zl (najtansze), bułka w piekarni - 4 kuna czyli 2,5 zl. 1.5 litra ich coli to 13 kun czyli 8 zl. itp itp itp. Gorąco bardzo wiec zastanowil bym sie czy jechac w stroju motocyklowym - mozliwe szybkie przegrzanie organizmu. Kwatery dosc tanie. W zaleznosci czy w piewszej lini przegowej czy dalej i w jakiej miejscowosci od 40 do 100 Euro za noc za pokoj. Ja mialem jakies 200 m od moza (port - do plazy bylo dalej) i za 2 sypialnie + pokoj dzienny z kuchnia placilem 60 Euro. Winiety chyba musisz kupic na moto w Austrii. W czechach nie potrzebna na moto. W słoweni mozesz spokojnie ominac autostrade boczna droga. Inaczej musisz kupic winiete min 7 dni. Cala autostrada w chorwacji - od granicy do Makarskiej kosztowala mnie na samochod 250 kuna (platne na bramkach). Przejechalem sie tez od makarskiej do trogiru zwykla drogą nad morzem (nr 8) ale widoki byly do 50 km za Makarską dalej juz ch...j* a srednia predkosc to 60 km/h na tej drodze. Pewni w drugą strone - do Dubrownika bylo by pieknie. Jak chcesz jechac do Dubrownika musisz wziac paszport bo przejezdzasz przez Bosnie. Jak bys cos jeszcze chcial wiedziec to pisz

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Chorwacja na wakacje ?? Kilka pytań

Post autor: Arnold » pt 10 lip 2015, 10:06

Ja byłem w Croatia 3 lata temu ale we wrześniu. Z tego co pamiętam to ceny były normalne, a za nocleg płaciliśmy 9 ojro za dobę tyle że do plaży było z 600 - 700 m. Było nas 8 osób i jechaliśmy wypożyczonym busem. Na głowę wyjazd na 9 dni wyszedł poniżej 1500 zł. Pogoda była zajebista. Nie było super upału ale mocno ciepło. Ludzi nie za dużo. Dla mnie bomba. W tym roku na wakacje też jedziemy we wrześniu.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
Pendziorro
bywalec
bywalec
Posty: 48
Rejestracja: śr 20 lip 2011, 19:31
Imię: Bart
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Chorwacja na wakacje ?? Kilka pytań

Post autor: Pendziorro » pt 10 lip 2015, 13:37

No co do tych cen to właśnie każdy mi opowiada że jest tanio w chorwacji ;) (porównywalnie do polskiego morza). Pewny jesteś co do tych winiet bo kumpel mówił że w austri i słoweni na moto nie trzeba, nie był tylko pewny co do chorwacji.
Arnold powiem ci że też troche żałuje że tak zaplanowałem urlop mam na myśli lipiec. W tamtym roku byłem w turcji w maju . Nie było tłumów przesadnie naciągniętych cen itd. No ale trudno początkowo brałem pod uwage tylko polskie morze a teraz jednak napaliłem się na te chorwacje :)

A co do pytań to mógłby jeszcze ktoś napisać jaką droge najlepiej wybrać na moto tak żeby banan z mordy nie schodził aż do powrotu do domu ( winkle, widoki itd.)
No i oczywiście Dziękuje za odpowiedzi :D
Jedna droga jeden cel nowy sezon z VFR

Awatar użytkownika
belkot
klepacz
klepacz
Posty: 749
Rejestracja: ndz 28 kwie 2013, 16:51
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Re: Chorwacja na wakacje ?? Kilka pytań

Post autor: belkot » pt 10 lip 2015, 15:42

W austri i sloweni sa winiety na motocykl na 100%. Kumpel glupoty gada. TYlko w czechach nie ma. Nie warto kupowac winiet na austrie w Polsce bo sa drozsze. Lepiej na miejscu (przed autostrada). W chorwacji nie ma winietek. Placi sie na bramkach jak w Polsce. Podalem ci koszt przejechania ponad 400 km - 250 kuna za auto. NIe wiem ile za motocykl. Ceny za nocleg takie jak podalem. U mnie spalo 6 osob w apartamencie wiec jakbym rozbil na osobe tez by wyszlo 10 euro ale te 6 osob to moja rodzina wiec koszt dla mnie byl 60 euro :)

Ceny w sklepach masakra a zakupy robilem w marketach... W restauracji kupilem mala pizze (tak na jedna osobe z bólem na dwie) + frytki i mala wode mineralna. Cena 75 kuna. Jakbys chcial zjesc porzadny obiad z piwem (23 kuny za kufel!) to tak ze 200 kun trzeba wydac. Nie gadajcie glupot ze jest tanio bo poskanuje wam rachunki :)

Awatar użytkownika
ivan
klepacz
klepacz
Posty: 809
Rejestracja: wt 05 sty 2010, 17:29
Imię: Mariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chorwacja na wakacje ?? Kilka pytań

Post autor: ivan » pt 10 lip 2015, 16:24

jeśli chodzi o winiety to polecam stronę http://www.tolltickets.com/default.aspx ... l-PL&mnu=c
koszt dodatkowy 2,2 EUR za wysyłkę.
Jesli chodzi o ceny w CRO to podliczcie sobie ile wydacie kasy nad polskim morzem jak pada deszcz i nie wychodzicie z baru :)
Aby ominąć korki na bramkach i na granicy nie jedź w weekendy, na bramkach płać kartą.
Jak już będziesz na miejscu NIE próbuj omijać Jardanki. Piękna droga z pięknymi widokami :)
Jeśli chodzi o Dubrownik to jeszcze Zielona Karta potrzebna.

Awatar użytkownika
Pendziorro
bywalec
bywalec
Posty: 48
Rejestracja: śr 20 lip 2011, 19:31
Imię: Bart
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Chorwacja na wakacje ?? Kilka pytań

Post autor: Pendziorro » pt 10 lip 2015, 22:03

No to nie dobrze że są winiety zawsze by się pare złotych zaoszczędziło . A co do jedzenia to trzeba będzie pogodzić się z drożyzną albo zrobić diete ;)
Jeżeli chodzi o dubrownik to tak daleko raczej się nie zapuszcze, myśle że makarska to najdalszy punkt do którego zamierzał bym się udać ( o ile wogóle się zdecyduje na chorwacje) . A ta Jardanka to co to za droga ??
Wielkie Dzięki za odpowiedzi :)
Jedna droga jeden cel nowy sezon z VFR

Awatar użytkownika
wydra
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: ndz 16 gru 2012, 09:28
Imię: Mateusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czeladź

Re: Chorwacja na wakacje ?? Kilka pytań

Post autor: wydra » sob 11 lip 2015, 16:55

ja także słyszałem że w chorwacji jest tanio, byłem dwa razy i mam odmienne zdanie. Arnold ja wiem ze masz z przed 3 lat opinie i że byłeś we wrześniu ale to kolosalna różnica. Obecnie jest drogo i chyba się nie zapowiada na taniość :D
Była CBR F2 600
Była Yamaha Fazer FZ6
Był V-TEC '02 Sreberko
Był V-TEC '08 Szarówa
Była X-11 " Skuter"

Awatar użytkownika
ivan
klepacz
klepacz
Posty: 809
Rejestracja: wt 05 sty 2010, 17:29
Imię: Mariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chorwacja na wakacje ?? Kilka pytań

Post autor: ivan » sob 11 lip 2015, 17:56

Pendziorro pisze:) . A ta Jardanka to co to za droga ??
Wielkie Dzięki za odpowiedzi :)
nie bądź leń, poszukaj w google :twisted:

Awatar użytkownika
Pendziorro
bywalec
bywalec
Posty: 48
Rejestracja: śr 20 lip 2011, 19:31
Imię: Bart
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Chorwacja na wakacje ?? Kilka pytań

Post autor: Pendziorro » sob 11 lip 2015, 21:41

Poszukalem i znalazłem :) no raczej nie odpuszcze jak już pojade to się przejade ;)
Jedna droga jeden cel nowy sezon z VFR

Awatar użytkownika
VFRKrzysztof
klepacz
klepacz
Posty: 592
Rejestracja: czw 09 lip 2009, 01:03
Imię: Krzysztof
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chorwacja na wakacje ?? Kilka pytań

Post autor: VFRKrzysztof » ndz 12 lip 2015, 00:37

Winiety są w Austrii i Słowenii. Austriacką się klei na szybę, a słoweńską na bak.
The best is yet to come! :-)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości