Dorabianie kluczyka do Honda VFR 800 Fi

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
xam123
bywalec
bywalec
Posty: 34
Rejestracja: pn 26 sty 2015, 16:44
Model VFR: FI 800
Imię: Janek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Dorabianie kluczyka do Honda VFR 800 Fi

Post autor: xam123 » śr 07 kwie 2021, 10:22

Hej. :bye

Nie wiem jak to się stało ale podczas przeprowadzki zaginął jedyny kluczyk do mojej Hondy. :cry

Przeszukałem internet ale mam kilka nieścisłości.

Czas dorobić kolejny klucz. Domyślam się, że trzeba do ślusarza dostarczyć "wzór". No to mamy 3 drogi. Stacyjka, korek wlewu, otwarcie kanapy. Pod kątem rozbierania najłatwiej pewnie będzie dostać się do otwarcia kanapy. Poprawcie mnie czy dobrze myślę.

Kwestia HISS. Pacjent jest z roku 98'. Hiss był chyba montowany od roku 99/2000. Proszę o potwierdzenie naszych guru :)

Dzięki za pomoc!
(Jak trwoga to do .... forum vfr ^^)

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Dorabianie kluczyka do Honda VFR 800 Fi

Post autor: emil » śr 07 kwie 2021, 17:53

Hissa nie ma USA np. Jak masz Hiss, to nad stacyjką jest bialy duzy napis o tym świadczący. Do tego na zegarach miga dioda ze znaczkiem klucza.

Co do dorabiania z zamka, wpisz w wyszukiwarce, bo chyba gdzieś się taki wątek parę lat temu przewinął...

xam123
bywalec
bywalec
Posty: 34
Rejestracja: pn 26 sty 2015, 16:44
Model VFR: FI 800
Imię: Janek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Dorabianie kluczyka do Honda VFR 800 Fi

Post autor: xam123 » wt 13 kwie 2021, 10:14

Ok. Dla potomnych.
Jak pisałem. Jeśli zgubiłeś klucz do VFR 800 Fi są 3 drogi dorobienia kluczyka. 1 - Stacyjka, 2 - Bak, 3 - Kanapa.
1 - Stacyjka jest przykręcona na 2 śrubach od dołu. Jest tak skonstruowana byś nie mógł ich wykręcić. Można ewentualnie przewiercić się przez nie po zdjęciu czachy lub próbować wbijać młotkiem torksa ale nie tędy droga.
2 - Nie wyjmiesz zawleczki baka. Wlew jest trzymany na 3-4 śrubach i zapięciu. Bez kluczyka nie zdołasz wyjąć wlewu.
3 - Po zdjęciu Kanapy (i stelaża w moim wypadku) dostaniesz się do lewego seta który jest zmontowany z kluczykiem do kanapy. Lewy Set trzyma sie na jednej? śrubie schowanej pod ogonem. Nie zapomnij o odpięciu linki prowadzonej do kanapy. Zabieg trwa 15 minut. Bez stelaża 5.

Jeśli masz nowszy model tj od VTEC - zasada działania ta sama z tą różnicą, że musisz jeszcze zaprogramować HISS.
Keywords: Stacyjka vfr 800 fi, zgubiony kluczyk, kluczyk, dorobienie klucza, stacyjka, zdejmowanie stacyjki, jak zdjąć stacyjkę vfr 800 fi

xam123
bywalec
bywalec
Posty: 34
Rejestracja: pn 26 sty 2015, 16:44
Model VFR: FI 800
Imię: Janek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Dorabianie kluczyka do Honda VFR 800 Fi

Post autor: xam123 » czw 22 kwie 2021, 16:17

Dla potomnych cześć 2
Powyższe rady nie zadziałają. Zarówno zamek z bagażnika jak i zamek z baku nie nadają się na dorobienie kluczyka. Mimo iż pasuje ten sam to różnią się wielkością. Zostaje chyba tylko zdjęcie polki. Dam znać w części 3 🙈🙈

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości