Problem z kontrokom Fi

Jesteś nowy? :) Przywitaj sie z nami.
Piotrek humungus
Posty: 0
Rejestracja: ndz 08 lip 2012, 10:19
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Problem z kontrokom Fi

Post autor: Piotrek humungus » ndz 08 lip 2012, 14:44

Witam wszystkich jestem tu nową osobom nie znam wszystkich tu obowiązujących zasad oraz sloganów natomiast potrzebuje pomocy posiadam vfr800fi 98r, od około 2,5 roku wcześniej posiadałem inne motocykle, lecz były to stare gaźniki i bez wyświetlaczy. Kilka dni temu zacząłem dobierać się do filtra powietrza w celu zobaczenia, w jakim on jest stanie i jak wygląda w celu zmiany, bo podobno nie zawsze pasuje i odkręciłem przedmuchałem i złożyłem jak był zrobiłem fotkę, aby dokupić właściwy po złożeniu okazało się, że zapaliła się na czerwono kontrolka Fi :idea: zaczęła migać oraz motocykl zaczął pracować bez ssania jakby nie było. Na niskich obrotach gaśnie trzeba podtrzymywać na gazie następnie nagle po kilku sekundach wchodzi na obroty i zaczyna pływać, czego nie było wcześniej a kiedy już ruszę kontrolka zapala się na stałe i nie gaśnie.
Proszę o pomoc lub podanie kontaktu do dobrego majstra i przystępnego finansowo w okolicy Warszawy i czy ja mogę jeździć tym motocyklem czy nic się nie uszkodzi. :(
Pozdrawiam Piotrek.

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Problem z kontrokom Fi

Post autor: PETER » ndz 08 lip 2012, 15:00

z zasady na większości forach wypada zajrzeć do POWITALNI tam się przedstawić i przywitać z resztą forumowiczów ,my też byśmy chcieli wiedzieć ktoś Ty :biggrin a potem dział techniczny będzie jakiś porządek :D
z tego co piszesz może twój problem to podłączenie map sensora do kanału podciśnienia -czyli po polsku- podnieś zbiornik i przy obudowie filtra z tyłu masz takie małe pudełeczko podłączone kostką z trzema przewodami sprawdź czy wtyczka jest dobrze osadzona i sprawdź czy wężyk od spodu jest podłączony i czy nie jest pęknięty -uszkodzony
warto zajrzeć do serwisówki i odczytać kody błędów jeśli posiadasz albo poszukaj na forum na pewno znajdziesz jak to zrobić i jak odczytać i co oznaczają :lol:
Ostatnio zmieniony ndz 08 lip 2012, 15:58 przez PETER, łącznie zmieniany 1 raz.
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Damo 88
klepacz
klepacz
Posty: 1101
Rejestracja: sob 11 kwie 2009, 01:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocek

Re: Problem z kontrokom Fi

Post autor: Damo 88 » ndz 08 lip 2012, 15:29

Piotrek humungus

Wiebałeeś się z tym tematem do Powitalni ja Krowa Z obory do Domu . :roll:
Jeżeli Rozwiązałeś problem nie Zapomnij Odpisać .

Piotrek humungus
Posty: 0
Rejestracja: ndz 08 lip 2012, 10:19
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Problem z kontrokom Fi

Post autor: Piotrek humungus » ndz 08 lip 2012, 23:02

Dziękuję Peter za podpowiedz na moje pytanie i informacje na temat, że najpierw należy się przedstawić i przywitać oraz jak należ się zachować na forum, ale nie wiedziałem tego, ponieważ jest to moje pierwsze forum, na jakim się zalogowałem wiem, że jest to nieprawdopodobne, ale jednak pozdrawiam Piotrek :D

darecki-30
pisarz
pisarz
Posty: 291
Rejestracja: ndz 21 cze 2009, 11:10
Imię: dariusz
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Problem z kontrokom Fi

Post autor: darecki-30 » pn 09 lip 2012, 08:00

i wez jakis słownik ortograficzny ,bo w tytule jest taki bład ze kłuje w oczy ,wiem ze sie zaczeły wakacje ale :?: :bye

Awatar użytkownika
zajcow
Posty: 13
Rejestracja: pt 29 cze 2012, 22:22
Imię: Mariusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żarki

Re: Problem z kontrokom Fi

Post autor: zajcow » wt 10 lip 2012, 08:36

eeee tam ...zaraz straszny błąd -szybko pisał :bye

Awatar użytkownika
armen1pl
pisarz
pisarz
Posty: 354
Rejestracja: sob 10 gru 2011, 18:32
Imię: Arek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wyszków

Re: Problem z kontrokom Fi

Post autor: armen1pl » wt 10 lip 2012, 09:12

Piotrek humungus pisze:Dziękuję Peter za podpowiedz na moje pytanie i informacje na temat, że najpierw należy się przedstawić i przywitać oraz jak należ się zachować na forum, ale nie wiedziałem tego, ponieważ jest to moje pierwsze forum, na jakim się zalogowałem wiem, że jest to nieprawdopodobne, ale jednak pozdrawiam Piotrek :D

Jak trwoga to do forum Boga :D

żeby nie było OT to tak jak kolega wyżej warto sprawdzić przewody tam dochodzące ;D
Najpiękniejsza muzyka to ryk silnika.

Awatar użytkownika
Żeton
klepacz
klepacz
Posty: 1162
Rejestracja: czw 25 cze 2009, 17:38
Imię: Artur
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bronisławów / Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z kontrokom Fi

Post autor: Żeton » ndz 15 lip 2012, 12:54

poVitac kolegę poVitac :twisted:
Nie ma obcych wśród Błękitnych Rycerzy, są tylko niespotkani przyjaciele. "There are no strangers, only friends you haven't met. RIDE WITH PRIDE

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości