Jakiej firmy wybrać interkom

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
Awatar użytkownika
poscig
klepacz
klepacz
Posty: 1361
Rejestracja: czw 17 sty 2008, 19:43
Model VFR: RC46 FI
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3-CITY
Kontakt:

Re: Jakiej firmy wybrać interkom

Post autor: poscig » wt 27 mar 2018, 23:42

Odgrzeje kotleta.... sporo tego na rynku, za najtańszym nie rozglądam się,zastanawiałem się nad sena, ale obejrzałem parę opinie i zacząłem się zastanawiać.... spora kwota, krótki zasięg pomiędzy innym moto (podają 2km)ale tylko w teorii....
Mamy z Kasią Shoie multitec, więc może ktoś, coś podpowie co miał, ma w tych kasach... Ważne, aby łączyło się z intercomami innych firmy i pasiło do szczękowca, miało mikrofon odpowiedni do szczęki....

Cimaj
pisarz
pisarz
Posty: 442
Rejestracja: pt 18 lip 2014, 21:17
Model VFR: Z1000SX 17-
Imię: Kamil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakiej firmy wybrać interkom

Post autor: Cimaj » śr 28 mar 2018, 07:51

Używałem sho-1 a teraz Packtalka. Kiedyś, raz z kolegą sprawdzaliśmy Sho-1 i zasięg był rzędu 700-800m. Ale to już cieło strasznie. Packtalka póki co nie sprawdzałem bo kolega się buduje :) Co do samego interkomu to główny "+" to poprawa tego jak działa radio. Dużo lepiej niż w poprzedniku. Fajną sprawą jest rolka - pozwala na szybką regulację głośności. A poza tym używam go w większości do rozmów telefonicznych. Działa komfortowo do dużych prędkości 120-140km/h. Packtalk chyba jako jedyny w scali ma możliwość działania z innymi firmami - nie sprawdzałem. Napewno Sho-1 miał jedną fajną zaletę - miał oddzielną baterię. Po dokupieniu zapasowej bez większego stresu sobie latałem po 10h z działającym interkomem. Ostatnia wersja oprogramowania na Packtalka 4.0 bardzo upraszcza obsługę. Ja bym polecił jakby co bo nawet dla prostego przykładu: Scala wypuściła nową aplikację na telefon która w moim przypadku miała feler że brakowało jej dwóch ważnych funkcji: Obsługi Radia oraz Muzyki. Zagadałem z nimi na FB, zgłosiłem problem i w dzień usunęli niedogodliwość. Kontakt był bezproblemowy. A dla przykładu zadałem Garminowi jedno pytanie 2-3 tygodnie temu i do dnia dzisiejszego brak jest odpowiedzi :)

robert13
teksciarz
teksciarz
Posty: 119
Rejestracja: pt 09 cze 2017, 14:14
Model VFR: v-tec '04
Imię: robert
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wrocław

Re: Jakiej firmy wybrać interkom

Post autor: robert13 » śr 28 mar 2018, 10:56

Wczoraj odebrałem interkom Freedconn T-Rex . Opinii za dużo nie znalazłem , w ojczystym języku , ale raczej chwalone . Gdzieś tam nawet padło porównanie do bodajże seny 20 , że to niby klon . Co do jakości wykonania , naprawdę jest dobra , a cena nawet bardzo dobra :). U polskiego dystrybutora 475 zł , z dwu letnią gwarancją . Jak już wykonam próbny oblot , to podzielę się wrażeniami .

Awatar użytkownika
poscig
klepacz
klepacz
Posty: 1361
Rejestracja: czw 17 sty 2008, 19:43
Model VFR: RC46 FI
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3-CITY
Kontakt:

Re: Jakiej firmy wybrać interkom

Post autor: poscig » śr 28 mar 2018, 17:22

Dzięki..... poczytam, bo o tych to wcale nie słyszałem.

robert13
teksciarz
teksciarz
Posty: 119
Rejestracja: pt 09 cze 2017, 14:14
Model VFR: v-tec '04
Imię: robert
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wrocław

Re: Jakiej firmy wybrać interkom

Post autor: robert13 » śr 28 mar 2018, 18:33

Pościg zamontowałem to w kasku , założyłem na łepetynę , i jestem zaskoczony na + jakością dzwięku . Co prawda nigdy nie ''testowałem'' innego interkomu , ale ten mnie sie zdecydowanie podoba :) . Jednego czego za szybko nie sprawdzę , to rozmowy pomiędzy kierownikami .

Awatar użytkownika
poscig
klepacz
klepacz
Posty: 1361
Rejestracja: czw 17 sty 2008, 19:43
Model VFR: RC46 FI
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3-CITY
Kontakt:

Re: Jakiej firmy wybrać interkom

Post autor: poscig » śr 28 mar 2018, 21:26

50%ceny np. seny..... spora oszczędność poszukam.....czy to ten intercom?
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7213728320
jak z wykonaniem, czyt. jakością, obsługą, montażem, parowanie np. z tel.? Opinie czytałeś użytkowników....jeszcze doszukalem się jakiejś wersji v2, Ponoć. polepszonej, najnowszej... http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6746347772
Ostatnio zmieniony śr 28 mar 2018, 21:44 przez poscig, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kaamien
teksciarz
teksciarz
Posty: 113
Rejestracja: ndz 22 paź 2017, 21:12
Model VFR: VTEC '08
Imię: Mateusz
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakiej firmy wybrać interkom

Post autor: kaamien » śr 28 mar 2018, 21:40

Co powiecie na Inetphone V8?
aliexpress inetphone v8

W dualu można mieć za 160 dolców. Na plus przemawia możliwość łączenia do 5 interkomów trybie konferencji. Często latamy w grupie, więc dla mnie opcja korzystna. Ktoś posiada, używa, testował?

Awatar użytkownika
poscig
klepacz
klepacz
Posty: 1361
Rejestracja: czw 17 sty 2008, 19:43
Model VFR: RC46 FI
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3-CITY
Kontakt:

Re: Jakiej firmy wybrać interkom

Post autor: poscig » śr 28 mar 2018, 22:42

znalazłem na alledrogo jeden. Dosłownie.Są jeszcze wyglądem i budową przypominające te z Twojej aukcji Ali... Ale są już dużo droższe
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5597880800
obawiam się, że z gwarancją, obsługą, serwisem będzie problem. Tym bardziej, że człowiek sprzedaje wszystko i nic. Ja w tak tanie intercom nie daje wiary.... A szkoda by było płacić dwa razy.... jak się okaże produktem złym.

Awatar użytkownika
kaamien
teksciarz
teksciarz
Posty: 113
Rejestracja: ndz 22 paź 2017, 21:12
Model VFR: VTEC '08
Imię: Mateusz
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakiej firmy wybrać interkom

Post autor: kaamien » śr 28 mar 2018, 22:45

Dokładnie o ten mi chodziło. Na aukcji, którą podałeś widać, że wysyłka z zagranicy więc sprzedający jest tylko pośrednikiem i sam zamawia z Ali. Tak czy inaczej jestem bardzo ciekawy opinii o V8.

robert13
teksciarz
teksciarz
Posty: 119
Rejestracja: pt 09 cze 2017, 14:14
Model VFR: v-tec '04
Imię: robert
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wrocław

Re: Jakiej firmy wybrać interkom

Post autor: robert13 » czw 29 mar 2018, 07:25

Pościg tym v2 to mnie zaskoczyłeś , ale cóż tam jest polepszone za 4 zł ? Montaż w nolanie N-87 jest prosty . Do tego stopnia , że słuchawki wchodzą tak ciasno w miejsca na nie przeznaczone , iż nie trzeba rzepów wklejać . Wykonanie urządzenia z zewnątrz jest bardzo dobre . Parowanie z tel poszło jak z płatka , dzwięk muzyki zaskakująco dobry . Jak pojeżdżę , napiszę jak się w czasie jazdy spisuje . Opinii polskich użytkowników nie znalazłem zbyt wielu , a te znalezione były dobre . Oczywiście deklarowany przez producenta zasięg jest zawyżony , ale w którym interkomie nie jest ? Tak jak pisałem wcześniej , nie bardzo będę miał jak sprawdzić rozmowy interkom-interkom , o ile to sie zmieni też napiszę . Widziałem jakiś filmik w języku jakimś trudnym do określenia , z parowania t-rex z którąś seną , które sie powiodło .

robert13
teksciarz
teksciarz
Posty: 119
Rejestracja: pt 09 cze 2017, 14:14
Model VFR: v-tec '04
Imię: robert
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wrocław

Re: Jakiej firmy wybrać interkom

Post autor: robert13 » czw 29 mar 2018, 07:28

Kaamien , na jakimś forum motocyklowym czytałem negatywne opinie o wspomnianym przez Ciebie v8 , nie pomnę niestety gdzie , ale jak ''pokopiesz'' to znajdziesz . Szukałem po prostu opinii o t-rex , i napatoczyła się ta o v8 .

Awatar użytkownika
kaamien
teksciarz
teksciarz
Posty: 113
Rejestracja: ndz 22 paź 2017, 21:12
Model VFR: VTEC '08
Imię: Mateusz
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakiej firmy wybrać interkom

Post autor: kaamien » czw 29 mar 2018, 20:52

robert13 pisze:
czw 29 mar 2018, 07:28
Kaamien , na jakimś forum motocyklowym czytałem negatywne opinie o wspomnianym przez Ciebie v8 , nie pomnę niestety gdzie , ale jak ''pokopiesz'' to znajdziesz . Szukałem po prostu opinii o t-rex , i napatoczyła się ta o v8 .
No to mnie zmartwiłeś. Szukałem ale nic nie znajduje. Jak wpadniesz na tę opinię proszę podrzuć linka :)

Awatar użytkownika
poscig
klepacz
klepacz
Posty: 1361
Rejestracja: czw 17 sty 2008, 19:43
Model VFR: RC46 FI
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3-CITY
Kontakt:

Re: Jakiej firmy wybrać interkom

Post autor: poscig » pt 30 mar 2018, 01:07

Zadałem kilka pytań firmie sprzedającej freed con /t-rex odnośnie urządzenia.... gość twierdzi, że intercom paruje się z innymi.....

robert13
teksciarz
teksciarz
Posty: 119
Rejestracja: pt 09 cze 2017, 14:14
Model VFR: v-tec '04
Imię: robert
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wrocław

Re: Jakiej firmy wybrać interkom

Post autor: robert13 » pt 30 mar 2018, 08:23

Kaamien nie masz się czym przejmować , tzn brać duża poprawkę na opiniodawców . Mogę te opinie odnieść do krytyków z Filmweb’u , gdyby ich słuchać , to czlekowi masa dobrych filmów przeszła by koło nosa . Oczywiscie jeżeli natrafie na nią znowu , to linka podeśle . Szukałeś już opinii na temat interkomu , którym jesteś zainteresowany ?

Awatar użytkownika
kaamien
teksciarz
teksciarz
Posty: 113
Rejestracja: ndz 22 paź 2017, 21:12
Model VFR: VTEC '08
Imię: Mateusz
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakiej firmy wybrać interkom

Post autor: kaamien » pt 30 mar 2018, 08:26

robert13 szukałem, ale bardzo ciężko o jakąkolwiek opinię o vnetphone V8. Kilka pozytywnych, krótkich opinii na anglojęzycznych sklepach, nic szczególnego. Chyba zaryzykuję i go kupię, mimo wszystko.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości