Wymieniony filtr paliwa i wysokie obroty

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
Awatar użytkownika
Sada
Posty: 11
Rejestracja: ndz 27 sie 2017, 02:09
Model VFR: 800 fi
Imię: Roger
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Wymieniony filtr paliwa i wysokie obroty

Post autor: Sada » czw 11 kwie 2019, 15:59

Witam, przed sezonem wymieniłem filtr paliwa. Filtr był jeszcze oryginalny czyli pierwsza wymiana od 20 lat. Po wymianie filtra paliwa i odpaleniu motocykla obroty na biegu jałowym to 2000 obrotów do tego doszły jeszcze strzały z wydechu. Tłumacze sobie to w ten sposób, że nowy filtr ma większą przepustowość i motocykl dostaje teraz większą dawkę paliwa co wiąże się nową regulacją sprzętu. Co o tym sądzicie? Czy miał ktoś z Was podobną sytuację? :wink:
Honda NSR 125
Honda VFR 800 Fi '99

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Model VFR: 800 FI '01
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Wymieniony filtr paliwa i wysokie obroty

Post autor: Arnold » czw 11 kwie 2019, 17:30

To nie rozklekotany romet żeby paliwo lało się jak mu się podoba. Masz wtrysk sterowany elektroniką i regulator ciśnienia. Nie ma możliwości żeby podało więcej paliwa. Być może przy wymianie zabrudziłeś układ i coś przytkało wtryski. Może się nie domykają.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
Sada
Posty: 11
Rejestracja: ndz 27 sie 2017, 02:09
Model VFR: 800 fi
Imię: Roger
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Re: Wymieniony filtr paliwa i wysokie obroty

Post autor: Sada » pt 12 kwie 2019, 15:22

No tak wiem, jednak jak kupowałem motocykl był niby po regulacji. Dlawil się w górnej partii obrotów jak by nie dostawał paliwa. Teraz już tego problemu nie ma a i motocykl czuć, że jest mocniejszy po wymianie filtra dlatego też tak pomyślałem, że regulacja u poprzedniego właściciela była na tym starym brudnym filtrze. Nowy filtr jak by nie patrzył będzie miał większa przepustowość paliwa niż stary zasyfialy po 20 latach. Do tego jeszcze te strzały z wydechu,ale to tylko moja teoria.
Honda NSR 125
Honda VFR 800 Fi '99

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości